Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Aukro - konec prodeje prebytku obycejnych sberatelu ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukro - konec prodeje prebytku obycejnych sberatelu ?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To Aukro se vazne pos*alo v kine ne ?! Poplatky za vystaveni zvedli na 0,50 Kč, v aukro shopech to bylo zdarma, ted taky za 0,50. Na Delcampe je vse zdarma, at si to strci do spic. Pravdepodobne s aukrem koncim ...
Registrovaný uživatel
naprosto s tebou souhlasím, ale to by nás muselo být většina a na Delcampe je problém něco vystavit a taky pak vyřízení je zdlouhavé na Aukru jsem to také omezil Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
idealni by byla lokalizace do cestiny
Registrovaný uživatel
Levné položky jednotlivě se stávají nevystavovatelnými. Tedy sbohem Aukro, přecházím na Auktivu a věřím, že spousta prodejců přejde. Navíc je to tam zadáčo.
Registrovaný uživatel
al_bunda napsal
Poplatky za vystaveni zvedli na 0,50 Kč, v aukro shopech to bylo zdarma, ted taky za 0,50. Pravdepodobne s aukrem koncim ...

Tak tak prichádza koniec sveta a koniec aukra.cz ! Šmejdi, si myslia, že im budú ľudia platiť 1,8 eurocentu za vystavenie predmetu. To vážne nemá cenu ! :D
Páni, pozrite si provízie aukčných spoločností - to je 17%-22%+DPH+clo+počet vlasov na hlave... a potom sa zamyslite, či by ste sa na ulici zohli, keby ste tam videli ležať dva centy. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
taky nechápu, co se řeší. naopak, mám pocit, že na aukru teď platím méně...
Registrovaný uživatel
No páni (panie) , nariekal som ža AUKRO zo Slovenska ušlo , aj keď tu nemalo žiadnu konkurenciu.Tak sa zdá, podľa príspevkov , že konči aj v Čechách.Dalo sa to čakať , veď kto bude platiť zo Slovenska dosť veľké príplatky.Mohli mať od nás na ,,Aukre sk,, aspon voľačo , nuž ale kto je nenažra.....
Moderátor
Fidzi napsal
Tak tak prichádza koniec sveta a koniec aukra.cz ! Šmejdi, si myslia, že im budú ľudia platiť 1,8 eurocentu za vystavenie predmetu. To vážne nemá cenu ! :D
Páni, pozrite si provízie aukčných spoločností - to je 17%-22%+DPH+clo+počet vlasov na hlave... a potom sa zamyslite, či by ste sa na ulici zohli, keby ste tam videli ležať dva centy. ;)


Trefné a pravdivé.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Bohu žiaľ poplatky v aukčných sieňach sú všade na svete minimálne od 15 do 22až 26% pre predajcu a min. 10% pre kupujúceho.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
al_bunda napsal
Poplatky za vystaveni zvedli na 0,50 Kč, v aukro shopech to bylo zdarma, ted taky za 0,50. Pravdepodobne s aukrem koncim ...

Tak tak prichádza koniec sveta a koniec aukra.cz ! Šmejdi, si myslia, že im budú ľudia platiť 1,8 eurocentu za vystavenie predmetu. To vážne nemá cenu ! :D
Páni, pozrite si provízie aukčných spoločností - to je 17%-22%+DPH+clo+počet vlasov na hlave... a potom sa zamyslite, či by ste sa na ulici zohli, keby ste tam videli ležať dva centy. ;)


Netvrdim, ze se jedna o konec sveta :-) Ale sam musis uznat, ze uz nadale nema smysl vystavovat levne polozky v cene par korun.
Registrovaný uživatel
gnilretniw napsal
naprosto s tebou souhlasím, ale to by nás muselo být většina a na Delcampe je problém něco vystavit a taky pak vyřízení je zdlouhavé na Aukru jsem to také omezil Jirka z Moravy


Jak jsi prisel na to, ze je na Delcampe problem neco vystavit ? Uplne v pohode a rychle ;-)
Registrovaný uživatel
al_bunda napsal
... Ale sam musis uznat, ze uz nadale nema smysl vystavovat levne polozky v cene par korun.

