Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Aukce - vyhledávač

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce - vyhledávač

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

rád bych Vám představil svůj program, který uživatelům umožní jednodušeji a lépe vyhledávat a uchovávat informace o aukčních výsledcích.
Příkladem použití může být dohledání aukčních výsledků pro určitou položku nebo skupinu položek.

Vyzkoušet si ho můžete na stránce:
http://aukce.comli.com

Program obsahuje aukční výsledky od roku 2002 a umožňuje vyhledávat na těchto aukcích:
+ Aurea
+ ČNS Kroměříž
+ ČNS Praha
+ ČNS Šumperk
+ ČNS Tábor
+ Drobná plastika
+ NUMMUS Olomouc
+ NUMMUS Praha

Zkušební verze programu je omezena na maximálně deset výsledků vyhledávání.

Pokud se Vám program líbí, můžete mě ve vývoji podpořit. Každému, kdo na vývoj daruje alespoň 90 Kč, pošlu odkaz na registraci prémiového účtu:
http://aukce.comli.com/premium.php

Vlastnosti prémiového účtu:
+ Ruší omezení deseti maximálních výsledků vyhledávání
+ Vyhledávání položek na vybrané aukci
+ Přidávání položek mezi oblíbené (kliknutím na hvězdičku na daném řádku)
+ Export položek z vyhledávání do CSV a PDF souborů
+ Export oblíbených položek do CSV a PDF souborů
+ Procházení databáze aukčních výsledků

Ukázka exportu oblíbených položek:
http://aukce.comli.com/file/export.pdf

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
Zdravím, nešlo by to poslat normálně na běžný účet? Díky. V.
Registrovaný uživatel
Bezny ucet by byl urcite lepsi. Jinak super prace...
Registrovaný uživatel
Pokud má někdo zájem zaslat dar na běžný účet, může mi poslat mail na, pošlu Vám číslo svého účtu.
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 1. 7. 2015, 9:24. »
Registrovaný uživatel
V prvé řadě bych rád všem poděkoval za Vaše příspěvky. Takovou odezvu jsem nečekal.

Dále jsem zapomněl napsat pár detailů související s ovládáním aplikace. Pokud jste se úspěšně zaregistrovali do aplikace prostřednictvím odkazu, měl by Vás systém automaticky přihlásit. Do aplikace se můžete opětovně přihlásit kliknutím na stříbrnou ikonku se symbolem P v levém horním rohu aplikace. Po přihlášení se Vám zobrazí prostředí aplikace. V aplikaci se mezi jednotlivými částmi přepínáte pomocí ikonek na horní liště:

Červené tlačítko - odhlášení z aplikace
Lupa - vyhledávání aukčních položek
+ zde si můžete vybrat, že chcete vyhledávat položky pouze z určitých aukčních katalogů
Hvězdička - Vaše uložené oblíbené položky (přidáte po kliknutí na hvězdičku v řádku vybrané položky)
+ můžete využít pro výběr určitých položek a následný export do PDF nebo CSV (tímto způsobem si lze vytvořit katalog vývoje cen jednotlivých aukčních položek)
Otevřená kniha - katalogové prohlížení všech aukcí, které jsou v aplikaci dostupné
+ každá položka nalezená přes katalogové prohlížení aukcí lze přidat do oblíbených položek
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
Novinky

Vyhledávejte správně:
Nyní můžete pro lepší vyhledávání použít text uzavřený do uvozovek. Pokud zadáte:
5 koruna - hledáte v textu řetězec "5" a řetězec "koruna"
"5 koruna" - hledá v textu řetězec "5 koruna"
Pokaždé dojdete k jiným výsledkům.

Prémiový uživatelé mohou nyní využívat řazení hledaných výsledků:
Od poslední aukce - zobrazuje nejdříve položky z nejnovější aukce v systému
Od první aukce - zobrazuje nejdříve položky z nejstarší aukce v systému
Od nejvyšší konečné ceny - zobrazí nejdříve položky, které dosáhly nejvyšší prodejní ceny
Od nejnižší konečné ceny - zobrazí nejdříve položky, které dosáhly nejnižší prodejní ceny

