Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Filozof napsal
Laický dotaz:
Jaká je výhoda dražit u Raucha, o němž se všeobecně ví, že je to gauner non plus ultra, proti Aukru, kde je aspoň jistá procentuální naděje na občasné poctivé jednání?

Tak určitě u Raucha nebude 50% padělků (nejspíš ani 5%) nebo záměrně špatně určených mincí jako na Aukru a když něco získám, tak to taky dostanu (byť třeba za měsíc... :roll: ).
O tom, že někteří lidé jsou na Aukru schopni přeplatit i Raucha, ani nemluvě.
A také celková efektivita bude jinde, na Aukru jsem kdysi strávil vždy několik hodin při probírání se šrotem/padělky/nabídkami co tam neměly co dělat, abych získal jednu minci (a bál se, jestli dorazí). U Raucha, po cca 8 hodinách výběru z aukčního katalogu jsem věděl, že získám cca 5 mincí (dobře, někdy taky nic, ale jednou třeba 11 :) ). A při prohlížení katalogu jsem se taky občas něco nového dozvěděl.
Moderátor
Otravnykomar napsal
primo u raucha, ale ona ta registrace nejak nemaka, takze zadny limit...

Mělo by tam být tlačítko Proceed to checkout po každém bidu, po kliknutí to nabídne přihlášení nebo registraci, po registraci a přihlášení by to mělo fungovat.
Každopádně limity poslané Rauchovi normálně mailem taky přijme.
Moderátor
Kucera napsal
Kdo sleduje u Raucha aukce již delší dobu tak ví, že je třeba být obezřetný při dražbě zejména velmi vzácných mincí. Jeden z příkladů: níže uvedené bílé peníze Fridricha Falckého byly o pět měsíců dříve v aukci firmy Künker. Po upozornění na falza byly z aukce vyjmuty a nedražily se. Firma Rauch poté tyto mince (bez upozornění na falza) přijala do své 85.aukce a vydražila je. Pro informaci - jednalo se o známá východočeská (Burešova) falza ze 70.let 20.století.
https://www.acsearch.info/search.html?term=Einseitiger+Pfennig+1620%2C+Kuttenberg%3B+Mm%3A+S.+H%C3%B6lzl&category=1-2&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&images=1&currency=usd&thesaurus=1&order=0&company=

A napsal Rauchovi někdo?
Protože pokud ano a on to nestáhl, je to diametrálně odlišná situace než pokud se vydražily v dobré víře, sice by to obchodník měl znát a také sledovat aukce u konkurence, ale...
Moderátor
vassilij napsal
No, co jsem mel moznost slyset, tak na Raucha existuji jen dva nazory. Jedni ho oznacuji za gaunera, druzi za nejserioznejsiho obchodnika.

Tak to jsem asi blázen :) Nemám dost informací k tomu, abych ho považoval za gaunera (rozhodně ho hodnotím výš než Frühwalda, o firmách jako Savoca ani nemluvě), na druhou stranu je tady dost věcí, které mluví v jeho neprospěch a řadí ho pro mne jinam, než je skupina seriózních renomovaných aukčních společností jako například Künker.
Moderátor
tenzor napsal
A napsal Rauchovi někdo?
Protože pokud ano a on to nestáhl, je to diametrálně odlišná situace než pokud se vydražily v dobré víře, sice by to obchodník měl znát a také sledovat aukce u konkurence, ale...

