Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce brno

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce brno

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Boleslavové v dobré zachovalosti dosahují často vysoké ceny, stačí se podívat na poslední aukce Aurei kde nebyly výjimkou ceny přes 200t. Co se týče grošů, uvidíme za týden v Aurei zda vysoký nárůst cen je trvalý trend.
Registrovaný uživatel
U Boleslava se zas tak moc nedivím, ale ty groše mě vyvedly z míry. Sám jsem je chtěl zkusit, ale tak za půlku. Na minulé aukci jsem tam taky vydražil Václava ve stejné kvalitě za 2000. Teď šel za 5000. Uvidíme kam to půjde dál. Já mám z toho dojem, že každou trochu pěknější minci skupují zbohatlíci, aby uložili peníze v tomto nejistém období. Doufám, že trend bude stejný jako u zlatých 2500 korun, kde šly dnes ceny oproti stavu před rokem dost dolů.
Registrovaný uživatel
To patason: Karel IV. dukát 130t+% a okousanej Ludva 2,2+%
Registrovaný uživatel
vas.: OK, dík! On vypadal vcelku slušně. Jsem zvědavej na ten v pražské aukci ČNS. Ten se tam prodává už po čtvrté od r. 2005. Podařilo se mi vystopovat, že byl koupenej u Gorny & Mosch Giessener v Mnichově v r. 2005 za 1200,- Euro a od té doby se každoročně prodává na stejné aukci v Pze za +/- 65 - 70tis. Buď ho kupuje někdo, kdo pak nemá peníze a zase ho prodá, ale spíš si myslím, že buď se snaží cenu zvednout majitel a vždycky po příhozu skončí u něj, nebo není úplně v pořádku a "noví" majitelé ho v reklamační lhůtě vrátí jako falzum, takže se na další aukci draží znova... Osudy některých mincí bývají zajímavé;-)
Registrovaný uživatel
Na Aukru je spousta mincí, která jsou vydraženy na eBay nebo i jiných aukcích a pak je uvidíš na Aukru. Většínou s vyvolávací cenou která se rovná té, za kterou to bylo vydraženo. A nejlepší je, když prodávající napíše: "Ze staré sbírky...."
Registrovaný uživatel
Žádný groš Ludvíka v prosincové ČNS Praha nebo Aurei nevidím?!
Registrovaný uživatel
To patason: byl velmi slušný - díval jsem se na něj ;-)
To denarius: taky jsem nejdřív nechápal, ale patason myslel dukát Karla ;-)
A ten Ludvík - šel na limit, takže se možná nepozdával nebo byl fakt špatný, ale sám jsem ho neviděl, takže soudit nemůžu
Registrovaný uživatel
Á sorry, asi jste myslel Karla.
Registrovaný uživatel
vassilij, patason: mohu se zeptat na Váš názor na Vladislavův dukát z Dukátu (č.20)?
Registrovaný uživatel
Jj, myslel jsem dukát Karla:-)
Registrovaný uživatel
den.: Popravdě nevím, neviděl jsem žádný "zaručeně" pravý jagellonský dukát a většina těch, které jsem viděl (asi 5) se mi zdála divná. Nemohu tedy zodpovědně říci. Faktem je, že s grošovými obrazy se už v tomto období srovnávat moc nedá - razidla pro dukáty a groše pravděpodobně ryli rozdílní rytci. Každopádně jsou to velmi vzácné mince a cena tomu odpovídá. Majiteli (resp. zájemci už před dražbou) bych doporučil porovnat dukát se všemi dostupnými vyobrazeními v literatuře, po jeho získání také s originály ve veřejných (muzejních) sbírkách. Jen tak se dá s vysokou pravděpodobností ověřit nebo zpochybnit pravost...
Registrovaný uživatel
To je ten problém jak si to před dražbou porovnat když nechci riskovat průšvih.
Registrovaný uživatel
Pokud je mince falzum, lze jí zpravidla reklamovat do nějaké doby potom, co ji vydražíte (myslím, že 1/2roku), pokud prokážete, že jde skutečně o falzum. Důkazní břemeno by ale leželo na vás. Proto je lépe v případě pochybností minci nedražit. Porovnávat můžete s literaturou, s mincemi z domácích i zahraničních aukcí - podle vyobrazení v katalozích (ale ani tam není 100% jistota - viz např. falzum dukátu Karla v Dietikerově sbírce). Není to snadné, chce to cit a oko:-) Stejně jako při jakékoliv jiné investici - v případě, že kupující naletí a koupí falzum, nepodaří-li se reklamovat, jde o investici z větší části ztracenou:-(
Registrovaný uživatel
To Denarius: jediná rada je cit, zkušenosti a co nejvic známých, kteří tomu opravdu rozumí ;-)
Registrovaný uživatel
Díky za názory.
Registrovaný uživatel
llibor napsal
Na Aukru je spousta mincí, která jsou vydraženy na eBay nebo i jiných aukcích a pak je uvidíš na Aukru. Většínou s vyvolávací cenou která se rovná té, za kterou to bylo vydraženo. A nejlepší je, když prodávající napíše: "Ze staré sbírky...."

