Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ne, to je jen německy akurátní upozornění "Rozsah nabídky: jednotlivý kus".

Jako aby si někdo nemyslel, že toho za ty prachy dostane víc. IMHO.
Registrovaný uživatel
Chalani, díkes :) Hmm, minca bola odfotená z oboch strán, takže asi upozornenie pre istotu, aby si niekto nemyslel, že vyhral 2 mince :D
Registrovaný uživatel
Dotaz - prosba.
Dražil někdo něco na drobné plastice na limit? Došlo už vám něco?
Děkuji.
Registrovaný uživatel
Taky Vám přišla dnešní Aurea nějak cenově vysoko?
Registrovaný uživatel
Ano, u mnoha polozek jsem nevychazel z uzasu :(
Registrovaný uživatel
blahove sem si rikal ze skusim ulovit par brakteatu...jestli je tohle predikce cen do budouna tak muzu tuhle cast sbirky s klidem rozpustit
Registrovaný uživatel
no konecne se jiz sinusoida cen ceskych denaru a brakteatu zacina zvedat pomalu nahoru ode dna kde byla nezaslouzene nekolik poslednich let.
Registrovaný uživatel
Dobrej byl ten dražitel: "Necháme teď chvíli internet dražit." a v klidu se napil kávičky :)
Registrovaný uživatel
Taky jsem se divil, ani jeden limit nevysel :-/ Tak snad dneska nebo zitra se zadari
Registrovaný uživatel
Už jednou jsem tu byl označen za paranoika, tak to potvrdím tímhle dotazem. Je na Ebayi nějaký automat, který dorovnává Vaší nejvyšší nabídku? Viz obrázek ze včerejška..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Da se tam jeste rozklinout jednotlive kroky, nebo to uz je po rozkliknuti? Ty reknou vice. Ale tohle se mi zda vcelku ok. Automaty vetsinou jedou po 1-2 eur.
Registrovaný uživatel
Ještě se dá rozkliknout ten d***n, který čtyři vteřiny po mně přihodil částku 106,67 a tady je výsledek (snad to bude k přečtení). Legenda je, že Verkaufer XX je číslo prodejce, u kterého v posledních 30 dnech dražil a letztes Gebot bude doba mezi jeho posledním příhozem a časem konce dražby. Tak dle obrázku by většinou dražil na poslední chvíli a dvakrát s předstihem, jednou 18 hodin a jednou více než den. Což je asi normální..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) elsky v 27. 2. 2018, 19:34. »
Registrovaný uživatel
Asi to bude ok. Samozrejem je spousta podvudku, kdy se zvysuje prihoz, ale to jde jen po par eurech, nebo da velky prihoz a pak si ho zrusi (ve vypisu jde videt). Samozrejme kdyz 90% prihazuje na jedno konto, tak je velka sance, ze si navysuje taky.

Vetsina lidi prihazuje na posledni chvili. Ja to delal taky a musim rici, ze sance zvitezit je nekolikanasobna, mozna i 10x :) Ale bralo to spousut casu, tak to delam vyjmecne. Vim, ze nekteri prihodi, na zacatku aukce, aby ji neprosvihli (je k tomu seznam sledovanych, ale nekdo ho bud nepouziva, nebo si to jisti).

Jsou sluzby, co prihodi na posledni chvili. Ale nikdy jsem nezkousel. A pak obcas vidam, ze neco navysuje prihozy o konstantni prihoz maly. To nevim, co je, mozna nejaky robot, co zjistuje limit vyhravajiciho.
Registrovaný uživatel
Díky Tovy. Přihazoval jsem z hospody a když neznalým spolusedícím říkám, že jsem vyhrál přesně za tu částku, kterou jsem nabídl, tak se divili, že se divím, že to by tak snad mělo být vždycky.
Protože na Ebayi dražím opravdu zřídka, napadlo mě, jestli tam opravdu něco takového nezavedli. Že lidi platí částku, kterou nabídli, bez ohledu na to, kolik nabídli ti ostatní. Technicky by to pak mohlo být ošetřeno nějakým robotem.
Registrovaný uživatel
Jasne. Ve tvem pripade to myslim byla velka nahoda, ze ten druhy prihoz je jen o par centu nizsi - to se myslim stava, kdyz prihazuji v lokalni mene, napr. jestli byl Cech, tak mohl v korunach a tomu by odpovidalo cca 2700 nebo 2750 Kc ci neco podobneho (nebo proste v dolarech podobne). Ale nahodou dal tu cenu velmi podobnou, "nastesti" pro tebe pomer vysel trochu hure :)
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Už jednou jsem tu byl označen za paranoika, tak to potvrdím tímhle dotazem. Je na Ebayi nějaký automat, který dorovnává Vaší nejvyšší nabídku? Viz obrázek ze včerejška..

