Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce brno

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce brno

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Voloda16 napsal
nevím kam to napsat, zkusím tady: znáte někdo člena nebo jste členem čns brno? měl jsem jen štěstí nebo celá ta instituce stojí za ... ?? díky za každé info


Můžete dotaz nějak specifikovat?
Registrovaný uživatel
jde mi o to, že naposledy jsem byl členem nějakého num. spolku před víc než 10ti lety a před nějakou dobou jsem se ke sbírání vrátil. spíš než o sbírání je to ale o vědomostech a zkušenostech... vzhledem k tomu, že nikoho ve svém okolí takto zaměřeného neznám a jen tento web mi nemůže stačit (nic ve zlém, ale je to prostě tak), vyhledal jsem si informace u čns. tedy jedinou informaci - jméno a pevná linka, nic víc k mání není. po několika neúspěšných pokusech o dovolání jsem napsal mail na centrálu (žádný jiný kontakt ani na Brno není). načež mi odepsali jednou větou bez pozdravu, ať se obráním opět na uvedeného pána z webových stránek. na další tři maily a volání na centrálu žádná odpověď. po víc než týdenní snaze o dovolání (1-3x denně) mi bylo sděleno ať jdu za dva týdny (!!) na takovou a makovou adresu. tam jsem se dostavil, normální barák, bez nějakého označení či jmenovky (upozornění, že bych měl hledat někoho jiného jsem neobdržel). potom co jsem vyzpovídal téměř půlku baráku (docela milí lidi, samozřejmě pána či čns neznají) jsem to vzdal a šel domů... proto mě zajímá, zda je tohle standard jednání, zda vůbec mají zájem o nové členy (nebo to zavřou s vymřením druhu) a tak podobně.
Moderátor
Zkusím poradit následující :
Schůzky brněnské pobočky jsou tradičně spojeny s numismatickými přednáškami, oragnizovanými Moravským zemským muzeem v Brně. Když se dívám na muzejní stránky, vidím, že zrovna tento čtvrtek v 17.30 bude přednáška v Dietrichsteinském paláci :
http://www.mzm.cz/nalezy-minci-jakubska-rasinova/
Takže ideální šance zastihnout potřebné lidi. Mimochodem muzejní odborné přednáškové zázemí je u brněnské, stejně jako u pražské pobočky významným plusem.
Registrovaný uživatel
Pokud se nedaří kontakt, doporučoval bych také: buď návštevu přednášky v MZM nebo dojít přímo na aukci 23.3.
Registrovaný uživatel
Voloda 16 - napiš na maill : jvtva zavináč seznam.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím, nebyl někdo na včerejší aukci v Brně? Nemáte už výsledky? Konkrétně za kolik šla položka 331?
Registrovaný uživatel
na stránkách www.cns-brno.cz byly právě zveřejněny výsledky 165. aukce
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jo jo, zrovna na to koukám, díky
Registrovaný uživatel
tak v Brne se hodne zlepsily, a i limity jsou jiz bezpecne, aspon` nebyly natesno, jak obcas stava u nekterych pobocek. Krasne se mi povedlo vydrazit fifty-fifty 11 polozek vyhrano a 10 nevyhrano, je to poprve tak vyrovnane skore, vetsinou bud` nic nevydrazim nebo bral jsem vsechno.
Jeste, libi se mi jejich zasilat vysledky predem mailem, aby clovek pak nebyl prekvapeny castkou dobirky.
« Poslední úpravu provedl(a) wuttke v 25. 3. 2013, 16:37. »
Registrovaný uživatel
Tak ráno jsem měl podle dosažené ceny radost, že mi přijdou dva Leopoldi, hlavně ten XV kr. ze Sv. Víta, ale odpoledne mi to zkazil email z Brna, že jsem nic nevydražil, což znamená, že mi je vyfouknul někdo ze sálu. Tak příště. Jinak souhlas, že komunikace po mailu je solidní.
Registrovaný uživatel
hodně položek šlo v sálu za limit
Registrovaný uživatel
Hmm, jak tak procházím ty položky, třeba č. 232 - Denár Vladislava II. (nebo Vladislava Olomouckého) - Šmerda 426, Cach neuvádí. Vydražen za 2.800,- Není to trochu moc? Nebo je to jiný typ?
Registrovaný uživatel
Právě byly zveřejněny výsledky včerejší aukce. Odkaz zde:
http://www.cns-brno.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=9
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Škoda, že som o aukcii nevedel. Jedna položka ma tam zaujala :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
to já na tom byl naopak... :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Voloda16 napsal
hodně položek šlo v sálu za limit

tak me to velice prekvapilo, byla to asi prvni aukce, kde vetsina minci sla opravdu drazitelum v sale. Byl jsem spise vyjimkou a ziskal jsem jen 4 polozky, a to jsem i za ne musel bojovat, jako lev. treba polozku se startem 60,- jsem ziskal za 4200,-
Registrovaný uživatel
Odkaz na aktuální aukci ČNS Brno zde:
http://www.cns-brno.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=9
Konečně se podařilo prosadit zveřejnění kompletního seznamu položek aukce. Doufám, že to tak bude už napořád :-)
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
To denar: nějaké použitelnější fotky asi dostupné nejsou a nebudou, co?
Registrovaný uživatel
lepší fotky asi v krátké době ne. Zatím se to scanuje a tohle je výstup pro web.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
No, kdyby byl k dispozici alespoň scan 1-2 mincí v původním rozlišení, byl bych rád. Takhle aby člověk všude jezdil a pak stejně zjistil, že je to šrot ...
Registrovaný uživatel
napiš mi na mail, co tě zajímá. Zkusím sehnat lepší foto
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Odkaz na aktuální podzimní aukci ČNS Brno zde:
http://www.cns-brno.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=9
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Položka č.154 je nesprávne určená. Nie je to nepublikovaná obojstranná razba jednostranného peniazu z poľnej mincovne Mateja Korvína, ale kremnický obol Jána Hunyadiho (Unger 527 a).
Registrovaný uživatel
Sorry, preklep - obol Ladislava Pohrobka.
Registrovaný uživatel
Taky další ze serie pravých 5 haléřů 1924....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce brno

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1