Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Nummus Olomouc 2016

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce Nummus Olomouc 2016

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda nebyl někdo z numi kolegů na sobotní aukci v Olomouci a neví, za kolik byly vydraženy položky č. 12., 542., 543. a 561.? Děkuji za případnou odpověď.
Registrovaný uživatel
http://www.numismatika.cz/web/Nummus-Olomouc/N051_Vysledky/n051v01.htm
Moderátor
č.12 stažena
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 29. 2. 2016, 10:41. »
Registrovaný uživatel
už jsou výsledky? no super, večer mám co dělat :)
Registrovaný uživatel
č. 12 stažena? Nevíte z jakého důvodu?
Registrovaný uživatel
Jinak bych se chtěl zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s limitováním v Olomouci? Už minule jsem totiž prostřednictvím limitování přes LiveBid vydražil 3 položky a všechny šly za max. cenu, co jsem přihazoval. Nyní jsem přihodil na 1 položku nějakou svoji max. cenu a opět budu muset zaplatit ten svůj nejvyšší limit. Možná je to jen náhoda, anebo mi přišijou můj max. příhoz, aniž by třeba někdo přihazoval jiný? Z dražební vyhlášky jsem toto nevyčetl.....
Registrovaný uživatel
prasek napsal
Jinak bych se chtěl zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s limitováním v Olomouci? Už minule jsem totiž prostřednictvím limitování přes LiveBid vydražil 3 položky a všechny šly za max. cenu, co jsem přihazoval. Nyní jsem přihodil na 1 položku nějakou svoji max. cenu a opět budu muset zaplatit ten svůj nejvyšší limit. Možná je to jen náhoda, anebo mi přišijou můj max. příhoz, aniž by třeba někdo přihazoval jiný? Z dražební vyhlášky jsem toto nevyčetl.....


A této náhodě opravdu věříte?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ne. Spíš věřím té druhé variantě, ale proto se tu ptám jiných lidí, jakou mají oni zkušenost.
Registrovaný uživatel
U jiných aukčních společností jsem se s tím zatím nesetkal. Ale zase netvrdím, že bych byl v limitování bůhvíjak zkušený. Tak jak to tedy je?
Registrovaný uživatel
Jsou společnosti (jak u nás, tak také v zahraničí), které by si pro korunu, nebo €, nechali vrtat koleno a neštítí se ničeho. A jsou jiné, slušné, které si nehodlají kazit pověst a je jim proti srsti okrádat sběratele.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Posílal jsem několik limitů a podle výsledné ceny i některé vyhrál, ve všech případech za méně než max. příhoz. Takže je to spíše náhoda, respektive smůla, že někdo vytáhl výslednou cenu na max. limit.
Registrovaný uživatel
Ono také záleží, čí je dražený materiál. Pokud je někoho neznámého, nebude zájem tlačit cenu na maximum. Pokud ale bude limitovaná položka majitele aukce, nebo jeho kamaráda, pak ....
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Hm... konkrétně: Přihazoval jsem na položku s vyvolávačkou 11500 kč. Přihodil jsem nejvyšší limit 13000kč. Výsledná cena 13000kč. Jestli přihazoval i někdo jiný se asi ale nikde nedozvím... Nebo ano?
Registrovaný uživatel
Ne.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Takže dospívám k závěru, že bude lepší se aukce příště zůčastnit osobně :-)
Moderátor
prasek napsal
č. 12 stažena? Nevíte z jakého důvodu?