Automat, ktorý dorovnáva (v zmysle prekonáva) najvyššiu prihodenú cenu si viem predstaviť. Šlo by to naprogramovať ako rozhranie k ebay. Ale nemá to praktický zmysel, pretože je to funkčne rovnaké ako keď kupujúci prihodí nezmyselne vysokú sumu.
No automat v zmysle - prihoď o 1 cent menej než je prihodenie najvyššie prihadzujúceho kupujúceho - to nie. Jedine cez nejakú internú chybu v ebay. Ale ebay nie je aukro... takže za mňa nie. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Díky pánové, to s tou jinou měnou zní dobře. Nějak jsem si nedokázal představit člověka, jak úmyslně do okénka "Vaše suma:" zadává 106,67 :-)
Registrovaný uživatel
Já si to představit umím protože to dělám, drazim něco vůči čemu mám nějaký odhad, třeba v Googlenou cenu, plácnutí 135e budu počítat že někdo to chce taky a tu cenu našel taky a bude ochotný dát 140, tak já dám 140,75
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Já si to představit umím protože to dělám, drazim něco vůči čemu mám nějaký odhad, třeba v Googlenou cenu, plácnutí 135e budu počítat že někdo to chce taky a tu cenu našel taky a bude ochotný dát 140, tak já dám 140,75

Potom toho veľa asi nenakúpiš... :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
ráno vyvesili katalóg na aureu (elive) - sakra toľko hladených mincí som ešte nevidel a aj kadejaké drobné nominály
Registrovaný uživatel
Ahoj, dražíte někdo na švýcarských aukcích? Zajímalo by mě jak je to se clem?
Líbí se mi pár zlaťáků u Nomos, tak abych se pak nedivil.
Děkuji
Registrovaný uživatel
lub121 napsal
Ahoj, dražíte někdo na švýcarských aukcích? Zajímalo by mě jak je to se clem?
Líbí se mi pár zlaťáků u Nomos, tak abych se pak nedivil.
Děkuji


V aukcích mimo EU by jste měl platit DPH. Po vašem čestném prohlášení, že se jedná o sběratelské věci, je clo odpuštěno.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že naše DPH tedy pravděpodobně 20%. U nás je ale zlato osvobozeno od DPH, pokud se tedy memyslí jen slitky.
To čestné prohlášení tedy budou chtít celníci a sami mě k tomu vyzvou?
Registrovaný uživatel
Ale mince již není pouhé zlato.

Výzvu dostanete přes poštu a buď se dostavíte na celnici, nebo se o vše za poplatek postará pošta.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
lub121 napsal
Ahoj, dražíte někdo na švýcarských aukcích? Zajímalo by mě jak je to se clem?
Líbí se mi pár zlaťáků u Nomos, tak abych se pak nedivil.
Děkuji

Od 1.5.2016 platí v celej Európskej únii nový jednotný Colný kódex. Kódex určuje, že aj tovar, ktorý si objedná fyzická osoba z krajiny mimo EU sa bude považovať za obchodný tovar napriek tomu, že neslúži na ďalší predaj. Upozorňujem, že Švajčiarsko síce patrí do Schengenského priestoru, no nie je členom EU !

Bez platby cla a DPH môžete prijať dar alebo tovar do 22 EUR. Pri tovare od 22 EUR do hodnoty 150 EUR bude zásielka oslobodená od cla, avšak nie od DPH. Nad 150 EUR sa už uhrádza aj clo a tiež DPH. Do základu pre výpočet cla a DPH sa berie nielen samotná predajná cena, ale tiež poštovné !

Podľa českého Zákona o dani z přidané hodnoty 235/2004 Sb. § 92, ktorý definuje investičné zlato oslobodené od DPH, sa investičným zlatom rozumie:
- zlato ve tvaru uzančních slitků o hmotnosti připouštěné na trhy zlata a ryzosti nejméně 995 tisícin,
- zlaté mince, které mají ryzost nejméně 900 tisícin, byly vyraženy po roce 1800,
- jsou nebo byly v zemi svého původu zákonným platidlem a jsou obvykle prodávány za cenu, která nepřevyšuje volnou tržní hodnotu jejich zlatého obsahu o více než 80 %.

Česká národná banka uverejňuje vo Věstníku České národní banky zoznam zlatých mincí, ktoré splňujú podmienky investičného zlata.

Vydražené mince vám preto s veľkou pravdepodobnosťou zadržia na colnici do doby pokiaľ zaplatíte clo a DPH alebo zásielku dostanete preclenú a pri jej preberaní musíte zaplatiť clo a DPH.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1