Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Pannonia Terra

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukcia Pannonia Terra

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes prebieha táto aukcia http://www.pannoniaterra.hu/
Kúpili ste si niekto niečo?
Registrovaný uživatel
Já v této aukci pravidelně dražím, dnes jsem měl štěstí a vydražil jsem si několik drobných mincí. Byla zde i jedna velmi zajímavá ražba, ale z té jsem nakonec uhnul, protože byla ražená již opotřebovaným razidlem a cena se mě již přestala líbit.
Sledoval jsem i velkou nabídku mincí Leopolda I. Kdo je dělá, měl možnost si něco solidního pořídit, i když některé ceny šly na uherské ražby dost vysoko.
Registrovaný uživatel
Na jiném místě jsme zde polemizovali na téma regionálních aukcí. K nim můžeme zařadit i tuto aukci, ale mám takový dojem, že je na vyšší úrovni než například aukce pražské pobočky. V Budapešti jsou dvě větší firmy, které pořádají aukce, tedy je to srovnatelné jako v případě Prahy. Velkým rozdílem je ale to, že v těch maďarských je pouze materiál Uher a jejich státu a jsou schopni ho pravidelně sehnat. V pražských aukcích, mimo těch mimořádných, musí být materiál různorodý, aby aukci vůbec naplnili. Aurea pořádala několik mimořádných aukcí z nejrůznějších oborů, které nejednoho sběratele potěšili. To samé platí i o aukcích Nudelmana, které se opět týkaly pouze mincí jejich srdeční záležitosti a myslím, že některé ve všech směrech aukce Aurei překonaly, ať už materiálem, nebo kvalitou. Nebudu si tady za každou cenu hrát na českého patriota a bohužel musím přiznat, že to v Budapešti dělají lépe, i když pořádají také pouze regionální aukce, které se nemohou rovnat vyvoleným, ale jsou proti těm našim dále alespoň dražbou přes internet atd.
Malá poznámka závěrem, která je pro mě velice důležitá. V maďarských aukcích pravidelně dražím přes internet, v těch našich by to zavánělo průšvihem. A to o něčem svědčí.
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 5. 11. 2011, 18:44. »
Registrovaný uživatel
Ja som si tiež pár mincí vydražil. Dražil som u nich prví krát, tak som zvedaví Aké príde vyúčtovanie.
Registrovaný uživatel
V polemice o regionálních, nebo top aukcích jsme je rozlišovali pouze podle nabídky vzácného sběratelského sortimentu. Možná, že v dnešní době to není až tak důležité hledisko, protože materiálu ubývá a tedy převážnou část aukcí bychom museli zákonitě zařadit do regionální, nebo ještě nižší skupiny. Podle mého názoru nám postačí hledisko všeobecnější aukční nabídky a určitého standardu kolem ní. Samozřejmě, že je podmínkou, aby zde byl určitý okruh zajímavějších ražeb, který přiláká i vyšší skupinu sběratelů, která zde vždy něco zajímavého najde. Já osobně preferuji hlavně aukce, kde aukcionáři zaručují sběratelům určitou férovost. Hlavně to je přísně ohodnocení zachovalosti sběratelského materiálu, férová práce s limity, vyvarování se jakýchkoli podvodů v této oblasti atd.
Možná, že tento přístup sedí dnešní době asi více, než jenom pouhé sledování počtu super vzácných ražeb. Pak by bylo zajímavé, kam bychom zařadili naše dvě pražské aukce. Jestli mohu říci svůj názor, pak ani podle těchto kriterií by nedopadly příliš dobře. Vede mě k tomu například případ, že jsem nedávno dal do jedné německé aukce limit na 680 € a mince mě přišla za 380 €. Jak by tento případ dopadl v našich aukcích? Někde mohu dražit na limit, nebo přes internet a nemusím se obávat vysloveně horšího materiálu, protože mají na netu kvalitní fota téměř všech mincí, ze kterých se nechá pravý stav mince odhadnout. Ve většině našich aukcích jsou fota jenom úzkého počtu ražeb a ještě většinou nekvalitních. Proto si již delší dobu nedovolím na limit dražit. Částečně je to i výskyt jednoznačných falz, které v některých našich aukcích nestáhnou ani po upozornění. Samozřejmě, že falza v dnešní době již kolují téměř všude, ale hlavně mě jde o přístup, jak se k nim aukcionáři chovají. Jestli jim záleží na dobrém jméně, nebo pouze na zisku a někdy za každou cenu.
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 6. 11. 2011, 14:17. »
Registrovaný uživatel
To dula77. Přišlo Vám již vyúčtování z aukce? Mě zatím nikoli.
Registrovaný uživatel
Nie, nič mi neprišlo a trochu som z toho nervózny. Aj som tam včera napísal, ale po slovensky tak neviem. Z Wago mi prišlo vyúčtovanie hneď v deň dražby a tu zatiaľ nič.
Moderátor
Každopádne majú zvláštne aukčné podmienky. V prípade písomného licitu ak niečo vyhraješ, tak je potrebné uhradiť 20% ceny vopred, a až potom doručia výhru na dobrieku, kde doplatíš zvyšok.....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ak to bude nutné pôjdem si aj osobne mince zobrať, ale teraz v sobotu je Trenčín, takže sa mi bude dať až na ďalšiu a bojím sa aby to nebolo neskoro. Aukcia prebehla už pred desiatimi dňami.
Registrovaný uživatel
To dula77.
Dnes jsem jim poslal email a obratem jsem dostal odpověď, že vyúčtování poslali doporučeným dopisem.
Registrovaný uživatel
Tak v dnešnej dobe je to už divné, keď sme dražili cez internet. Nevadí. Ale asi tam aj tak pôjdem osobne. Uvidím aké budú náklady na poštovné a poplatok v banke.
Moderátor
To je "genialni" system, clovek ceka 2 tydny, aby vedel, kolik ma platit, pak zaplati premrstene bankovni poplatky za prevod do zahranici, pak zase ceka a nakonec si jeste priplati za dobirku.
Registrovaný uživatel
Tak, dnes prišla faktúra, normálne poštou, nie doporučene. Zaplatiť sa to dá len do banky v Rakúsku. Poplatok 15 % a pošta a bankové poplatky 15 Eur.
Registrovaný uživatel
To dula77.
Vyúčtování mě také dnes přišlo a nebýt delšího čekání, pak je to vlastně stejný systém, jako u jiných firem.
Registrovaný uživatel
To dula77.
Já jsem jim včerá posílal email a dnes mě přišla odpověď. Mince již poslali skoro před deseti dny, ale ve vánočních svátcích je pošta pomalá, proto by měly mince přijít tento týden. Pokud ne, mám jim to zdělit a oni se o to začnou na poště zajímat.
Registrovaný uživatel
Včera sme im písali tiež, odpoveď zatiaľ neviem. 10 dní je už v dnešnej dobe trochu dlhá doba.
Moderátor
dula77 napsal
Včera sme im písali tiež, odpoveď zatiaľ neviem. 10 dní je už v dnešnej dobe trochu dlhá doba.