O tom bohužel nemám spolehlivé informace, přesto při troše snahy si mohl zjistit že byly před několika měsíci v aukci u konkurenční firmy a byly staženy. Nicméně neoznačuji ho za gaunera jak zde bylo prezentováno, pouze nabádám k obezřetnosti.
Registrovaný uživatel
V posledni dobe se trochu zlepsila Savoca. Ja s ni v minulosti nemel problemy, pak problem s tenzorem, pak mi poslali blbou minci a nereagovali a az po nekolika urgencich ji vzali zpet. Ale v posledni dobe jsem s nimi resil dve veci - jedna blba mince - to uz reagovali bez problemu a podruhe mi napsali, ze nemohou najit lot, co jsem u nich vydrazil a za to se omluvili plus mi vratili postove na druhe minci, takze jsem na tom vydelal.
Registrovaný uživatel
Co se tyce manipulace s limity nevim, na limity prakticky nedrazim. Ale u nas se to deje take, u Kunkera asi taky, ale zalezi, o jake polozky jde a jestli jsou Kunkera nebo nekoho jineho. Ono to tak bude asi vsude - nejde asi ani tak o to navysovat cenu, ale hold minci volaji nize, daji si tam pojistovaci limit a vy to pak dostanete draz. Americani to nazyvaji vyhrazenou cenou, takze je to prast jak uhod.

Jinak u tech velkych firem - Kunker a i Rauch je jeste problem v tom, ze vetsinu minci nema Kunkera ani Rauch vubec v ruce a kdyz pisete mail, je otazkou, kdo si ho precte ... uz jsem parkrat zazil, ze chvili trva, nez se pres uredniky dostanete k nekomu kompetentnimu (a nekdy taky vubec).

Fruhwald, Savoca atd., tam je potreba si davat pozor skoro jako na Aukru. Nebo treba takova La Galerie Numismatique - to je teprve liga! :-D
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
No, co jsem mel moznost slyset, tak na Raucha existuji jen dva nazory. Jedni ho oznacuji za gaunera, druzi za nejserioznejsiho obchodnika. Pokud u nej koupite falzum, pry bez reci vrati penize. To bohuzel u nas absolutne nehrozi. A ja sam ani nevim o nikom, kdo by s nim mel osobne spatnou zkusenost (ovsem i tihle lide ho casto oznacuji za podvodnika).

A co se tyce ceskych aukci, je procento falz a hlavne opravenych minci (aniz by byla oprava uvedena) vyrazne vyssi. Tento nesvar je navic velmi popularni na Aukru, kde pak prodejci techto minci opravu neuvedou, ale napisi stav viz foto, v pripade nespokojenosti muzete minci bez udani duvodu do tydne vratit.

Jina situace je ovsem Fruhwald, tam nedoporucuju drazit nikomu nic, protoze si nemuzete byt jisti absolutne nicim.


chtěl jsem něco podobného na účet raucha i fruhwaldu napsat v reakci na tenzora (i když ten psal o kunkerovi), ale už si přijdu moc schizofrenní, tak jsem rád, že to napsal někdo jiný :)

btw, já vím, že je to složité a ne vždy to jde, ale při dnešní právní úpravě, pokud nebudu kupovat na aurku od no name lidí, tak na vrácení máte prostě právo... ale chápu, že lidi se soudit (v extrému) nebudou, páč je to již o nějaké vynaložené energii, že ano
« Poslední úpravu provedl(a) Voloda16 v 2. 4. 2016, 20:52. »
Registrovaný uživatel
btw, teď koukám na výsledky chládek (upřednostnil jsem osobní účastí jinou akci) a mám tam i nějaké mince dost pod mým limitem...
ale to se samozřejmě netýká desítkách tisícových nebo stotisícových položek :)
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
Co se tyce manipulace s limity nevim, na limity prakticky nedrazim. Ale u nas se to deje take, u Kunkera asi taky, ale zalezi, o jake polozky jde a jestli jsou Kunkera nebo nekoho jineho. Ono to tak bude asi vsude -
Fruhwald, Savoca atd., tam je potreba si davat pozor skoro jako na Aukru. Nebo treba takova La Galerie Numismatique - to je teprve liga! :-D


Já dnes limity také nepoužívám, ale kdysi ano a u Raucha jsem měl podezření na manipulaci s limity, naopak na Künkera jsem nedal dopustit, protože ten se choval naprosto podle jiného klíče a nemínil si kazit svoje jméno tím, že bude okrádat každého chudého Čecha. Například si vzpomínám, že jsem dražil velmi vzácnou minci, kterou jsem chtěl získat a proto jsem dal limit 680 €. Mince propadla a dostal jsem ji za 380 €. Později jsem se dozvěděl, že jsem právě v této dražbě přeskočil kolegu, který dal limit o jeden příhoz níže.

