Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numismatika

aukce na Aukru

Moderátoři: jano7B9.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 152 153 154 155 156

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V prvním aukčním odkazu co jsi vložil, je chybne uvedení typ II.
jedna se o typ I.
Rozdíl brada, vousy niž až po krk je u typu II.

Pokud jse jedna o náklad vzácnějsiho typu II.
Nikdo neví, ale urcitě jich něco bude....
Moderátor
barbar: diky moc - podle me je I.typ i ten z aukce Fruhwald z roku 2016, prodany za 1400 euro - viz vyse.
Posuzuji to hlavne podle tvaru masle na stuze za hlavou panovnika.
Je nekde k nalezeni i (spravne urceny) II.typ?
Druha vec je stav mince na aukru - v katalogu Fruhwald je velke rozpeti ceny dle stavu mince. Mince na aukru je otrela obehem, jak se uvadi i v posudku, takze i cenu bych videl spise u te dolni hranice.
Registrovaný uživatel
Na fruhwaldu ano je to typ I. ,vysledná cena je myslím adekvátní. .
Mince na aukru je otřela,ale bezesporu vzacná.
Souhlasím otázkou je samozřejmě cena,hlavně vzhledem k jejímu stavu.....
Registrovaný uživatel
Možná se pletu,ale nevím proč mi stojící císař, připadá jiný na této ražbě tolaru Jáchymov 1626.

Prodejce známý , solidní...
Tímto jse chci omluvit prodejci,že to zrovna vytahuji, rád bych měl jasno..
Tichou cestou nelze, jelikož Lopez na mou prosbu mailu nereaguje....
Děkuji za případné reakce.

https://aukro.cz/stribrny-tolar-1626-ferdinand-ii-jachymov-povedeny-6940631066
Registrovaný uživatel
Tahle rybka z Aukra asi byla až moc čerstvá, ne?

https://aukro.cz/prazsky-gros-vaclav-iv-kontramarka-augsburg-6940580373
Registrovaný uživatel
Proč si myslíte , že je špatná .Na mě nejhorší dojem nedělá .Bylo by ale samozřejmě dobré jí držet v ruce a podívat se na měděnku která je částečně i na kontramarce,zda je stará a pevná .
Moderátor
Také na ni nic zvláštního nevidím. Je sice pravda, že na většině kontramarek je obruba pod šiškou vystouplá vůči zbytku kontramarky, ale ani to není pravidlo. Fotku žádné falešné nemám, taže těžko porovnávat.
Registrovaný uživatel
Aha, takže ne rybka, ale šiška. Tak jsem se spletl dvakrát :-)

Jednou bych rád nějaký groš s kontramarkou měl, ale asi si hned tak netroufnu.

Díky!
Moderátor
ja sem koupil nejakej vojetej krap v cizine za par kacek na ukazku a tim jsem s tim skoncil. kupovat neco, cemu nikdo neveri a jeste za draho budu, az nebudu vedet, co s prachama :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dobrej přístup. Pár těch, co se mi docela pozdávaly, už tady byly označené za současnou Ukrajinu, tak asi opravdu až někdy hodně příště..
Moderátor
omlouvam se, kecal jsem - z ciziny to nebylo, to mi jen v hlave zustalo, ze jsem po nejake koukal i tam. zkusil jsem zapatrat - vzal jsem ji v roce 2017 na acku, je takova volizana, mince taky neni v kdovijake zachovalosti, celkove takove nedomrle, ale kdyz se me nekdo zepta, jak takova kontramarena vypada, tak muzu tenhle strep ukazat, rict, ze zhruba takhle a mam splneno. prislo to na 9 stovek.

pripoustim si s klidem, ze mozna ani prava neni a protoze pochybnosti se vyskytuji temer u vsech - jak pry jeden nejmenovany clovek tvrdi "ze verit clovek muze jen takove, kterou si sam vykope", tak si rikam, ze radeji budu pochybovat o tehle osklive, nez o nejake hezke (pro nepozorne, mluvim o te kontramarce, ne o zenskych)

foto zde, kritikou setrit nemusite :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ono s těmi mincemi je to taky jako s ženskými - větší podezření, že je falešná, je u hezké ;) Berte to jako vtip, myslím hlavně krásu domalovanou.
Registrovaný uživatel
Bude asi v pohodě, když se nikdo neozval :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 152 153 154 155 156

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1