Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numismatika

aukce na Aukru

Moderátoři: jano7B9.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 153 154 155 156 157

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Morgan dollary jsou v posledních letech příliš často napodobované. Původně magnetické napodobeniny vystřídaly napodobeniny stříbrné, nebo postříbřené a tak identifikovat zda se jedná o originál nebo ne, je v mnoha případech pro běžného sběratele nemožné (tedy pokud nechce poslat minci na ověření do USA). Osobně si nechávám jen jeden dollar na "ukázku", u kterého bezpečně vím, že je ze stříbra, ale také si nejsem jist, zda je to jen velmi zdařilá kopie či originál (sbírám raději jiné mince). Určitým vodítkem při odhalování kopií může být porovnání mincí s mincemi na stránkách NGC. Záleží jen na Vás, zda budete důvěřovat "certifikovaným" obalům, u mne příliš důvěry nevzbudily.

https://www.ngccoin.com/coin-explorer/morgan-dollars-1878-1921-pscid-49
Registrovaný uživatel
Absurditou byly na aukru aukce vzácných Československých mincí jako al.1kčs 1947,..10kčs 1933..5kčs1937 a další v těchto obalech, konkrétně si již nepamatuji jaké společnosti.
Od prvního pohledu s jasnými znaky falz.Prodejci jsem psal a upozornil ho, samozřejmě přišla arogantní odpověď...Mince údajně zasílal někde do USA,kde mu konkrétní firma zhotovila posudky a zaplombovala je obalů...Samozřejmě mince prodal v celku za zajímavé ceny...
Registrovaný uživatel
Jen tak pro zajímavost, minulý rok jsem v jedné internetové aukci narazil na běžný pražský groš Wladislava II. Jag., který byl v "certifikované" krabičce. Certifikační autorita ale tvrdila, že se jedná o pražský groš Václava II. :D
Moderátor
jj, to je presne jedna z tech absurdit, co jsem zaznamenal tez
Registrovaný uživatel
krabička garantuje len stav mince, nie originalitu, aspoň tak to bolo.
Registrovaný uživatel
Tady je v krabičce dokonce známý medvěd v teplákách

https://allegro.pl/oferta/grosz-praski-waclaw-ii-1300-1305-ms-68-7881199484

Ale v krabičkách se nevyznám, tak možná i ta je fejk.
Registrovaný uživatel
Kdo si nechce zkazit radost z nákupu mincí, tak ať raději nedraží na aukru vystavené groše Václava IV. s konramarkami od com68_CZ z Kolína, šikmooká Kostnice mluví i za ostatní ukrajinská falza.
Registrovaný uživatel
Jj, také jsem si říkal, že to budou falza. Tak jsem je porovnal s fotkami známých falz na stránkách ČNS Pražského groše a v několika případech se opravdu shodují.
Registrovaný uživatel
Ty jo těch tam je a jsou krásný! :) Díky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 153 154 155 156 157

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1