Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Macho a Chlapovic

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukcia Macho a Chlapovic

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
:D...hlavne aby mel vsechny papiry v poradku Garfield :twisted: :twisted: :twisted:
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Voni je zjevně "v pořádku" nemají! :twisted: :twisted:
Myši lovím :twisted: :twisted: :twisted: :P :P
Misak33 napsal
:D...hlavne aby mel vsechny papiry v poradku Garfield :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Pro Jano 7B7, smažte to, je to jejich přání.
Jinak mě děkují a už to zařizují, aby to bylo O.K.
To je odpověď pro všechny "pochybovače". :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
tak katalog už na světě http://aukcie.machochlapovic.com/sk/aukcie
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
to už byl i minimálně včera, stejně tak je na Nume.cz
opět si tam ale nic nekoupím...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Mají v tom drobet bordel, zařadit PG Vladislava Jagellonského mezi denárové mince Přemyslovce Vladislava II. je celkem hloupé. A ještě k němu dát dataci 1140 - 1172, to opravdu zavání amatérismem :( Takové historicko-numismatické přehmaty by se, podle mě, u "renomovaného" aukčního domu stávat neměly ... Podobných hovadin tam je více ...
Moderátor
Radsi no comment :) Chapu ze to asi zadaval nejaky brigadnik do db, ktera nejspis nebyla navrzena uplne nejlepe, ale snad by mel katalog pred vydanim take nekdo zkontrolovat.
Mimochodem ta platba do 7 dnu od ukonceni aukce (tj. ani ne od oznameni vysledku) s pokutou za kazdy dalsi den je humorna. Napr. Kuenker ma 3 tydny.

Zajimala by me ale jedna vec, pokud maji aukci v CR, nemelo by se drazit v Kc? Nebo maji aukce nejakou vyjimku?

A jeste jedna zajimavost z podminek aukcniho prodeje:

8. Zvláštní povinnosti při vývozu:
Řádná úhrada příslušných daní, cel a poplatků splatných v zahraničí je zodpovědností kupujícího. Kupující jsou při vývozu
předmětů kulturní hodnoty ve smyslu zák. č. 71/1994 Sb. do zahraničí povinni obstarat si příslušné osvědčení k vývozu.

To je samozrejme standartni klauzule aukcnich spolecnosti, kterou se kryji, nicmene v tomhle pripade prece vsechny mince nejdrive prevezli z SR do CR, znamena to, ze si na uplne vsechny mince zaridili povoleni? A v pripade ze mince vyhraje nekdo ze SR tak si zase bude muset zarizovat osvedceni k vyvozu tady? To mi prijde docela absurdni :)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Zajimala by me ale jedna vec, pokud maji aukci v CR, nemelo by se drazit v Kc? Nebo maji aukce nejakou vyjimku?


Mají tam možnost nastavit si i české koruny, tak doufám, že i platby mohou být v korunách ... I když já u nich pravděpodobně dražit nebudu, nabídka je celkem chudá ...

tenzor napsal
A v pripade ze mince vyhraje nekdo ze SR tak si zase bude muset zarizovat osvedceni k vyvozu tady? To mi prijde docela absurdni :)


:lol: :mrgreen:
Moderátor
kacuro napsal
Mají tam možnost nastavit si i české koruny, tak doufám, že i platby mohou být v korunách ... I když já u nich pravděpodobně dražit nebudu, nabídka je celkem chudá ...

Platby rozhodne, jde o to, jak to bude s prihozy, zvlast na sale. I kdyz je fakt, ze si clovek sve limity muze predem prepocitat na ekvivalent v EUR, tak je to trochu divne, v obchodech taky musi byt uvedena cena v Kc, i kdyz berou i eura.
Registrovaný uživatel
typuji, že vzhledem k zákonům(a místu pořádání) bude vše v Kč, ostatní je pouze orientační
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
v Maďarsku sa draží tiež v eurách a nemajú s tým problém. Nudellman aj Pannonia.
Registrovaný uživatel
neznám maďarské zákony, ale typuji, že pokud pro aukce není v zákonech ČR nějaká výjimka, tak pořádání v jiné měně než domácí bude asi problém...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
V katalogu mají, že se přihazuje v eurech a platby přijímají v eurech i korunách
Registrovaný uživatel
V zákonu o dražbách se na různých místech vyskytuje pouze Kč. O Eur tam není žádná zmínka. :evil: :evil:
Ale třeba jim slovák Babiš dal nějakou výjimku. :twisted: :twisted:
Dracek napsal
neznám maďarské zákony, ale typuji, že pokud pro aukce není v zákonech ČR nějaká výjimka, tak pořádání v jiné měně než domácí bude asi problém...
Registrovaný uživatel
Garfield52 napsal
V zákonu o dražbách se na různých místech vyskytuje pouze Kč. O Eur tam není žádná zmínka. :evil: :evil:
Ale třeba jim slovák Babiš dal nějakou výjimku. :twisted: :twisted:
Dracek napsal
neznám maďarské zákony, ale typuji, že pokud pro aukce není v zákonech ČR nějaká výjimka, tak pořádání v jiné měně než domácí bude asi problém...