Všechna tato řazení lze samozřejmě kombinovat s vyhledáváním pouze určité aukce a určité položky. Díky tomu si lze snadno vyhledat:
+ Jaké byly nejdražší položky prodané na všech aukcích?
+ Jaký byl nejdražší (nejlevnější) prodaný pražský groš, dukát, ... na aukci?
+ a mnoho dalších možností ... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
« Poslední úpravu provedl(a) dr3ex v 1. 11. 2012, 16:26. »
Registrovaný uživatel
K čemu je to dobré? Každý schopnější člověk si dá vyhledávání přímo v online přístupném katalogu :roll: :roll: :roll:
Registrovaný uživatel
Po zaplatení príspevku mám VIP členstvo doživotne? Pošli mi detaily kam zaplatiť na fidzi_@post.sk (áno je to s podčiarovníkom).
Registrovaný uživatel
Harry Trotter napsal
K čemu je to dobré? Každý schopnější člověk si dá vyhledávání přímo v online přístupném katalogu :roll: :roll: :roll:

Máš pravdu, všechny položky si můžeš najít v online dostupném katalogu. Jediný rozdíl je v tom, jakým způsobem chceš hledat. ;)

Situace: V kategorii "Prodej mincí" zde na Sběrateli přibyla nová nabídka s mincí, kterou bych chtěl koupit. Jelikož ne každá nabídka může být výhodná, chci si nejprve zjistit cenu. A cena mince = proměnná veličina, která se nejlépe zjišťuje z aukčních katalogů.

Způsob 1:
Otevřu http://www.google.cz, zadám název hledané mince a otevřu stránku, na které si myslím, že by hledaná informace mohla být. Otevře se mi dlouhá strana aukce s mnoha položkami, proto zadám CTRL+F a napíši, co chci najít. Nakonec se dostanu na cenu položky a nyní se zamyslím: "Co když je ta cena přehnaná, že zrovna na aukci bylo několik lidí, kteří položku hodně chtěli". Proto uvedený postup raději několikrát zopakuji a až nakonec jsem získal přibližnou informaci o tom, jakou hodnotu má tato položka.

Způsob 2:
Otevřu http://aukce.comli.com, zadám název položky a vidím ceny, za které se položka prodala. Mohu hned vyhledávat další.

Pokud mám prémiový účet mohu hned exportovat do CSV nebo PDF (pro případnou archivaci). Případně se mi nějaká položka může líbit, tak si ji přidám mezi své oblíbené položky. Tímto způsobem si nachystám takový katalog cen na nadcházející sálovou aukci, kam se hodlám vydat. Pak si jen své oblíbené položky exportuji do CSV nebo PDF, vytisknu a mohu jít. Když pak má člověk nějaké podklady v ruce, méně často se stane, aby přihazoval přemrštěné částky. :)

Fidzi napsal
Po zaplatení príspevku mám VIP členstvo doživotne? Pošli mi detaily kam zaplatiť na fidzi_@post.sk (áno je to s podčiarovníkom).

Doživotně asi ne, nevím jakým způsobem bych byl schopen tuto podmínku dodržet, zvláště kdybych zemřel dříve než Ty. :D
Budu se snažit udržet stránky v provozu co nejdelší dobu, pokud to tedy bude v mích schopnostech a možnostech a po tu dobu tam můžeš mít účet.

Rozhodně po nikom nebudu chtít, aby přispíval vícekrát. Navíc bezplatná verze má všechny funkce pro běžného uživatele dostačující.
Jako vděk, za ušetření svého času mi kdokoliv může poslat jakýkoliv příspěvek, který mě motivuje k další práci. Nikoho k ničemu nenutím!

Dále jsem se rozhodl, že lidé, kteří mi přispějí vyšší částkou bych měl nějakým způsobem odměnit. Proto jsem zavedl limit 90 Kč, což je částka, která není nikterak vysoká. Příspěvky, které mi zatím přišly, skoro ve všech případech tuto částku i několikanásobně přesáhly. Znovu za ně děkuji a vážím si od Vás této podpory.

To jsem napsal jen na okraj, aby jsi věděl, že není mou povinností udržovat VIP členství doživotně, přesto se o to budu snažit. ;)

Pro případ, že by jsi chtěl moji práci ohodnotit malým příspěvkem, pošlu detaily, kam můžeš poslat, na Tvůj mail.
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
Harry Trotter napsal
K čemu je to dobré? Každý schopnější člověk si dá vyhledávání přímo v online přístupném katalogu :roll: :roll: :roll:


