Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce brno

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce brno

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
kdo se jde podívat teď na aukci do Brna ?
Registrovaný uživatel
Já asi až na Dukát. Nezapomeň nám prosím říct kolik dosáhl groš JL se zn.lví hlava (č.153).
Registrovaný uživatel
hoši, jak to chodí při aukcích ČSN když se posílá limit? za jak dlouho budu vědět, jestli jsem něco vyhrál? nebo mi to pak až přijde domu jako překvápko? nemívám doma hotovost, abych se pak nedivil, kdyby mi přišel balík za balík :) doufal jsem, že dostanu nejdříve nějakou hlášku přes mail ....
Registrovaný uživatel
To kacuro: tak hlášku přes mail jedině z Phy, jinak jen čekat a čekat nebo se zeptat někoho, kdo tam byl.
Registrovaný uživatel
vassilij: díky, tak to je naprd :(
Registrovaný uživatel
Proto pokud máš limit, který výrazněji převýší náklady na cestu, je lepší se tam vypravit osobně - aspoň víš, na čem jsi a sem tam se něco objeví i na stolech.
Registrovaný uživatel
To Kacuro - požádal jsem v pondělí p.Širokého z ČNS Brno zda by mi nemohl poslat výsledky e-mailem abych nemusel čekat půl roku na další katalog, a tak pokud přijdou, dám vědět.
Moderátor
kacuro koukni tady - pokud teda jde o Brno :

http://www.cnsbrno.unas.cz/stranka/156_salova_aukce.pdf
Registrovaný uživatel
Super jacx!
Registrovaný uživatel
tak jestli jsou toto konečné částky z Brna, tak můžu být klidný, nevyhrál jsem vůbec nic :D ale nějak mi to nesedí, kdo by za denáry vzácnosti 1 až 2 dával přes 3-5.000,- ? takové ceny nejsou ani na aukru :shock: to jsem z toho jelen :roll: :?
Registrovaný uživatel
v katalogu píšou, že pokud uvedeš email tak Ti pošlou zprávu o úspěšnosti
Registrovaný uživatel
např. položka 277 za 5.800,- při vzácnosti 1, to teda zlaté aukro ......
Registrovaný uživatel
Asi hrála roli kvalita, aspoň v katalogu vypadá na fotce velmi pěkně.
Registrovaný uživatel
pěkný je, ale tolik peněz .......... nadává se na aukro, že se tam ceny šplhají vysoko, ale proti aukci v Brně jsou tam ty mince za hubičku ....
Registrovaný uživatel
Ono asi zalezi kus od kusu, mel jsem neco vyhlednuto v Hradci, ale kdyz se polozka s vyvolavaci cenou cca 1800 a odhadovanou tak do 5tis zacala prihazovat rovnou na 16 tis ??? tak jsem myslel ze umru. Je mozne ze proste nyni i bohatsi lide, nesberatele, sypou do mince jako nizkorizikove investice, a tem je bohuzel pro nas jedno jestli je to o par tis natoz pak set vic nebo min.
_______________
Spořiti se dá i z mála, jen začni a vytrvej!
Registrovaný uživatel
Je to tak... začalo to na aukru a proniká to i jinam... Jakmile se najde nějaký kupec co mu na koruně nesejde, tak to tam valí o sto šest a neuvažuje nad reálnou hodnotou. Co se tam kolikrát děje s některýma položkama je hrůza. Jsem znechucený :(
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Pěknou story jsem zažil před několika lety na Dukátu v Brně. Dva pánové se tam přetahovali o sice vzácnější ale jinak velmi špatně zachovalý moravský denárek který začínal přibližně na 1200. Chvíli trvalo než to vyhnali asi na 20 tisíc když jeden z nich vykřikl bez ohledu na stanovené příhozy 35! Mladý Chládek (licitátor) z toho byl v šoku a ptal se ho zda to myslí vážně. Přitakal i ten druhý a nakonec to vyšroubovali něco přes 120tisíc kdy jeden už rezignoval.
Registrovaný uživatel
Tak už mi přišla zpráva co jsem vyhrál. Samozřejmě nic co jsem opravdu chtěl :?
Registrovaný uživatel
Tak jsem si dnes prohlédl v Dukátu některé kousky ze sobotní aukce. Z grošů je velmi pěkný Karel IV a také jáchymovský Ferda má krásně provedenou ražbu. Pokud by jste někdo do Ferdy i přes tu cenu šel tak jen malé upozornění že je mírně přes střed prohnutý což v popisu není a na fotce je to nezřetelné.
Registrovaný uživatel
Ahoj Brňákům a okolním:-) Nebyli jste dneska někdo na aukci Dukátu? Zajímaly by mně některé docílené ceny...
Registrovaný uživatel
Teď jsem přijel z Brna a u pěkných grošíků se trhaly cenové rekordy:
Pol.473 Jan Lucemburský - 4600+15%, pol.474 Karel IV. - 26000+15%, pol.479 Jiří z Poděbrad - 15000+15%, pol.683. Ferdinand I. - 48000+15%.
Registrovaný uživatel
:shock: :roll: :shock:
začínám vážně uvažovat o rozprodeji sbírky... to už není ke sbírání :( :'( :?
Registrovaný uživatel
Můžu být ještě zvědavý, jestli nevíš, za kolik šel dukát Karla (pol. 19) a ten okousaný jáchymovský Ludvík (pol. 481)?
Registrovaný uživatel
U dukátu Karla IV. jsem si to nezapsal, ale co si pamatuji tak min.135t.+15% a Ludvíka bohužel nevím vůbec. Co se týče grošů z předchozí odpovědi tak jejich zachovalost se vidí málokdy a to asi vyhnalo cenu. No a Kempfův Ferdinand zachovalost spolu se vzácností...
Registrovaný uživatel
minulý zýden v Kroměříži to bylo obdobné. Jediné solidní, ale obyčejné groše ČNS-Kroměřiž
433. Boleslav II. 967-999 denár ruka/kříž Cach 108, R, ned.okr. 20000,- / 52000,- Kč
445. Václav II. 1278-1305 pražský groš 1/1 1000,- / 5000,- Kč
450. Jiří z Poděbrad 1458-1471 pražský groš, ned. -1/1- 1400,- / 7000 Kč

O toho Boleslava se tam dva přetahovali. Ale ty groše šli pryč za neskutečné ceny. Hned na začátku to korespondenčně vyletělo a pak už nic. Podle mého názoru to nekupovali sběratelé.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce brno

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1