Opravdu?

Citovat
Dražební jistota

(1) Dražebník je oprávněn po účastníkovi dražby žádat složení dražební jistoty.

(2) Účastník dražby je povinen složit dražebníkovi ve lhůtě uvedené v dražební vyhlášce dražební jistotu v penězích nebo ve formě bankovní záruky; dražebník je povinen umožnit oba uvedené způsoby. Stanoví-li tak dražební vyhláška, musí být záruční listina vystavena bankou se sídlem na území České republiky nebo zahraniční bankou oprávněnou působit v souladu se zvláštním právním předpisem10a) na území České republiky. V dražební vyhlášce též může být jako podmínka přijatelnosti bankovní záruky stanovena minimální doba její platnosti, ne však v délce přesahující 160 dní ode dne konání dražby, na niž se bankovní záruka vztahuje. Přesahuje-li dražební jistota částku odpovídající 15 000 EUR, může být v dražební vyhlášce vyloučeno její složení v hotovosti do rukou dražebníka.

(3) Pro složení dražební jistoty musí být účastníkovi dražby poskytnuta přiměřená lhůta, která nesmí být kratší než polovina lhůty stanovené pro uveřejnění dražební vyhlášky. V dražební vyhlášce může být konec lhůty pro složení dražební jistoty v hotovosti k rukám dražebníka nebo ve formě bankovní záruky stanoven na určený okamžik předcházející zahájení dražby, ne však na okamžik dřívější, než je šestnáctá hodina pracovního dne bezprostředně předcházejícího dni konání dražby. Není-li v dražební vyhlášce stanoveno něco jiného, končí lhůta pro složení dražební jistoty zahájením dražby.

(4) Dražební jistota nesmí přesáhnout 30 % z nejnižšího podání; nesmí však přesáhnout částku 1 500 000 Kč zvýšenou o 10 % z částky přesahující 5 000 000 Kč.


Zbytek.. http://zakony.centrum.cz/zakon-o-verejnych-drazbach/cast-2

Přesněji dražební zákon nepředepisuje měnu pro platbu, jen pomocí CZK a EUR definuje příslušné limity.
Registrovaný uživatel
ale prosímvás, garfield má tohle v malíčku a a) má vždy pravdu b) naštěstí ji všem sděluje, M&CH nevyjímaje :)
Moderátor
To gorila - kdyby jste si přečetla "Podmínky aukčního prodeje" firmy M&Ch tak by jste v odstavci 9 našla m.j. tuto větu: Aukční prodej podle těchto Podmínek není dražbou ve smyslu zákona č.26/2000 Sb. Takže nechápu proč zde tento zákon zmiňujete.
Ostatním doporučuji si přečíst Podmínky aukčního prodeje opravdu pečlivě, některé skutečnosti jsou minimálně neobvyklé:
Odstavec 7: Vyhrazujeme si právo odkázat kupujícího s jeho nároky z vad zboží přímo na klienta (původního vlastníka zboží). Právo kupujícího na náhradu újmy (škody) vůči nám se vylučuje; ......
Odstavec 1: Veškeré údaje o našich klientech podléhají obchodnímu tajemství.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
To gorila - kdyby jste si přečetla "Podmínky aukčního prodeje" firmy M&Ch tak by jste v odstavci 9 našla m.j. tuto větu: Aukční prodej podle těchto Podmínek není dražbou ve smyslu zákona č.26/2000 Sb. Takže nechápu proč zde tento zákon zmiňujete.
Ostatním doporučuji si přečíst Podmínky aukčního prodeje opravdu pečlivě, některé skutečnosti jsou minimálně neobvyklé:
Odstavec 7: Vyhrazujeme si právo odkázat kupujícího s jeho nároky z vad zboží přímo na klienta (původního vlastníka zboží). Právo kupujícího na náhradu újmy (škody) vůči nám se vylučuje; ......
Odstavec 1: Veškeré údaje o našich klientech podléhají obchodnímu tajemství.