To Früwald nebo La Galeria, to je jiné kafe, ale samozřejmě v tom nejnegativnějším duchu. Prostě svět není černobílý a opět (po xsté) kladu začátečníkům na srdce. Než se rozhodnete dražit-samozřejmě, že každý zná "opěvované" Aukro-učte se a především přemýšlejte nad tím, co se zde píše.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Buďme trochu objektivní a přiznejme si že i na tom zatracovaném Aukru se občas objeví i zajímavé a velmi vzácné mince, které na sálových aukcích zavedených firem nebyly k vidění řadu let. To že ho pravidelně sledují a draží na něm i tzv. špičkoví sběratelé je naprosto normální i když třeba zde na fóru to ne všichni veřejně přiznají. Že je na něm výrazně vyšší riziko při nákupu nepopírám, přesto co nám brání například požádat prodejce o lepší fotografie, případně o osobní prohlídku nebo osobní odběr? Když jsem tam prodával a byl jsem někdy o podobné služby požádán, vyhovět mi nečinilo žádný problém.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Buďme trochu objektivní a přiznejme si že i na tom zatracovaném Aukru se občas objeví i zajímavé a velmi vzácné mince, které na sálových aukcích zavedených firem nebyly k vidění řadu let. To že ho pravidelně sledují a draží na něm i tzv. špičkoví sběratelé je naprosto normální i když třeba zde na fóru to ne všichni veřejně přiznají. Že je na něm výrazně vyšší riziko při nákupu nepopírám, přesto co nám brání například požádat prodejce o lepší fotografie, případně o osobní prohlídku nebo osobní odběr? Když jsem tam prodával a byl jsem někdy o podobné služby požádán, vyhovět mi nečinilo žádný problém.


Samozřejmě, že s takto podaným článkem nemůže mít nikdo problém, protože je postaven na celkem férovém pohledu, ale tato reakce několika článků vznikla z naprosto neseriozního konstatování-Rauch má nejhorší pověst, narozdíl od Aukra, které je serioznější (zjednodušené napsaná myšlenka autora). A že každý začátečník zná nejdříve Aukro, ve kterém bez nejmenších zkušeností draží, je také zcela známá skutečnost. A že je to špatně, to snad také nikdo nebude rozporovat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To Kucera: na Aukru sem tam byvaji zajimave mince, ale problem je, ze ve vetsine pripadu (a to jeste v lepsim pripade) opravene nebo primo falesne. A to vse bez jakekoli garance. Na salove aukci alespon jakas garance je (u serioznejsich firem).

U tech limitu opravdu nevim, jen co jsem vypozoroval, tak Rauch mival vzdy dost minci svych, ktere volal nizko, aby byly lakave, ale asi mel nejake pojistovaci limity, aby dostal, co zaplatil.

Posledni dobou je ale v tomhle Kunker horsi nez Rauch (u drazsich razeb) a casto se tam vyhani ceny umele a pojistovaci limity tam jedou take ve velkem.

Kazdopadne co se tyce jistoty nakupovani jsou to asi nejlepsi firmy, kde se v pripade problemu neceho dovolate. Jinde je to casto bez sance.
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
Posledni dobou je ale v tomhle Kunker horsi nez Rauch (u drazsich razeb) a casto se tam vyhani ceny umele a pojistovaci limity tam jedou take ve velkem.

Kazdopadne co se tyce jistoty nakupovani jsou to asi nejlepsi firmy, kde se v pripade problemu neceho dovolate. Jinde je to casto bez sance.


