Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Macho a Chlapovic

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukcia Macho a Chlapovic

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
kdyz oni sami maji prohlidku v Blave i Pze ? ... nemeli by mit pri kazdem prevozu pres hranice sami povoleni taky ?

To je otázka zda M&CH, nebo původní vlastník. U komisního prodeje platí, že "Věc svěřená komisionáři k prodeji zůstává ve vlastnictví komitenta, dokud vlastnické právo nenabude třetí osoba."
Registrovaný uživatel
Pokud není povinnost u M&CH, pak by ale měla být doložena zajištění patřičných povolení jejich kopií při přebírání materiálu zprostředkovatelem od majitele, který by měl být na tuto zákonnou povinnost upozornit majitele při přijmu materiálu(nejlépe písemnou formou v přebíracím dokumentu). Pokud na toto případně není vlastník materiálu zprostředkovatelem důrazně upozorněn(na povinnosti či možné porušování zákona), pak je otázkou za co mu vlastně náleží provize z prodeje.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Souhlas. Pokud to nezajistí, tak je to naopak medvědí služba. Protože katalogem a těma 2 prohlídkami vlastně zdokumentují vývoz.
Registrovaný uživatel
Páni to určite majú ošetrené generálnou plnou mocou , zasa nie sú amatéri .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik: Nezlob se na mě, ale amatéři to evidentně jsou. Stačí se podívat na ty hloupé chyby v katalogu (viz příklad na předchozí straně). Také zbavit se zodpovědnosti za dražené mince a odkázat všechny reklamace na osobu, která mince dala do dražby a přitom se ohánět tím, že údaje o původním vlastníkovi mince jsou tajné, to už hraničí s debilitou! Ještě jsem u nich nikdy nic nedražil, vzhledem k mnoha okolnostem to nemíním měnit. Nehledě na tu chudou nabídku ... raději si ušetřím peníze na prosincové aukce ...
Registrovaný uživatel
Aukcia este neprebehla a tu sa to riesi ako stare babky na trhu. Ked budu taketo chyby robit za 5 rokov, potom to bude opravnena kritika . chce to len cas a musky vychytaju k vacsej spokojnosti vsetkych. Kto nechce nech nedrazi a kto nedrazi tomu moze byt nejaky m&ch ukradnuty predsa. Kazdy tu vie ze im ten krocik chyba este, aby mohli byt ako klim ...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Zastáváš se jich jenom proto, že jsou to Slováci. V katalogu jsou školácké chyby, kdyby si ho alespoň někdo soudný od nich přečetl a opravil to, ale vyjít na světlo boží s takovým balastem, to je OSTUDA. Neznají českou historii a chtějí nám Čechům prodávat (některé) naše mince ...
Registrovaný uživatel
Kacuro ver, ze mne su ukradnuty. Uplne ukradnuty. Ale aj kritika ma svoje medze. Chyby najdes aj v odbornej literature , v katalogoch, alebo v leporele :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To jano: no, skolacke chyby delaji po 3 letech poradani aukci ... :-P Ze maji opravdu povoleni k vyvozu minci ze SR do CR pripadne obracene bych si taky nevsadil, ale mozna je podcenuji. Nicmene ty aukcni podminky pripadne sebeprezentace typu my jsme nejlepsi, nejpeclivejsi a nejvetsi odbornici (a Evropsky vyznamny aukcni dum), ale za nic nerucime a kdyz udelame chybu, reste si to sami s majitelem mince, my jen shrabneme provizi, jsou usmevne. A ta nabidka - doufal jsem, ze na svou prvni aukci v CR budou mit zajimavy a hlavne neokoukany material, ale bohuzel opak je pravdou :-(
Registrovaný uživatel
myslím, že velkú časť materiálu majú práve z ČR.
Registrovaný uživatel
Keby v dnesnej dobe zacinal klim, mal by podla teba lepsi material ? Asi nie
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To jano: ale vzdyt oni nezacinaji, ne ? ... aspon pokud ja vim, uz poradaji "Evropsky vyznamne" aukce 3 roky. A jinak nevim, proc jsi jako priklad uvedl Klima - ten snad ani numismaticke aukce nedela, ne ? :-P
Registrovaný uživatel
Ano, este toho moc nedokazali a uz pouzivaju superlativy... Klim je priklad uspesnej aukcnej firmy, mozme ho nahradit aureou napriklad :-D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
« Poslední úpravu provedl(a) jano7B9 v 28. 10. 2014, 19:18. »
Registrovaný uživatel
Nemůžu se zbavit dojmu, že M&Ch mají všechno špatně ... Nedělá se tady ale komár z velblouda? Nebo účet bez hostinského? Pokud budou dělat chyby a budou neseriózní, nechytí se. Pokud přitáhnou kupující a budou pořádat v Praze pěkné aukce, zaplať za to. Mimochodem v 7. aukci je řada špičkových položek. Pro ty, co na ně mají. Není ale chyba M&Ch, že to není většina z nás ...
Moderátor
luxic: nevim jak je to ted, protoze tomu co ted nabizeji, vetsinou moc nerozumim, ale pokud se budeme bavit treba o antice, na jejich prvni aukci byla rada polozek, na ktere by rada lidi mozna mela, kdyby sly u Kuenkera nebo jine renomovane zahranicni spolecnosti.. nebo alespon na licitaci :) To asi tezko bude chyba tech lidi, ze nechteli preplacet a hromada polozek pak sla zpet.
Ale mate samozrejme pravdu v tom, ze samotne vysledky aukce ukazi, jestli ji udelali dobre nebo ne a jestli byla aukce v Praze dobry napad nebo ne. Pokud si ale vetsinu polozek odvezou zpet na Slovensko tamejsi sberatele, pak bude i v pripade uspechu platit spis to druhe.
Registrovaný uživatel
Každopádne im držme palce nech to páni zvládnu ku spokojnosti všetkých.

