Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
V prvním aukčním odkazu co jsi vložil, je chybne uvedení typ II.
jedna se o typ I.
Rozdíl brada, vousy niž až po krk je u typu II.

Pokud jse jedna o náklad vzácnějsiho typu II.
Nikdo neví, ale urcitě jich něco bude....
Moderátor
barbar: diky moc - podle me je I.typ i ten z aukce Fruhwald z roku 2016, prodany za 1400 euro - viz vyse.
Posuzuji to hlavne podle tvaru masle na stuze za hlavou panovnika.
Je nekde k nalezeni i (spravne urceny) II.typ?
Druha vec je stav mince na aukru - v katalogu Fruhwald je velke rozpeti ceny dle stavu mince. Mince na aukru je otrela obehem, jak se uvadi i v posudku, takze i cenu bych videl spise u te dolni hranice.
Moderátor
Na fruhwaldu ano je to typ I. ,vysledná cena je myslím adekvátní. .
Mince na aukru je otřela,ale bezesporu vzacná.
Souhlasím otázkou je samozřejmě cena,hlavně vzhledem k jejímu stavu.....
Moderátor
Možná se pletu,ale nevím proč mi stojící císař, připadá jiný na této ražbě tolaru Jáchymov 1626.

Prodejce známý , solidní...
Tímto jse chci omluvit prodejci,že to zrovna vytahuji, rád bych měl jasno..
Tichou cestou nelze, jelikož Lopez na mou prosbu mailu nereaguje....
Děkuji za případné reakce.

https://aukro.cz/stribrny-tolar-1626-ferdinand-ii-jachymov-povedeny-6940631066
Registrovaný uživatel
Tahle rybka z Aukra asi byla až moc čerstvá, ne?

https://aukro.cz/prazsky-gros-vaclav-iv-kontramarka-augsburg-6940580373
Registrovaný uživatel
Proč si myslíte , že je špatná .Na mě nejhorší dojem nedělá .Bylo by ale samozřejmě dobré jí držet v ruce a podívat se na měděnku která je částečně i na kontramarce,zda je stará a pevná .
Moderátor
Také na ni nic zvláštního nevidím. Je sice pravda, že na většině kontramarek je obruba pod šiškou vystouplá vůči zbytku kontramarky, ale ani to není pravidlo. Fotku žádné falešné nemám, taže těžko porovnávat.
Registrovaný uživatel
Aha, takže ne rybka, ale šiška. Tak jsem se spletl dvakrát :-)

Jednou bych rád nějaký groš s kontramarkou měl, ale asi si hned tak netroufnu.

Díky!
Moderátor
ja sem koupil nejakej vojetej krap v cizine za par kacek na ukazku a tim jsem s tim skoncil. kupovat neco, cemu nikdo neveri a jeste za draho budu, az nebudu vedet, co s prachama :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dobrej přístup. Pár těch, co se mi docela pozdávaly, už tady byly označené za současnou Ukrajinu, tak asi opravdu až někdy hodně příště..
Moderátor
omlouvam se, kecal jsem - z ciziny to nebylo, to mi jen v hlave zustalo, ze jsem po nejake koukal i tam. zkusil jsem zapatrat - vzal jsem ji v roce 2017 na acku, je takova volizana, mince taky neni v kdovijake zachovalosti, celkove takove nedomrle, ale kdyz se me nekdo zepta, jak takova kontramarena vypada, tak muzu tenhle strep ukazat, rict, ze zhruba takhle a mam splneno. prislo to na 9 stovek.

pripoustim si s klidem, ze mozna ani prava neni a protoze pochybnosti se vyskytuji temer u vsech - jak pry jeden nejmenovany clovek tvrdi "ze verit clovek muze jen takove, kterou si sam vykope", tak si rikam, ze radeji budu pochybovat o tehle osklive, nez o nejake hezke (pro nepozorne, mluvim o te kontramarce, ne o zenskych)

foto zde, kritikou setrit nemusite :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ono s těmi mincemi je to taky jako s ženskými - větší podezření, že je falešná, je u hezké ;) Berte to jako vtip, myslím hlavně krásu domalovanou.
Registrovaný uživatel
Bude asi v pohodě, když se nikdo neozval :)
Registrovaný uživatel
Právě na Aukru i eBay probíhají aukce zajímavých dolarů a to stejné datace.Oba dva jsou v pouzdru PCGS.Protože jsem ještě nikdy neviděl minci takto certifikovanou,zajímalo by mě,zda je v pořádku,že ta certifikace vypadá každá jinak.Že je číslo různé to chápu,ale proč to ostatní a není to pak matoucí?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
paully: já teda dělám do včel, ale není to první pouzdro prostě starší? I to číslo by odpovídalo.
Moderátor
Možná tohle pomůže pro ověření...

