Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Jsem začínající sběratel, k numismatice mě přivedl strýc který byl členem České numismatické společnosti. Mince nakupuji většinou přes aukro ale ceny tam se mi zdají přehnané. Proto se chci stát členem numismatické společnosti abych se mohl účastnit aukcí. Ale pořád nevím jak tyto aukce probíhají, mohu si mince prohlédnout i osobně nebo pouze v nabítkovém seznamu? Za rady předem děkuji.
Registrovaný uživatel
Samozřejmě je možné si mince osobně prohlédnout, vždy před začátkem aukce.
U některých poboček je možná prohlídka i některé dny před aukcí.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
« Poslední úpravu provedl(a) milstr v 15. 8. 2011, 22:52. »
Registrovaný uživatel
Děkuji.
A jestli sem to dobře pochopil, minci si můžete vydražit osobně a ne přes nabídkový seznam ?
Registrovaný uživatel
Dražit můžete jak osobně, tak na písemný limit.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
To NeonCz: nabídkový katalog je pouze prostředek, jak informovat potenciální zájemce dostatečně dlkouhou dobu před aukcí. Samotné aukce je možné se zúčastnit (rozumějte dražit):
a) limitem - to je písemný (některé pobočky umožňují i telefonický) příkaz s maximální částkou, jakou jste ochoten zaplatit, přičemž za vás přihazuje licitátor (de-facto jako příhoz na Aukru)
b) osobně - tam je výhoda možnosti osobního prohlédnutí materiálu před aukcí a minci pak dražíte sám, anonymně, pouze pod číslem, které je vám přiděleno před začátkem aukce

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1