Jen jsem reagovala na Garifeld52 ;-) ne na "debatu" o M&Ch.
Moderátor
Kucera: jinymi slovy, aukce bez jakekoli zaruky
Registrovaný uživatel
Takže dle bodu 7 při jakémkoliv sporu(např. reparace, falzum apod.) se suďte sami s majitelem, MaCh si jen vezme provizi a tím to končí...
Kupci tedy pak zbývají dvě možnosti, zaplatit právníka a doufat nebo vyslat "Ivana".
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Tak tedy dle celého bodu 7 pravost garantují, ale popsanou kvalitu už ne...

7/ Reklamace a náhrada škody: U všech položek v katalogu garantujeme pouze jejich autentičnost (pravost). Vzhledem k možnosti prohlídky aukčního materiálu dopředu, za účelem zjištění jeho stavu, kupující přítomni na aukci kupují zboží „tak jak je“ a veškeré jejich nároky z vad zboží jsou vyloučeny. Nároky kupujících, kteří se neúčastnili aukce osobně, budou zváženy jen v těch případech, když na zboží byly přehlédnuty zjevné vady a ty nebyly v katalogu uvedeny ani jinak viditelné. Kupující, kteří si zboží vyzvednou osobně, jsou povinni tyto zjevné vady vytknout přímo na místě při převzetí zboží, ostatní jsou povinni tyto zjevné vady vytknout do 7 dnů ode dne doručení zboží. Po uplynutí této lhůty reklamace neakceptujeme. Reklamované zboží musí být ve stejném stavu jako při jeho dodání. Položky označené jako „fine“ nebo nižší kvality, tak i vícepoložkové zboží jsou z reklamace vyloučeny. Vyhrazujeme si právo odkázat kupujícího s jeho nároky z vad zboží přímo na klienta (původního vlastníka zboží). Právo kupujících na náhradu újmy (škody) vůči nám se vylučuje; to neplatí v případech kdy právní normy kogentní povahy vyloučení nebo omezení práva náhradu škody výslovně zakazují (zejména újma způsobená úmyslně nebo z hrubé nedbalosti, atd.).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Abych jen nehanil, výtvarní zpracování katalogu se mi líbí, jen řazení mi nepřijde někdy nejlepší(např. rodovky mezi vládní ražby).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
No, aukcni podminky trochu zvlastni, ale budis.
Ovsem sami pisou, ze si kupujici musi zaridit vyvozni povoleni, ale jak je to, kdyz oni sami maji prohlidku v Blave i Pze ? ... nemeli by mit pri kazdem prevozu pres hranice sami povoleni taky ?
Jinak zpracovani katalogu se mi teda nelibi - tedy hlavne popisy - treba oznaceni kvality v AJ naprosto nechapu (kdyz uz, tak NJ ekvivalenty, ktere jsou tady vice familierni) nebo preklady popisu do AJ a NJ evidentne delal Google prekladac nebo hotentot a dokonce i ceske popisy jsou podivne (viz chyby strizku apod.). Nebo ty silene symboly pro hmotnost, literaturu atp. Na to, jak se prezentuji, tedy nic moc ... :-/
Registrovaný uživatel
vassilij: popis jsem nehodnotil, to máš pravdu
stejně ikonka továrny pro mincovnu je dost hrozná
Také třeba citace jen 2 známé kusy a nenapsat kde se nalézá(nebo se dražil) ten druhý kus je divné a vzhledem k té ceně je tam informací k minci samotné žalostně málo, ale hlavně že vím jak se řekne 5 dukát 1612 nebo Praha ve třech jazycích...(článek TS je o historické situaci, né již o minci samotné)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ta zvláštnost aukčních podmínek je daná hlavně tím, že to je jedna z prvních aukcí pořádaných jako komisní prodej podle nového Občanského zákoníku a ne jako dražba podle zákona "O veřejných dražbách". Je to asi takový průzkum bojem :).
Bylo by asi zajímavé vědět např. jak by u soudu obstálo to jejich "Vyhrazujeme si právo odkázat kupujícího s jeho nároky z vad zboží přímo na klienta (původního vlastníka zboží). Právo kupujících na náhradu újmy (škody) vůči nám se vylučuje" v konfrontaci se zněním NOZ :
Citovat
§ 2455
Základní ustanovení
Komisionářskou smlouvou se komisionář zavazuje obstarat pro komitenta na
jeho účet vlastním jménem určitou záležitost, a komitent se zavazuje zaplatit mu
odměnu.
§ 2456
Z právního jednání učiněného komisionářem vůči třetí osobě nevznikají práva
ani povinnosti komitentovi, nýbrž komisionáři samotnému.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Macho a Chlapovic

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1