Poznamka je asi bez komentare. Ze by nas opet navstivil Waluigi? :D
Registrovaný uživatel
Já ale nemyslím Google :lol: Otevřu numismatika.cz otevři příslušný seznam a hurá dám hledat :twisted:
Registrovaný uživatel
A proc se namahat - tady to je vsechno konsolidovane - jak jednotlive pobocky/aukcni firmy tak roky...
Registrovaný uživatel
Waluigi, ja keď idem niečo hľadať z numizmatiky, tak otvorím www.mcsearch.net alebo www.coinarchives.com a hurá hľadať. Ak z notafilie, tak určite www.mojazbierka.sk Je to zadara, mince a bankovky z celého sveta, ale lokálne aukcie v zahraničných vyhľadávačoch nie sú. A keď som si potreboval vytvoriť vlastnú databázu mincí a ich výskyt, tak som musel prejsť aukciu za aukciou a bolo to na pekných pár večerov. Lenže som prešiel na iné obdobie a bum. Môžem to všetko robiť pekne odznova. Ale to už nejde, pretože medzitým ČNS 10 aukcií z archívu odstránila. K množstvu výsledkov sa nedalo dopracovať cez jednoduchý link, ale cez prepisovanie čísla aukcie v riadku vyhľadávača. Preto má táto databáza pre mňa význam. A asi nebudem sám.
Registrovaný uživatel
Novinky

Podařilo se mi získat staré výsledky aukcí. Postupně je budu na web přidávat. Tohle je první várka přidaných: :)
(+ nová aukce 2012-11-04-NUMMUS Praha)

2008-11-02-NUMMUS Praha
2008-11-08-ČNS Šumperk
2008-11-23-ČNS Kroměříž
2008-12-13-ČNS Praha
2009-02-01-NUMMUS Praha
2009-03-28-Drobná plastika
2009-04-18-NUMMUS Olomouc
2009-05-09-ČNS Šumperk
2009-05-31-ČNS Kroměříž
2009-06-14-NUMMUS Praha
2009-09-19-ČNS Praha
2009-10-03-ČNS Tábor
2009-10-24-Drobná plastika
2009-11-01-NUMMUS Praha
2009-11-14-NUMMUS Olomouc
2009-11-22-ČNS Kroměříž
2009-12-12-ČNS Praha
2010-02-07-NUMMUS Praha
2010-04-03-Drobná plastika
2010-04-10-ČNS Praha
2010-04-17-ČNS Tábor
2010-05-08-ČNS Šumperk
2010-05-16-ČNS Kroměříž
2010-06-13-NUMMUS Praha
2010-09-11-ČNS Praha
2010-11-06-Drobná plastika
2010-11-07-NUMMUS Praha
2010-11-13-ČNS Šumperk
2010-11-21-ČNS Kroměříž
2010-12-11-ČNS Praha
2011-02-13-NUMMUS Praha
2011-04-09-ČNS Praha
2011-06-12-NUMMUS Praha
2012-11-04-NUMMUS Praha
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
Novinky

Další várka aukčních výsledků je dostupná na stránkách:

2005-05-08-ČNS Kroměříž
2005-05-14-ČNS Šumperk
2005-11-12-ČNS Šumperk
2005-11-20-ČNS Kroměříž
2005-12-17-ČNS Praha
2006-04-15-ČNS Praha
2006-05-13-ČNS Šumperk
2006-05-21-ČNS Kroměříž
2006-09-09-ČNS Praha
2006-09-30-NUMMUS Olomouc
2006-10-21-Drobná plastika
2006-11-11-ČNS Šumperk
2006-11-19-ČNS Kroměříž
2006-12-16-ČNS Praha
2007-03-24-Drobná plastika
2007-03-30-NUMMUS Olomouc
2007-04-14-ČNS Praha
2007-05-12-ČNS Šumperk
2007-05-27-ČNS Kroměříž
2007-09-08-ČNS Praha
2007-10-20-NUMMUS Olomouc
2007-10-27-Drobná plastika
2007-11-10-ČNS Šumperk
2007-11-18-ČNS Kroměříž
2007-12-15-ČNS Praha
2008-03-29-Drobná plastika
2008-03-30-NUMMUS Olomouc
2008-04-05-ČNS Tábor
2008-04-12-ČNS Praha
2008-05-10-ČNS Šumperk
2008-05-18-ČNS Kroměříž
2008-06-15-NUMMUS Praha
2008-09-06-ČNS Praha
2008-10-04-ČNS Tábor
2008-10-25-Drobná plastika
2008-10-26-NUMMUS Olomouc
2009-04-04-ČNS Tábor
2009-04-11-ČNS Praha
2009-11-07-ČNS Šumperk
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
dr3ex: Super, super, jen tak dál. Čím více tím lépe :-)
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Harry Trotter napsal
K čemu je to dobré? Každý schopnější člověk si dá vyhledávání přímo v online přístupném katalogu :roll: :roll: :roll:

