Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukro aukce FJ1

Vykupminci.cz
Numisargo

aukro aukce FJ1

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den,

rad bych si jako zacinajici sberatel rozsiril sbirku minci o tyto dve,ktere jsem nasel na aukru.

Mohu Vas poprosit,jako zkusene sberatele, da se takto podle fotografii poznat,zdali se jedna opravdu o originaly a nikoliv falza, novorazby?

Moc dekuji za pomoc, predci jenom to neni za stovku.


https://aukro.cz/fji-5-kor-1907-korunovace-6935139651
https://aukro.cz/2-zlatnik-1854a-vzacny-lkrasny-rl-0-6935044608
Registrovaný uživatel
Předně si dovoluji jednu dobře myšlenou radu.

Pokud jste naprostý začátečník a nemáte základní znalosti, pak se Aukru vyhýbejte velkým obloukem. Navíc se jedná o poměrně běžné věci, které lze koupit fyzicky. Když jsem se díval na 5 K, pak se jedná o odřený kus na stříbro. To byste si opravdu zařadil do sbírky?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Když jsem se díval na 5 K, pak se jedná o odřený kus na stříbro. To byste si opravdu zařadil do sbírky?

Evropa, na to potrebuje skúsenosti, aby to vedel zhodnotiť. Tie získa len nakupovaním a porovnávaním svojich kusov s inými. Takže určitú časť peňazí musí vynaložiť ako "školné" aj za mince, ktoré neskôr zo zbierky vyradí. Metóda pokus-omyl. Nikto nezačína ako skúsený zberateľ. ;)

Sberatelhradec - jedná sa o mince, ktoré sa neoplatí falšovať. Takže originál.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dekuji za rady,

nepotrebuji mince ve 100 % stavu. Mame to spise na ukazku vyvoje meny u nas. Jedna se mi hlavne o to, aby to byly originaly,nikoliv novorazby. Bohuzel na to mame take omezeny rozpocet a pri dnesnich cenach minci, nemuzeme kupovat vse v top stavu a neni to ani prioritou.

Myslite,ze se takove mince nevyplati falsovat?
Cetl jsem clanky,kde se psalo o prave falsovanych novorazbach techto 5 korun korunovacnich at jiz znacenych novorazeb,tak ale i neznacenych,ktere lajk asi jen tak nepozna. Taky me to prekvapilo vzhledem k nizkym cenam techto minci, presto novorazby jsou. Vyrabeji se i novorazby treba 1 koruny-prichod madaru i kdyz tu jsem videl jen oznacenou novorazbu,nevim, jestli se vyrabely i vzhledove stejne na prvni pohled novorazby. Docela me prekvapila i cena takove novorazby,ktera je v desitkach nasobku ceny originalu,presto o ne zajem je......
Registrovaný uživatel
sberatelhradec napsal
nepotrebuji mince ve 100 % stavu. Mame to spise na ukazku vyvoje meny u nas. Jedna se mi hlavne o to, aby to byly originaly,nikoliv novorazby. Bohuzel na to mame take omezeny rozpocet a pri dnesnich cenach minci, nemuzeme kupovat vse v top stavu a neni to ani prioritou.


Tento názor chápu, ale také si uvědomte, že např. korunovační 5 K patří k poměrně běžným ražbám a z tohoto důvodu by měla splňovat alespoň přísnější kriteria. Pokud nevlastníte dostatek finančních prostředků ani na běžné položky, pak nemá cenu sbírku zakládat.

Druhou otázkou je znalost vztahu ceny a zachovalosti. Zde se nabízí několik podotázek. Rozumíte posuzování kvality? Máte přehled o cenách? Dokážete určit cenu mince v konkrétní zachovalosti?

Podle Vašeho nicku soudím, že máte blízko k určitému velkému městu. Proč se nevypravíte na sběratelské akce ve Vašem městě a nesnažíte se něčemu naučit? Přes net se nenaučíte zhola nic. Např. 5 K je tak běžná, že ji lze fyzicky koupit na trhu. Na Aukru chcete dražit něco, nevíte, co, nevíte jak tato mince vypadá a nemůžete tak mít přehled ani o odpovídající ceně.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Velice rad bych navstevoval ruzne akce osobne,ale bohuzel me zamestnani mi to temer nedovoluje. Nemam moc volneho casu, proto spise uprednostnuji nakup pres internet.

Vztah ceny a kvality asi nedokazi uplne objektivne posoudit.
Registrovaný uživatel
sberatelhradec napsal
Vztah ceny a kvality asi nedokazi uplne objektivne posoudit.


To je právě problém, to je zcela povinný sběratelský základ.

Pokud nedokážete doposud zvládat tuto základní problematiku, jak pak chcete dražit na Aukru? Velmi riskujete nakupování předraženého podřadného materiálu. Bohužel, tak to chodí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 30. 9. 2018, 12:30. »
Registrovaný uživatel
Sberatelhradec- ak máte záujem o nejaké konkrétne mince tak mi napíšte, konkrétne 5 korún mám asi 10 kusov, ale mám aj iné mince na predaj.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukro aukce FJ1

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1