Je to do budúcna obrovské plus. Prehrabávať sa tým odpadom, čo sa tam už niekoľko rokov točí stále dokola je niekedy, len pre silné povahy. Osobne to vítam. Najväčší paraziti sú tí, čo vystavia na 3 dni a potom dokola znovu na 3 dni a tak dokola. Horšie by bolo, ak by sa zdvihli poplatky za predaj.
Moderátor
Brett napsal
al_bunda napsal
... Ale sam musis uznat, ze uz nadale nema smysl vystavovat levne polozky v cene par korun.

Je to do budúcna obrovské plus. Prehrabávať sa tým odpadom, čo sa tam už niekoľko rokov točí stále dokola je niekedy, len pre silné povahy. Osobne to vítam. Najväčší paraziti sú tí, čo vystavia na 3 dni a potom dokola znovu na 3 dni a tak dokola. Horšie by bolo, ak by sa zdvihli poplatky za predaj.


Přesně tak, s tím absolutně souhlasím. Někteří vetešníci či antikvariátníci apod. si z toho dělají takřka bezplatnou výkladní skříň a prodejní regály. Často za nereálné ceny - aneb čekání na ťunti, kteří koupí předraženou věc...
Moderátor
Delcamp ??? sak tam nic neni ...
eBay ma ted "amnesty" na vystavovani, jinak 0,50€/polozku. Tak vocogo. I tak jsem na eBay, na Aukru same "kup ted" za absolutne nerealne ceny, nebo polozky za korunku, co uz i likvidace ( zmackani a vyhozeni do kose ) je drazsi nez jeji cena :-)

kdysi davno ( 2004 ) bylo na Aukru 22 polozek ve filatelii.... a ja objevil tento server. Vse bylo zadara, Liska komunikoval primo s uzivateli, ... proste takova prijemna atmosfera ... kecali jsme na foru, ... bylo nas par z ruznych oboru...

Dal jsem na aukci cca 200 polozek za 3 dni a pak dalsi a dalsi. Uspech byl zarucena a stupnoval se .... lidi pribyvalo, ale pribyvali i problemy. Co je vic kupujici nebo prodejce ??? ( mimochodem to plati stale, ne ???? )

a jeden den, to uz Liska komunikoval mene a mene, se objevili poplatky za zverejneni. Okamzite nastala revoluce. V te dobe existovalo vice aukcnich serveru a mnoz iodchazeli, pretahovali lidi... ale byl jeden novy ...

.... jmenoval se "Odklepnuto.cz". Byl postaven na jinem principu, a prisel v pravou dobu. Na Odklepnuto preslo velke mnozstvi lidi.Mel jsem tu prilezitost byt pred spustenim tohopto serveru, znal jsem puvodni tym, delal jsem osvetu, .... jetoho hodne, ale zkratim... proste servre se ujal a fungoval. Dokonce zacal konkurovat Aukru a dostal se do celosvetovych statistik.

.... ale jak to byva,... projekt skvely, ale posere se na ego jednoho cloveka. Misto aby novy server zaujal pozici jednicky ( kde mel naslapnuto ) sel po velkych internich problemech ke dnu.... velka skoda pro majitele.

pak zbyla jen jedna moznost=Aukro (dnes Liska, tehdejsi student, uz nekomunikuje s plebsam ) , ale jen pro Cesko. Od 2009 ma SK euro,a to mi dalovelke moznosti = eBay. Moje zbytky od te doby sem - tam prodavam na eBay a to i za cenu poplatku na urovni 13Kc. Proste vetsi trh a eliminace smeti.

Ja jsem byl proti poplatkum za zverejneni, stale jsem, ale eBay to kompenzuje vetsim "zdanenim/provizi" za prodanou aukci. Toto je cesta a myslim, ze bude dobra, pokud provize bude/zustane do 10%.


Moji znami a kamaradi, pratele to ted ctou a rikaji si .... tak takto to teda bylo. Nikdy jsem cestu aukcnich serverech pisemne nezverejnil. Dnes poprve.

