Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To Vassilij:jj... mají tam celkem dost pěkných kousků na výběr.....
Registrovaný uživatel
Michaela napsal
...celkem zajímavá aukce,co říkáte.Jsem docela zvědavá na tu cenu ;)
http://www.aukro.cz/item465072292_skoro_60_kilo_stareho_materialu.html


tak co Michaelo, vyplatila se ta investice?? 8)
Registrovaný uživatel
Míša má co dělat o dlouhých zimních večerech.
Registrovaný uživatel
až se budete u PC nudit a nebudete vědět co s načatým večerem, tak si můžete počíst např. popis u této aukce, je to fakt zážitek :)
Registrovaný uživatel
no a kdo si chce syslit své staré mince tak jako to dělali onehdá, v dobovém kostýmu, meč u pasu, lepou děvu na klíně atd., měl by je mít uložené ve své tvrzi v kované truhlici :)
Registrovaný uživatel
Což o to, cena za tvrz je dobrá, ale když připočtu cenu několika desítek milionů za rekonstrukci, tak mi to i po odečtení minipříspěvku od státu na opravu nějak nevychází finančně :? :? :?

Snad nejdřív leda najít těch několik kovaných truhlic plných grošíků, zatajit, zpracovat, popsat, rozprodat....pak by to mohlo začít vycházet. :D :mrgreen: :D
Moderátor
no a do těch truhel ve tvrzi to nechce jen stříbro ale taky nějaký zlato - to pořídíte tady :

http://www.aukro.cz/item498333557_jan_lucembursky_1310_1346_zlaty_floren_lilie.html

a tady

http://www.aukro.cz/item501901936_jan_z_pernstejna_dukat_1541_rrr.html
Registrovaný uživatel
Ceny jsou ale nesmyslné a u toho Pernštejna i když je zajímavý, je pravděpodobně dle obrázku uříznuté ouško a později fušersky doletovávaný kousek kovu, aby mince byla kulatá, ale nepodařilo se jim to. Pokud by ale byla prodávaná jako poškozena za odpovídající cenu(cca 20% požadované), uvažoval bych o tom a dát to pak kvalitně opravit dobrému zlatníkovi(což také trochu dost stojí) :?
Registrovaný uživatel
To Dracek: Pernštejn je po smrti - vím odkud je a když jsem ho viděl, tak mě přešla chuť ho dražit - neznám zlatníka, který by z něj dokázal udělat aspoň trochu pohlednou minci.
Registrovaný uživatel
Což o to, kvalitního zlatníka bych si přes známé a kamarády sehnal, ale odhaduji, že trochu kvalitní oprava s doplněním kovu a dorytím by stála odhadem 7-10000Kč a pořád to bude samozřejmě opravovaný kus, proto by současná prodejní cena musela být dle mne tak 20-25000Kč, maximálně po osobní prohlídce možná 30T a to jenom pro výjmečnost ražby a ne požadovaných 110 000Kč...ten člověk evidentně není soudný(i dle cen dalších prodávaných věcí) :? :? :?
A odkud tedy pochází, či znáš současného vlastníka?
Registrovaný uživatel
Je z aukce Dorothea, docílenku si nepamatuju, ale šel na limit a v sále nebyl tuším ani příhoz. Byl bych si ho koupil, ale kus hrany i s opisem byl asi vylomen a naletován z5 - a to dost hrozně. Jo a leskne se "jak psí kulky"
Jinak skoro všechny ty ultra mince, co pán nabízel jsou ze zahraničních aukcí a všechny hooodně předražené - kdyby za to aspoň stály, ale ten stav bývá nic moc.
Registrovaný uživatel
Michaelo: koukal jsem, že dražíš pražáky na aukru, máš tam ale jednu zásadní nedostatečnot! myslím, že by členové čns-pg mohli mít v aukci uvedený odkaz na náš web, abysme měli také nějakou reklamu ;)
Moderátor
proc ne na priklepni? :shock: to se o nej mam prat na aukru?
Registrovaný uživatel
Radší se o ně moc neper, mohl by jsi ještě někoho naštvat... ;)
Registrovaný uživatel
Kacuro: Souhlasím a napravím. Ale na které stránky? Staré nebo nové?
Registrovaný uživatel
llibor napsal
Kacuro: Souhlasím a napravím. Ale na které stránky? Staré nebo nové?

:shock: ¨

To Kacuro,s těmi stránkami to není vůbec špatnej nápad a může se to vůbec ? :D
Registrovaný uživatel
no určitě nové :) a pokud tam máš groš v databázi, mělo by se již odkazovat na databázové číslo ... ;)
Registrovaný uživatel
..no tak to nemám,ale jak dojede Oliver na konzultaci..tak se tam snad nějakej možná objeví. :D
Registrovaný uživatel
Míša: proč by se to nemohlo, musíš to nějak chytře formulovat ;)
Registrovaný uživatel
Po podvodech s Českou spořitelnou tu máme něco podobného, tak pozor! :D

Vážení Uživatelé

byli jsme upozorněni na e-maily snažící se pod záminkou bezpečnosti a pravidelné obnovy přihlašovacích údajů spojenou s ověřením identity pomocí IP přesvědčit jménem zaměstnance Aukra k přihlášení k Uživatelskému účtu na stránce, která je podobná Aukru.

V žádném případě tak prosím nečiňte a při přihlašování prosím zkontrolujte, zda je v adresním řádku skutečně uvedeno http://aukro.cz/ popř. https://aukro.cz - pokud Vám byl tento e-mail zaslán, spojte se s námi prosím pomocí Kontaktního formuláře.

Děkujeme za Vaši obezřetnost i spolupráci.

S přátelským pozdravem
Váš Aukro tým
Registrovaný uživatel
Jenom tak jakože na pokoukání... :o :?
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Jo jo ten byl pěknej, vím o něm. Nešel jsem do něj protože nemám tak hluboká platíčka :mrgreen:
Registrovaný uživatel
V té Dietikerově sbírce českých mincí (jeho manželka ji z piety uchovávala 20 let než ji dala do aukce) byly i další rarity a jak mi říkal kolega tak sál byl tehdy z poloviny zaplněn dražiteli z Česka.
Registrovaný uživatel
Michaela napsal
..no tak to nemám,ale jak dojede Oliver na konzultaci..tak se tam snad nějakej možná objeví. :D

Je nutné s Oliverem domluvit správné pořadí, tj. nejdřív degustace a potom konzultace... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
poupravil bych to na degustaci a pak amputaci mincí do své sbírky :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1