Pochybnost o pravosti.
Moderátor
prasek:
Z jednoho výsledku bych statistické závěry nedělal. Dokonce si myslím, že ten konkrétní půltolar se dražil v sále a za těch 13T jsi velmi dobře koupil poměrně vzácnou minci v dobrém stavu. Můžeš si gratulovat a ne být smutný.
PS: moje nebyla ;)
Registrovaný uživatel
také si myslím (podle nume, nevím jak je to finální), že jsem toho vyhrál víc za ne max. ceny. jestli dražil někdo další se můžeš dozvědět i tady, u několika mincí jsem si již všiml, že šli přesně jeden příhoz nad můj max :) takže moji důvěru mají...
ale su zvědav na raucha teda, tam to zase lítalo
Registrovaný uživatel
Já nejsem smutný, naopak. Obzvláště, když mi minci pochválí i ostatní kolegové numismatici :-). Jen mě zajímalo, jak to tedy chodí, protože jak už jsem výše psal, před rokem jsem stejně dopadl u třech položek na téže aukci. Tak ještě zbývá počkat, až jestli mince dorazí, protože nevím, jestli třeba někdo nepřihazoval stejnou částku osobně v sále a kdo že má v tom případě přednost.... Mám totiž dojem, že na ČNS aukcích celkem logicky ten v sále, ale např. na Auree je to naopak. Tak uvidím. Každopádně díky za názory!
Registrovaný uživatel
prasek napsal
Já nejsem smutný, naopak. Obzvláště, když mi minci pochválí i ostatní kolegové numismatici :-). Jen mě zajímalo, jak to tedy chodí, protože jak už jsem výše psal, před rokem jsem stejně dopadl u třech položek na téže aukci. Tak ještě zbývá počkat, až jestli mince dorazí, protože nevím, jestli třeba někdo nepřihazoval stejnou částku osobně v sále a kdo že má v tom případě přednost.... Mám totiž dojem, že na ČNS aukcích celkem logicky ten v sále, ale např. na Auree je to naopak. Tak uvidím. Každopádně díky za názory!


Asi nemá cenu cenu řešit, pouze vždy dávejte takový limit, se kterým jste schopný se ztotožnit. Co se poté za touto cenou skrývá, nemá cenu řešit.

Spíše napíši svůj názor, který se týká zachovalosti. Já osobně bych v našich aukcích po limitu již nedražil a to z několika důvodů, například stačí si prohlédnout většinu mincí a podívat se na deklarované popisy. Výsledný rozpor je zde zřejmý. Jak se pak má stanovit limitní cena, když neznáme skutečnou zachovalost?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To máte určitě pravdu, znám to i z mé zkušenosti, že mince nejen podle určení stavu, ale i vizuálně někdy vypadají daleko lépe než pak na samotné aukci, kdy je máte skutečně v ruce. A to napříč snad všemi tuzemskými aukcemi..... Kdybych to neměl do Olmíku přes 400 km daleko a nebyla to mince, která se vídá spíše méně, než častěji, tak bych se asi s limitováním také hodně rozmýšlel....
Registrovaný uživatel
Taky by mně zajímalo, jak je to s tou předností sál vs. limit... mám tam asi tři položky, které šly za cenu mého limitu a netuším, co přijde:-( Nutno podotknout, že jsou některé dražební firmy nebo i některé pobočky ČNS to dělají, že limitenta krátce po aukci informují, zda, co a za kolik vydražil. Tomu říkám úroveň hodná chvály a následování;-)
Registrovaný uživatel
patason: Informační mail by byl super, ale moc s tím nepočítám. Myslím, že posledně taky přišlo z Olomouce poštou překvapení... Mimochodem koukám že jste z Plzně, nejste členem místní pobočky ČNS?
Registrovaný uživatel
zdravím, ze zákulisních ,,zaručených" zdrojů byla 12 ztažena z duvodu podezření na starý falz. Ohledně limitů - po rodovkách sem už v sále nebyl ale např. č. 388 v sále bez příhozu. vyvolávací cena 4 000,- jediný limit tuším na 5 200,- odklepnuto.. u jiných položek (zajímavé že převážně nižších cenových relací) šel v případě limitu hned na první. Ale jak říkám byl sem jen na začátku a je pravda že se začínalo se značným zpožděním. Pořadatelům tedy díky a čest i když je pořád co zlepšovat :)
Registrovaný uživatel
To prasek: plzeňská pobočka ČNS sice patřila (nebo snad i pořád patří) k největším, ale absolutně nic se tam neděje:-( ...teda krom prodeje pamětních mincí... Zajdu se tam podívat tak jednou za pět let a pořád stejný:-/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Nummus Olomouc 2016

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1