Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Pannonia Terra

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukcia Pannonia Terra

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Neviam aký majú v tom systém ale ja som v piatok zaplatil cez paypal, najprv som platbu poslal cez banku, potom si hovorím, že ten poplatok 2,5% prežijem , tak som zrušil príkaz v banke, sku...ná banka mi ale hneď zarátala poplatok 10 Eur za tú platbu a to som všetko robil elektronicky a v pondelok boli mince doma. Takú istú skúsenosť mám aj z Wago, 2-3 dni.
Moderátor
Tak opozdeny Jezisek od Raucha dnes dorazil, zaplaceno 16.12. bankou, odeslano 23.12.
Registrovaný uživatel
Ja som zaplatil Pannonii 23.11. a mince prišli 27.12. cez Raucha. Ale som sa aspoň dočkal.
Moderátor
no ja cekam jeste na zasilku z Italie zaplacenou pred Rauchem
Moderátor
Taky mi dneska Rauch dosel. Kdyz se podivam, jak mezitim Euro vylezlo nahoru, tak se musim akorat nastvat - ty mince budou jeste drazsi nez jsem si myslel.

dula: jaky maji ucet na PayPalu?
Registrovaný uživatel
Na fakture niekde na spodu bol uvedený mail na ktorý sa to má poslať. Nebola tam uvedená presne suma ale bolo tam upozornenie, že treba prirátať 2,5%.
Moderátor
Pamatuju, ze uplne poprve to nekde taky bylo, ale ted je na fakture jen suma, bankovni spojeni a upozorneni, ze mince zustavaji jejich majetkem, dokud nejsou zaplaceny.
Moderátor
Tak nic, uz jsem si to nasel v historii PayPalu. Predpokladam, ze pokud umozni platbu pres PayPal nekomu, tak musi i ostatni (tim spis kdyz se jedna o stale zakazniky :) ). Jinak diky vzestupu Eura mi nevyjdou asi o 50 Kc penize, takze nejdriv musim pockat, az mi dorazi dalsi z banky. Ale vzhledem k odeslani po 17 dnech od skonceni aukce me svedomi nijak netrapi, pokud budu moct zaplatit az po Novem roce..
Moderátor
Ja dostal od nich toto:
http://www.ulozto.cz/12059210/rauch-pdf
Registrovaný uživatel
Tenzor: pozor, ale zrovna dnes mi na paypal počítali za euro při platbě skoro 27Kč...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Kucera: ano, to mi doslo pri me prvni aukci u Raucha
Dracek: to je bohuzel skoro vsude (nejnizsi kurs v bance jsem videl 26.4). PayPal si nepocita za konverzi vic nez bezne banky, je to cca 2.5%, akorat stred muze byt trochu posunuty.
Registrovaný uživatel
Pozrel som to na Paypal a je tam rburg@hdrauch.com .
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Tenzor: pozor, ale zrovna dnes mi na paypal počítali za euro při platbě skoro 27Kč...


Také jsem dnes posílal platbu payPal a kurz byl 25.70Kč/eur. Musíš používat kurz banky a ne payPalu, ten je dost nevýhodný.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
milstr: to moc nechapu, jakym zpusobem? PayPal prece automaticky prepocita menu.. jinak nevyhodnost muze spocivat max. v tom, ze stred maji vys, ale nikdy jsem neplatil vyrazne vic nez kdybych to menil v bance (bez poplatku, coz dnes neni skoro nikde), vetsinou spis o neco mene.
Registrovaný uživatel
tenzor: Jedná se o bezhotovostní převod, nesmíš tedy koukat na kurz valut, ale na deviza.
Při platbě PayPal si můžeš nastavit jestli chceš konverzi PayPalu, nebo vlastní banky. Toto samozřejmě platí jen když se ti platba strhává z platební karty a ne z účtu PayPal.
Rozdíly kurzu jsou velmi znát hlavně při vyšších částkách, nedávno jsem platil cca.350 eur a rozdíl v kurzech byl téměř 1000 Kč.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
ja som raz pokusne zaplatil 98,37 Eura cez kartu Paypalom z ČR Čsob 16.11. a stálo ma to 2745 Kč. Už to viac neskúšam.
Registrovaný uživatel
To Kucera: co pěkného z Prahy se objevilo v Itálii ? ;-)
Moderátor
milstr: takze kdybych to prevadel normalnim bankovnim prevodem, tak bude kurs na deviza a mozna se vyplati zaplatit i ty poplatky, ve srovnani s horsim kursem plus 2.5% pro Raucha navic? Zvlastni je, ze mi nikdy neprislo, ze bych prevadel s vyhodnejsim kursem, spis naopak. Je mozne, ze si jeste banka krome pausalnich poplatku nauctuje nejaka skryta procenta navic? Treba kdyz jsem jednou dosel do CSOB vymenit penize, tak po me chteli 2% navic ke kursu, zkratka normalni podvod, ale u nas asi bezne tolerovany.
Zkusil jsem se podivat na kurs v PayPalu a vazne je ted nejaky horsi - 26.75 a 24.80 pri zpetne konverzi.
dula: to vychazi na 27.90. Nevim presne, jak se vyvijel kurs, ale 6.9. jsem platil pres PayPal s kursem 25.08 a 8.10 s kursem 26.08... tak nevim, nebude to spis CSOB, ktera si priuctovala nejaka procenta navic, jak maji ve zvyku?
Moderátor
vassilij napsal
To Kucera: co pěkného z Prahy se objevilo v Itálii ? ;-)

rimsky republikansky semis a triens :D
Registrovaný uživatel
tenzor: Nevím jak CSOB, já mám GE Money a jsem s nimi spokojený. Co se týká klasického bankovního převodu, tak se určitě vyplatí u částek nad 1000 eur. Bankovní převod do zahraničí ale trvá zbytečně dlouho, PayPal je mnohem rychlejší, platba je připsána téměř okamžitě.
Pokud chce někdo zjistit co se mu vyplatí, není nic jednoduššího než si to vyzkoušet.
Zjistíte to tak že necháte nastavenou konverzi PayPalu a přejdete ke kroku těsně před odesláním platby, tam se zobrazí částka i v Kč. Platbu neodešlete, vrátíte se zpět, nastavíte kurz banky a odešlete platbu.
Na svém účtě si pak zkontrolujete jaká částka byla odeslána a máte hned jasno.

Platba do zahraničí přes PayPal platební kartou by neměla být bankou nijak zvlášť zpoplatněna, jedná se v podstatě o platbu kartou v zahraničí a je použit aktuální kurs pro deviza.

Omlouvám se za to mé dlouhé cintání, ale snad to někomu bude užitečné. :mrgreen:
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Aaa, uplne jsem zapomnel, ze sbirate i rimskou republiku ;-) ... tak to pak ta Italie dava smysl :-D
Moderátor
Mam pocit, ze se zacnu vic zajimat o italske aukce :) Gratuluji a doufam, ze je uvidime v CHLVBIRNe.

milstr: nespekuloval jsem o platbe pres kartu na PayPalu (nemam ji propojenou s PayPal), ale o klasickem bankovnim prevodu. V tom pripade se sice mozna pouzije devizovy kurs, ale jeste je nejspis navyseny nejakym tim poplatkem za prevod.
Moderátor
Taky bych se rad podival na ty republikove kousky.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
doufam ze dorazi, uz to trva trochu moc dlouho
Registrovaný uživatel
tenzor: Poplatek za platbu do zahraničí se u většiny bank pohybuje kolem 200 Kč.
Je výhodnější si ke svému PayPal účtu kartu přidat, já tam mám dokonce dvě.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Pannonia Terra

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1