to jo, ale v případě toho Karla v pražské aukci je víc než podezřelé, že už se v průběhu tří let prodává počtvrté - to je víc než jedenkrát za rok - tak buď je to čtvrtý exemplář z téhož páru razidel a se stejnými stopami opotřebení a poškození - tedy na 99,9% falzum, nebo je to jeden a tentýž kus, k němuž platí to, co jsem napsal výše (šroubování ceny majitelem; znovuprodej z finančních důvodů; pochybnosti o pravosti -> reklamace)...
Registrovaný uživatel
V zářijové aukci měla pražská pobočka na obláce hned tři falza ze šesti vyobrazených mincí - tlustý groš, aureus a vzácný čtyř nebo osmizlatník těď přesně nevím. Ale i tak je to velmi slušný výkon který nebude jentak překonán. Mimochodem všechna tři falza se podařila prodat!!! Tudíš zlegalizovat jako mince pravé, protože v členských aukcích se nesmějí prodávat falza ke škodě sběratelů.
_______________
Registrovaný uživatel
nerva: O tom tlustém groši jsem to také slyšel a přesto o něm byl v katalogu článek s poukazem že je zaručeně pravý.
Registrovaný uživatel
Tento tlustý groš byl nabízen u Lanze i u Kuenkera a vždy byl stažen jako podezřelý na falzum (na shodný exemplář poukazuje na miligram shodná hmotnost u obou (všech) kusů). Na pražském Sběrateli jsem se dr. Petráně ptal zda si je jist pravostí aureu císaře Galby (položka 2008). Odpověděl mi, že na 100%. Na otázku, jak mi zdůvodní, že mám kus ze stejného páru razidel ve stříbře jako denár, mi již neodpověděl! Pouze řekl, že ho prohlíželo několik zanlců na antiku a všichni se shodli, že je OK. Jsem si jist že na 100% v pořádku nebyl.
Ostatně to již naznačuje docílená cena "pouze" 85.000 Kč. U pravého kusu v této zachovalosti by musle abýt alespoň trojnásobná. Avšak kde neni žalobce není ani soudce - pro někoho štěstí pro někoho smůla...
_______________
Registrovaný uživatel
To nerva81: tak ten tlustý groš je pro mě překvapením - byl to kus z aukce ČNS Pha někdy z roku 2001, ale že by se dražil u Künkra nevím.
Registrovaný uživatel
Neznáte někdo jiné soudní znalce kromě dr.Petráně, a může také vydávat posudky Nár.muzeum jako instituce?
Registrovaný uživatel
Ten tlustý groš sice působil trošku zvláštně, ale nikdy jsem zaručeně pravý v ruce neměl, takže u tohoto nemůžu soudit.
Registrovaný uživatel
Denarius: pokud jde o znalce tak na www.justice.cz je jejich seznam a najdeš tam i patasona ;) a znalecé posudky zpracovávají i ústavy, ale jestli je tam i NM nevím.
Registrovaný uživatel
Díky za info.
Registrovaný uživatel
V nejbližší době sesmolím článek o padělcích v ČSN... a bude to síla....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce brno

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1