https://www.pcgs.com/cert
Moderátor
barbar: velmi uzitecny odkaz, diky
Registrovaný uživatel
83 CC je běžná, sice stojí cca 4-5tis, ale vidí se velmi často. PCGS i NGC mělo v průběhu let různé slaby...
Registrovaný uživatel
barbar-tak jsem obě čísla prubnul a nahlásilo mně to chybu ,a že si mám zavolat.No,zase tak zvědavý nejsem,a ani bych se tam nedomluvil.jinak díky.Já jsem se optal,protože mně jednou někdo tvrdil,že Číňané dělají padělky i s obalem PCGS.Což asi není ani jeden případ,zde uvedených mincí.
Registrovaný uživatel
paully napsal
tak jsem obě čísla prubnul a nahlásilo mně to chybu


zadal jsem obě čísla (tu část za lomítkem) a prošlo to
Moderátor
paully napsal
barbar-tak jsem obě čísla prubnul a nahlásilo mně to chybu ,a že si mám zavolat.No,zase tak zvědavý nejsem,a ani bych se tam nedomluvil.jinak díky.Já jsem se optal,protože mně jednou někdo tvrdil,že Číňané dělají padělky i s obalem PCGS.Což asi není ani jeden případ,zde uvedených mincí.


Nevím jak daleko pokročila Čína s těmito padělky , co je mi známo,byly to zejména obaly NGC. ..
http://www.nume.cz/zpravodaj/post/show/12
Moderátor
Teď jsem se( letmo) koukal na pcgs obaly v nabídce eBay a něco vylezlo. ..ale zřejmě půjde rozeznat rozdíl. .

https://www.ebay.com/itm/1-x-PCCB-Coin-Slab-Holders-for-Grade-NGC-PCGS-Display-Storage-Box-Collection/322057872768?hash=item4afc252580:g:gWcAAOSwZ8ZW~JHV
Registrovaný uživatel
barbar-prodejce je z Číny a má i dost prodejů.Já si vždy myslel,že ten kdo si nechá ocenit minci,tak má v ceně i to originální pouzdro.A nikdo jiný by to dělat neměl.Ale jak jsem psal,nikdy jsem žádnou takovou minci v ruce nedržel a moc o tom jak funguje to ocenění nevím.Ale člověk se má nechat poučit.Myslím si však ,kdybych viděl dvě stejné mince v různých obalech,tak bych si mince pořádně prohlédl a na obal bych moc nedal.
Moderátor
paully napsal
barbar-prodejce je z Číny a má i dost prodejů.Já si vždy myslel,že ten kdo si nechá ocenit minci,tak má v ceně i to originální pouzdro.A nikdo jiný by to dělat neměl.Ale jak jsem psal,nikdy jsem žádnou takovou minci v ruce nedržel a moc o tom jak funguje to ocenění nevím.Ale člověk se má nechat poučit.Myslím si však ,kdybych viděl dvě stejné mince v různých obalech,tak bych si mince pořádně prohlédl a na obal bych moc nedal.


To jsem si jednou také myslel (sběratel investor Praha) a málem naletěl na vcelku zdařilou magnetickou kopii,naštěstí jsem ji včas odhalil. Mezi 4 kusy dollaru v obalech ngc ,které jsem chtěl koupit,se mi jeden chytnul na magnet. .Prodejce nechápal a ja poté pro jistotu nevzal ani jeden. ....
Moderátor
tech par veci co jsem kdy necilene ziskal v ngc obalu slo ihned z obalu ven a ten obal do kose. nedam na to vubec a ani neresim, jak se cinan vytahl nebo ne. videl jsem v tom nesmyslne urcene mince, takze to za zadnou autoritu nepovazuji, urcite ne pro veci co mi obvykle rukama projdou. na strane druhe aspon ty dolary by poznat meli bez potizi, takze tam bych veril spis umne vytvorene kopii vcetne te krabicky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1