Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Nummus Olomouc 2016

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce Nummus Olomouc 2016

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
tak jsem projel výsledky, vypadá to velice slibně (hlavně, když to srovnám s rauchem). no uvidíme čím překvapí a co vlastně dorazí :)
Registrovaný uživatel
patason: No, je pravda, že se tam schází spíše starší generace tak to tam tolik nežije, ale chodí nás tam teď i pár mladších kluků, tak je tam občas i trochu sranda :-)
Registrovaný uživatel
Se snad ve čtvrtek přijdu podívat:-D
Registrovaný uživatel
No určitě se stavte, třeba nebudete litovat :-) A vemte sebou aspoň něco pěknýho na pokoukání!
Registrovaný uživatel
Taxem se včera stavil:-( Čím dál, tím stejný... Zas tam aspoň rok nemusím...
Když to popíšu: po příchodu do miniaturního divadelního sálu, kde jsou pod jevištěm ve dvou řadách vyrovnané stoly a kolem nich židle sedělo asi pět lidí. Hned za dveřmi se vybíralo 15,- Kč vstup. Postupně dorazilo ještě cca dalších 10-12 lidí. Tři účastníci (včetně mně) tam měli něco materiálu na prodej, ovšem mimo ten můj malý notýsek s přebytky to byla samá moderna (svět, RU a ČSR 19.-20.stol.) Kdokoliv se podíval na moji nabídku, odcházel se slovy: "to je na mně moc starý.". Když dorazil předseda, spočítal peníze za vstup a začal se shánět po účastníkovi schůze, který sice zaplatil, ale nezapsal se - to že by byl nepovolený přebytek:-D Když přišel hospodář s pamnětními mincemi, opět se vytvořil špalír a šťastní majitelé naleštěných stříbrných koleček v etuích a s certifikátem odcházeli spokojeně domů.
Když mezitím dorazili 2 kamarádi, se kterými jsme byli domluvení, že se tam potkáme, pan předseda rád uviděl nové, mladé tváře a hned, jak od nich zinkasoval vstupné, nabídnul pánům členství v ČNS (slovy: "pánové, nechcete se stát členy? Přinesu vám přihlášky."). Taxem jim vysvětlil, ať se napřed zajedou podívat, jak vypadá schůze ČNS např. v nedalekých Domažlicích a teprve potom ať se rozhodnou, kde se stát členy...;-)
V Plzni je dlouhodobě škoda několika věcí. 1) scházejí se tu na schůzích spíše jen "obchodníčci", kteří chtějí něco dobře vyšmelit (zvláště kdyby někdo nezkušený něco přinesl;-)), než lidé s hlubším zájmem. 2) scházejí se v nepěkném prostředí miniaturního divadelního sálu, bez možnosti občerstvení, což tam pochopitelně nikoho netáhne, ani nedrží. 3) chybí tomu zápal a nadšení, sem tam nějaká přednáška, zajímavost, mince na ukázku... Chudák Ječný, jestli se na to odněkud dívá...:-)
« Poslední úpravu provedl(a) patason v 4. 3. 2016, 7:01. »
Registrovaný uživatel
pro patason:
Takže jste to vyřešil. Kritika a odchod. Co se pokusit zůstat a něco změnit.
Nabídnout přednášky či web stránku pobočky atd..
Tato diskuze sem ale nepatří. jestli bude mít pokračování, ať jí moderátor přesune.
Registrovaný uživatel
Otázne je či Patason medzi dlhoročnými členmi nájde podporu pre zmeny. Teda, aby ju mal pre koho robiť. To čo popisuje viac-menej všeobecne vystihuje súčasný stav. Česť výnimkám.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
OK, nechť jí admin přesune, já jí tu nezahájil;-) Organizačními aktivitami v ČNS jsem už ztratil dostatek let života a výsledkem byly jen negativa. Dobudoucna ne, nebudu se už angažovat ani v oboru, ani v ČNS. Nevděk, pomluvy a zdražování mincí proto, že si je chci koupit zrovna já, to není, co bych očekával za nějaké organizační a publikační snahy;-)
Registrovaný uživatel
A to se tam do Plzně cpe ještě jeden obršmelinář, kterému jsme v Hradci hodně přistřihli křidýlka...
Moderátor
Zkušenosti s Nummusem - Hummusem Olomouc, korespondenční aukce

1. Deklarovaná kvalita nikoliv o půl stupně horší, ale o dva. Mince, která měla deklarovaný stav 0/0 mi přišla vyleštěná s viditelnými škrábanci.
2. Centy popsané jako "Newfoundland" byly kanadské. Kanadu nechci, takže budu reklamovat.
3. Všechny položky, které jsem získal, byly vydražené za mé nejvyšší limity (11 položek) - náhoda je blbec, ale protože jsem leccos u Nummusu už slyšel, přijde mi to podezřelé.

Nummusem jsem zklamán.
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 4. 3. 2016, 14:22. »
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Nummusem jsem zklamán.


Proč jste tedy dražil, když zde na téma české aukce bylo popsáno mnoho článků, většinou negativních.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Dražil jsem tam naposled před dvěma lety a tehdy problém nebyl
Registrovaný uživatel
petr 1596: A jméno toho "obršmelináře" nám prozradíte?
Registrovaný uživatel
Jinak i pro mě má aukce v Olomouci trochu nepříjemnou dohru. K mému vytouženému půltolárku mi poslali ještě jednu minci, kterou jsem vůbec nedražil....
Registrovaný uživatel
Mně ještě nic nedorazilo, takže možná ani mé limity nebyly zapsány :(
Registrovaný uživatel
také mi nic nepřišlo...
Registrovaný uživatel
pořád nic? nepřišlo zatím ani vyrozumění, ani mince, nic...
Registrovaný uživatel
Mně už to přišlo toho 4.3., kdy jsem tu psal, že ještě nic nedorazilo. Schránku vybíral jiný příslušník rodiny a lístek na poštu mi dal až tuto středu.
Registrovaný uživatel
achjo, tak to jdu hledat na nummus :( díky za info
Registrovaný uživatel
Voloda16: Můžu se zeptat, co jsi vydražil a nedorazilo? Mě totiž zas přišlo něco, na co jsem nepřihazoval :-) Bylo to z korespondenční aukce. Položka č. 2567
Registrovaný uživatel
Tudíž lze předpokládat, že v Olmíku v tom maj trochu asi bordel ............
Registrovaný uživatel
to prasek: no mě zatím nedorazilo nic, ani info do schránky... v pátek jsem to nestihl řešit, takže snad v pondělí budu chytřejší. a snad dorazí vše, samozřejmě netuším (jen u poloviny věcí jsem si jist) co jsem vydražil.
Registrovaný uživatel
Info asi neposílají. Tedy alespoň mě přišla rovnou obálka s mincemi bez nějakého předchozího upozornění. Tak ať dorazí vše, co má!
Registrovaný uživatel
Zdravím,už Vám někomu dorazily vydražené mince z Olomouce?
Registrovaný uživatel
ne, ani nekomunikují.... to su zase zvědav co ne/bude

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Nummus Olomouc 2016

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1