S ohledem na Habsburské ražby se jistě jedná o dvě největší firmy. Rauch má své jméno, ale řekl bych, že Künker je z jistého nepodstatného okruhu sběratelů navštěvovanější, proto některé vyšší ceny. Také pravděpodobně záleží na tom, že Künker je tak trochu z ruky a spíše se soustředí na větší okruh mincí. Ale také je fakt, že v mém okruhu zájmu velmi záleží na nabídce. Pokud je větší, přiláká kupce a ceny jsou vyšší. Pokud je tato nabídka slabší, nechá se nakupovat za naprosto jiné ceny. Například před několika roky jsem se marně snažil o vydražení jedné mince a po pár letech jsem koupil stejný exemplář za podstatně nižší cenu. To co jsem výše napsal, lze ukázat na jeho internetových aukcích, kam jeho top klienti nenašli cestu. Zde se pak nechají sehnat za zcela rozumný peníz věci, které by stály, nebo stojí ve velkých aukcích úplně jiné ceny a to ještě v horší zachovalosti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 3. 4. 2016, 16:26. »
Registrovaný uživatel
Ještě malá poznámka.

Künker sídlí v Německu a jeho doménou nejsou pouze Habsburské ražby, v některých aukcích spíše naopak.

Stačí se podívat na tuto nabídku, která jistě přilákala velký zájem.

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2561
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
vassilij napsal
To Kucera: na Aukru sem tam byvaji zajimave mince, ale problem je, ze ve vetsine pripadu (a to jeste v lepsim pripade) opravene nebo primo falesne. A to vse bez jakekoli garance.

že by i ten 37 krejcar?!
Registrovaný uživatel
To Kucera: ten ne :-) ale taky je to zatim posledni mince, co odtamtud mam (a uz to jsou 2 roky).

Narazel jsem hlavne na mince, ktere tam prodavaji bratia a ktere jsou v 99 % pripadu opravene.
Registrovaný uživatel
Ono jak kamenné, tak internetové aukce mají své výhody a nevýhody. Dost široce jste tady probrali výhody kamenných aukcí, ale nikdo se nezmínil o výhodách elektronických aukcí. Ty podle mě jsou:
- rychlá likvidita, zadáte aukci a cca za 9 dnů máte peníze, u kamenné aukce čekáte několik týdnů až měsíců
- provize
Provize beru jako nejpodstatnější rozdíl. Pokud dojde k prodeji ve velké zahraniční aukci tak rozdíl mezí částkou, kterou zaplatí kupující (dosažená cena + provize + DPH) a částkou, kterou obdrží prodávající (dosažená cena - provize) je mnohdy 30% i více. A to je mor numismatiky, protože vytváří neustálý tlak na růst cen. Pokud se totiž kupující rozhodne minci po čase (někdy i velmi krátkém) prodat, tak chce utržil alespoň tolik, kolik sám zaplatil. Což ovšem znamená, že nový kupující musí zaplatit o 30% více.
Oproti tomu např. na Aukru zaplatí provizi max. 1.000 Kč.
Podle mě je mnoho mincí, které nemá smysl na kamenné aukci kupovat. Např. pamětní mince, ročníkové sady ... Prostě věci, které se nepadělají. Ale ani u jiných kategorií internetové aukce nezavrhuji, akorát si člověk musí dávat větší pozor.
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
Jina situace je ovsem Fruhwald, tam nedoporucuju drazit nikomu nic, protoze si nemuzete byt jisti absolutne nicim.


Evropa1 napsal
To je absolutní pravda a každý sběratel by si ji měl pomyslně vytesat do kamene.
Ten má jméno, že by si i kvůli jednomu € nechal vrtat koleno o pro jeho získání je schopen udělat cokoli.


Môžete byť trošku konkrétnejší vo svojich vyjadreniach ? Opisy mincí má Fruhwald skutočne také, aby sa dobre predali a niekedy chýbajú aj základné parametre ako napr. váha.
Ale na jeho obhajobu musím povedať, že mi zadarmo zaslal knihu v hodnote 30€ čo mi nepríde, že by si kvôli euru nechal koleno vŕtať.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Evropa1 napsal
To je absolutní pravda a každý sběratel by si ji měl pomyslně vytesat do kamene.
Ten má jméno, že by si i kvůli jednomu € nechal vrtat koleno o pro jeho získání je schopen udělat cokoli.