.... uz ctu ty maily :-)

vas kolo101.cz
Moderátor
dodatek: dnes ma aukro probelem ... stejne jako jine servery (eBay, Delcamp ).... mel to byt AUKCNI server, ale neni. system "kup ted" alias "sofort kaufen" ne techto serverech nemajico delat. TO MI VADI NEJVICE !

pekny zbytek dne ("?")
Registrovaný uživatel
s necim se da souhlasit s necim ne ... kup ted je v pohode, protoze stejnych (bezne dostupnych) znamek je nabizeno od vice uzivatelu, takze nema smysl na to delat aukce a uz vubec ne od koruny (me se to urcite vyplatilo, protoze mam strasne moc prebytku CSR II ** a kdyz jsem to letos na jare vse vystavil, tak najednou zacali kupovat vsichni jak strhani, hlavne cinani a rusove ... nektere serie i po deseti kusech) ... aukce ma smysl delat u lepsich veci, sbirek nebo i u sice levnejsich polozek, ale malo nabizenych, ted jde napriklad dobre CSR I ** a to tezce pres katalog

a mimochodem, na kterem Delcampe jsi byl ? :-) ja tam teda teda vidim velice slusny vyber a protoze sbiram mimo jine nektere zeme z Evropy (klasiku), tak plno znamek tam vystavovanych na aukru sotva clovek najde

na e-bay obcas neco koupim, stve me to jejich vyhledavani, ktere je na prd a vyhledava to uplne nesmysly

takze asi tak nejak
Registrovaný uživatel
jo a jeste jeden poznatek, aukro za posledni rok houfne objevili duchodci :-)
Registrovaný uživatel
Aukro jakožto soukromý subjekt není charita a jako správný hospodář chce profitovat ze služeb, které nabízí. Sice to již není klasický "aukční server", spousta "kup teď", ale myslím, že patří mezi nejlevnější pro ty co chtějí něco prodat. Někdo si z toho udělal regálový prodej či černou živnost, ale to je realita a brániot se tomu moc nedá... Ebay to samé...
Registrovaný uživatel
al_bunda napsal
jo a jeste jeden poznatek, aukro za posledni rok houfne objevili duchodci :-)

Také jednou budeš ;)
Moderátor
Pokud chcete prodávat přebytky, zkuste přiklepni.cz
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
Delcamp ??? sak tam nic neni ...

al_bunda napsal
a mimochodem, na kterem Delcampe jsi byl ? :-) ja tam teda teda vidim velice slusny vyber a protoze sbiram mimo jine nektere zeme z Evropy (klasiku), tak plno znamek tam vystavovanych na aukru sotva clovek najde

Tak pridám aj ja svoj názor. Keď prejdem ponuku na delcampe a na e-bay, tak na 10 zaujímavých položiek na delcampe pripadá možno jednu na e-bay. Z môjho pohľadu je delcampe jednoznačne zaujímavejší.
Moderátor
Brett napsal
Tak pridám aj ja svoj názor. Keď prejdem ponuku na delcampe a na e-bay, tak na 10 zaujímavých položiek na delcampe pripadá možno jednu na e-bay. Z môjho pohľadu je delcampe jednoznačne zaujímavejší.


Čo sa týka SR pohľadníc tak rozhodne áno, delcampe je oveľa lepší ako ebay.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Brett napsal
Tak pridám aj ja svoj názor. Keď prejdem ponuku na delcampe a na e-bay, tak na 10 zaujímavých položiek na delcampe pripadá možno jednu na e-bay. Z môjho pohľadu je delcampe jednoznačne zaujímavejší.


Čo sa týka SR pohľadníc tak rozhodne áno, delcampe je oveľa lepší ako ebay.

To jednoznačne ;) Ale napríklad aj keď som zbieral eurobankovky tak, tam vždy bola a ako pozerám aj je lepšia ponuka. K známkam si netrúfam písať nejaké závery, ale ani v tomto prípade by som si nedovolil napísať:
kolo101 napsal
Delcamp ??? sak tam nic neni ...
Registrovaný uživatel
no, ale hlavne narozdil od e-bay, ktery je v podstate jedna velka cinska trznice online, je Delcampe ciste sberatelsky portal ... a za me - nabidka zamek je spickova, ostatni kategorie soudit nemuzu, nejsou to me obory
Registrovaný uživatel
Pár známok som na delcampe zakúpil (Uhorsko). Na e-bay, zatiaľ žiadnu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Filatelie aukce » Aukro - konec prodeje prebytku obycejnych sberatelu ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1