Na druhú stranu nikdy nebude 100% spokojnosť.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Výsledky už jsou na NUME. Ceny spíše vysoké, některé i velmi vysoké. Většina se prodala. Takže akce byla úspěšná.
Sodovka byla za 115,-. Sál tedy nic/moc a "krcálek" se špatnou vzduchotechnikou. To bych věděl v Praze o daleko lepších a nejspíš i výrazně levnějších. :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Dnas sa zúčastním aukcie, dúfam ze si aj niečo so sebou prinesiem.
Registrovaný uživatel
Meldují další aukci tentokrát zase v Praze, ale na pondělí 26. 10.
To jsem zvědav kolik lidí si na to vezme dovolenou. :evil: :evil: :evil:
Bohužel bude opět v Mandarince. :evil: :evil:
Registrovaný uživatel
Garfield52 napsal
Meldují další aukci tentokrát zase v Praze, ale na pondělí 26. 10.
To jsem zvědav kolik lidí si na to vezme dovolenou. :evil: :evil: :evil:
:evil: :evil:

Pan kolega,chodim na aukcie do zahraničia už roky a takmer vždy su v pracovny den.Takže je to normalna prax aspon pre mna.
_______________
Registrovaný uživatel
katalóg by mal byť na nete už tento týždeň.
Registrovaný uživatel
To já taky. V cizině to ano, tam se snad ani nesmí v neděli pracovat. Tady jsou ale lidi 60 let zvyklý na So + Ne a pěkně za "ranního kuropění" od 6-ti až 7-mi.
A jak je jednou něco zavedený, tak se s tím nedá nic dělat!
No však si třeba zvyknou. :P :P :twisted: :twisted:

m1234 napsal
Garfield52 napsal
Meldují další aukci tentokrát zase v Praze, ale na pondělí 26. 10.
To jsem zvědav kolik lidí si na to vezme dovolenou. :evil: :evil: :evil:
:evil: :evil:

Pan kolega,chodim na aukcie do zahraničia už roky a takmer vždy su v pracovny den.Takže je to normalna prax aspon pre mna.
Registrovaný uživatel
Není potřeba dovolená, je to takřka po pracovní době.
Začátek aukce Macho & Chlapovič bude od 17:00, prohlídka materiálu od 16:00-17:00 a pak i během aukce samotné jako vždy.

Přeci lidem nebudou kazit víkendy jak je to tu zažité :-)
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Garfield52: M&CH sahá po jiné klientele než té co 60 let vstávala za ranního kuropění. Nic ve zlém. Mně osobně taky vyhovují termíny aukcí jako v zahraničí. Víkendy chci spíš trávit s rodinou.
Takže to je u každého jiné, podle osobních návyků a asi se chtějí víc přiblížit tomu "Západu".
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Katalog již na světě http://aukcie.machochlapovic.com/sk/aukcie
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Macho a Chlapovic

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1