Dula77: Zatiaľ žiadna odpoveď neprišla. :(
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
10 dní je naozaj veľa. Tento mesiac mi prichádzajú zásielky z Maďarska do 4-5 dní od podania.
Registrovaný uživatel
To dula77.

Mince mě dnes přišly, ale co je zajímavé, přes Vídeň, protože je posílal Rauch. On je sice spolumajitel Pannonie Terry, ale Madaří by to snad zvládli taky.
Registrovaný uživatel
Hmm. Mne nič a ani odpoveď na email.
Registrovaný uživatel
Prostě k tomu potřebují hodně času, ale pokrok tu je a když přišly mince mě, tak se jich dočkáte o pár dní dýl, i když jsem u nich dražil na podzim nejdříve, mince mě přišly nejpozději. S kvalitou jsem u nich spokojen a myslím, že jsou přísnější, než u konkurenčního Nedelmana.
Moderátor
Evropa1 napsal
To dula77.

Mince mě dnes přišly, ale co je zajímavé, přes Vídeň, protože je posílal Rauch. On je sice spolumajitel Pannonie Terry, ale Madaří by to snad zvládli taky.

Tak proto asi porad cekam na zasilku primo od Raucha...
Registrovaný uživatel
Od raucha ja už mám mince dávno doma. Len Maďari štrajkujú.
Registrovaný uživatel
Máte prosím někdo zkušenost s nákupem v jejich eshopu?? Nikde nemohu najít zda lze platit kartou ,nebo kolik je poštovné do ČR.Díky M
Moderátor
dula: taky na mince od Raucha marne cekam, uz jsem jim chtel napsat mail, aby potvrdili, ze to poslali, v predtuse, ze Ceska posta opet nechala zmizet zasilku.. ale takto to vypada, ze bud stavkuji u Raucha (kde zazracne stihli rozeslat faktury a predem zaplacene mince behem tydne a pak mozna zacali slavit) anebo Ceska posta. Zase oproti tem Madarum jsou ty 3 tydny zatim zlate :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Pannonia Terra

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1