Môžete byť trošku konkrétnejší vo svojich vyjadreniach ? Opisy mincí má Fruhwald skutočne také, aby sa dobre predali a niekedy chýbajú aj základné parametre ako napr. váha.


Například spousta položek je podpořena podvodnými limity.
Spousta položek se prodá pouze papírové.
Zadejte si limit a uvidíte.
Kolega vydražil padělek a měl velké problémy s vrácením.
Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Například spousta položek je podpořena podvodnými limity.
Spousta položek se prodá pouze papírové.
Zadejte si limit a uvidíte.
Kolega vydražil padělek a měl velké problémy s vrácením.

Krycie limity, papierové predaje, vydražené položky za maximum limitu to je bohužiaľ bežná obchodná prax minimálne v stredoeurópskom regióne. Tam nevybočuje z radu.
Za problém obchodného mena by som považoval predaj falzifikátov.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ten vydělá za měsíc 10 Mega. :roll: :twisted: :twisted:
Takže pro něj je to dobrý. :D :P :twisted:
tenzor napsal
Garfield: no, pokud jde o člověka, co ten milión vydělá za měsíc, pak je to stejné jako pro jiné, chudší sběratele, pár tisícové školné, pokud ale takhle prošustroval velkou část rezerv nebo dokonce majetku, tak je to pomalu na zbavení svéprávnosti. :)
Registrovaný uživatel
Jak pro koho. Já tam platím 13 %.
U Fruehwalda taky. Ten se na Vás podívá, a když se mu nelíbíte, napíše třeba 20 %. Stejně jako neznámým dražitelům na limit. Kunker chce 23 %
a největší šizuňkové jsou holanďani, ti chcou 25 %". Poštouné je také různé od NIC ( při vyšší ceně) až po 25 Eur. :evil: :evil:
Jinak je pro začátečníka nejlepší zaregistrovat se na Sixbidu a tím máte přístup na limitování téměř do všech aukcí, co tam jsou. :twisted: :twisted:
Evropa1 napsal
rst napsal
Poplatky jsou u západních aukčních společností vyšší než u nás, liší se podle kategorie mince. Těch 18% DPH se platí jen z provize, takže v tomto případě 22% x 18% čili cca 26%.


Konečné poplatky u Raucha jsou podle mého názoru 22 %.
Registrovaný uživatel
Né všude jsou zloději. Poctiví jsou ve WAGu v Dortmundu. Ty musím pochválit. Tam jsem jednou poslal 11.000 E a přišlo to za 6.000 E. Nebo 2.000 E a přišlo to za 1.200 E. :twisted: :twisted: :twisted: :P :P
Evropa1 napsal
Fidzi napsal
Evropa1 napsal
To je absolutní pravda a každý sběratel by si ji měl pomyslně vytesat do kamene.
Ten má jméno, že by si i kvůli jednomu € nechal vrtat koleno o pro jeho získání je schopen udělat cokoli.


Môžete byť trošku konkrétnejší vo svojich vyjadreniach ? Opisy mincí má Fruhwald skutočne také, aby sa dobre predali a niekedy chýbajú aj základné parametre ako napr. váha.


Například spousta položek je podpořena podvodnými limity.
Spousta položek se prodá pouze papírové.
Zadejte si limit a uvidíte.
Kolega vydražil padělek a měl velké problémy s vrácením.
Atd.
Registrovaný uživatel
Garfield52 napsal
Jinak je pro začátečníka nejlepší zaregistrovat se na Sixbidu a tím máte přístup na limitování téměř do všech aukcí, co tam jsou. :twisted: :twisted:


Ale taková dražba je pouze přes limit a to bych nedoporučoval.
Limit může být zneužit, pokud je aukce dostupná přes net, je to výhodnější a pochybuji, že je začátečník schopen určit pravý limit do detailnější podoby.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1