No to je přece jasné, hlavní důvod proč si si tím dr3ex dal tu práci je ten, aby šťourové jako Ty měli do čeho šťourat.
To je přece stará známá pravda, nejlepší je :D ;) nedělat nic a kritizovat ostatní.
Registrovaný uživatel
Díky za podporu, do budoucna se plánuji zaměřit na extrakci aukčních výsledků z PDF (Dukát). To bude složitější, protože budu muset obsah rozpoznat pomocí OCR a poté teprve převést do databáze.
Ještě jsem se chtěl zeptat, nemá někdo náhodou starší aukční výsledky v Excelu? Docela by se hodily (2004 a starší).
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
dr3ex napsal
Díky za podporu, do budoucna se plánuji zaměřit na extrakci aukčních výsledků z PDF (Dukát). To bude složitější, protože budu muset obsah rozpoznat pomocí OCR a poté teprve převést do databáze.
Ještě jsem se chtěl zeptat, nemá někdo náhodou starší aukční výsledky v Excelu? Docela by se hodily (2004 a starší).


Pokud to PDF-ko není sled obrázků, pak lze PDF převést na čistý text.
Moderátor
Rekl bych ze problem bude formatovani - kdyz jsou ve vystupu oddeleny jednotlive sloupce mezerami.. coz bude asi nejaka specialita Dukatu, protoze z jinych PDF katalogu se prevadelo, at uz rucne nebo s pomoci scriptu, vcelku bez problemu.
Ty starsi vysledky mam.. asi od roku 2000, ale neni v nich treba ten Dukat, s tim jsem se namahal jen u aukci od roku 2009.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 15. 11. 2012, 19:12. »
Registrovaný uživatel
dr3ex napsal
Díky za podporu, do budoucna se plánuji zaměřit na extrakci aukčních výsledků z PDF (Dukát). To bude složitější, protože budu muset obsah rozpoznat pomocí OCR a poté teprve převést do databáze.
Ještě jsem se chtěl zeptat, nemá někdo náhodou starší aukční výsledky v Excelu? Docela by se hodily (2004 a starší).


v pondělí za majitelem asi zajdu, mám se ho poptat? :D
Registrovaný uživatel
To dr3ex: skvělá práce, ale pokud neplánujete scanovat fotky nebo lépe vyžádat si fotky ze starších katalogů v digitální podobě, asi bych výsledky bez fotek do databáze nedával. Jejich informační hodnota bude ve srovnání s vynaloženým úsilím minimální.
Registrovaný uživatel
gorila: Vím, že to jde. Potom ale nevím, co patří do jakého sloupce. OCR mi to hodí rovnou do Excelu.

tenzor: Mohl byste mi ty výsledky poslat na mail? () Byl bych Vám moc vděčen!

Voloha16: Zeptat se můžete, ale nevím, jak pochodíte. Pochybuji, že ses tím bude hledat, když z toho nic nemá. Maximálně Vám prodá staré papírové katalogy.

Rád bych otevřel diskuzi k programu. V rámci řízení jakosti bych Vás chtěl požádat o Vaše názory na program. Děkuji za odpovědi na tyto otázky:

1) Co se Vám na programu líbí/nelíbí?
2) Našli jste v programu nějakou chybu? Pokud ano, napište prosím jakou.
3) Co byste udělali jinak?
4) Jaké funkce Vám v programu chybí?
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 1. 7. 2015, 9:22. »
Moderátor
Na mail bych to radši neposílal, ty sheety nejsou zrovna malé. Takže bych byl spíš pro nahrání na nějaké úložiště.
Bude to stačit do roku 2004 včetně?
Moderátor
A jak jsi vyřešil autorská práva? Nechci rejpat, ale nemůžou Ti to napadnout? Katalogy jsem kdysi taky řešil, ale právě z tohoto důvodu jsem se na to vykašlal.

Dyť vlastně přebereš dílo někoho jiného ( je jedno, jakým způsobem to dostaneš do databáze ). Vím, že část přebrat můžeš, pokud uvedeš zdroj, ale v případě katalogů vlastně přebíráš v podstatě celé dílo??? No, a fotky, to je kategorie sama o sobě.

Nebudeš s tím mít v budoucnu problémy?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Aukce - vyhledávač

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1