Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aurea 3.12.2018 3h 1962 R pol. 6282 - připadá mi, že jde o Falzum!

Vykupminci.cz
Numisargo

Aurea 3.12.2018 3h 1962 R pol. 6282 - připadá mi, že jde o Falzum!

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás,

našel jsem tuto níže uvedenou zajímavou aukci u známe aukční společnosti Aurea a mám podezření, že nabízí pod položkou číslo 6282 falzum vzácného 3h 1962 R !
Mince má na obou stranách náletové tečky.

Připadá mi to jako celkem slušný podvod neuvést do popisu , že se nejedná o originál. Zejména od takové firmy, která již vydává své katalogy a dává znalecké posudky k mincím!!! Komu lze dnes důvěřovat???

Posuďte sami:
https://aurea.livebid.cz/auction/aurea_17eA/detail/6282
« Poslední úpravu provedl(a) Callimer v 28. 11. 2018, 1:28. »
Registrovaný uživatel
myslím si,že se pleteš - při porovnání s originálem,který mám přes 40 let nevidím
žádný rozdíl
Registrovaný uživatel
tohle mi nepřipadá jako seriózní jednání - ještě bych pochopil, kdyby to Callimer navrhnul k všeobecné diskuzi, ale tohle jednoznačné odsouzení mi nepříjde moc férové (zvlášťe když sám píše, že má "jen" podezření).

Callimer - upozornil jsi Aureu? Co ti odpověděli? A nebo máš o tu položku sám zájem?

PS: neřeším jestli to falsum je nebo není, tyhle mladší věci jsou zcela mimo můj obor...
Registrovaný uživatel
Myslím v Auree budú valiť oči pokiaľ si náhodou prečítajú úvodný príspevok... ;)

Aurea nie je garážová firma a určite by jej nestálo za to zaradiť do aukcie falzifikát ,
disponujú slušnými odborníkmi na posúdenie pravosti aukčného materiálu .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 28. 11. 2018, 11:08. »
Registrovaný uživatel
Callimer má pravdu. Tá minca má všetky markanty falza vyrobeného z opotrebovaných razidiel.
_______________
Processed coin catalogs 3.704 Auctions / 30.200 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Nevidím tam žádné znaky toho, že by měla být falešná. Navíc jsem ještě nikdy neslyšel, že by se falza vyráběla z opotřebovaných razidel, co je to za pitomost? Kolik mincí by se z falešného razidla muselo vyrobit, když se navíc jedná o hliníkovou minci, aby se razidlo opotřebovalo?
Registrovaný uživatel
Zdravím,
účelem mého příspěvku bylo upozornit na to, že i mistr tesař se utne, že je třeba při nákupu skutečně vzácných mincí dávat velký pozor i u těch renomovaných firem, nejen u garážových dílen.

Originální původní kus NEMÁ v ploše žádné výstupky ani nálitky!

Nabízený kus v Aukci Aurea má jasně viditelné výstupky , a to v dolní části číslice 3 na jedné straně a na druhé straně je to ve hvězdě nad hlavou lva.
Registrovaný uživatel
Osobně si myslím, že se jedná o malou korozi kovu, bublinky ve střížku, hliník to dělává.
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
Já se například vyjadřuji k tomu, čemu rozumím. No a někdy je také lepší méně než více....

:D
_______________
Processed coin catalogs 3.704 Auctions / 30.200 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
To Petr1596 - možným "pozdějším" ražbám včetně 3h 1962 se věnoval elaborát od pana R.Havla. Doporučuji porovnat.
Registrovaný uživatel
Ano, některé ty znaky tam jsou, máte pravdu. U toho opisu česká a republika tedy ty hrbolky co by sign. falsum nevidím, ale tak hvězdička je může mít.
Registrovaný uživatel
Odpoveď Aurea: "Děkujeme za upozornění, položku stahujeme."
Bingo ! :)
_______________
Processed coin catalogs 3.704 Auctions / 30.200 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za názory a jsem rád, že jsem mohl pomoci uchránit jednoho z našich řad sběratelů před nepodařeným nákupem.

Ještě jedna zajímavost je zde:
https://www.aurea.cz/katalog/mince/ceskoslovensko/3-haler-1962-mc0581962b

Tuto minci prodali v Aurea přes e-shop

Skutečně jsou to odborníci??? Řekl bych, že se jedná možná o ten samý kus. Přinejmenším stejný typ s tečkami - výstupky.

Že by se mistr tesař utnul tak často je přinejmenším dost podivné.
Přeji všem příjemný večer
Registrovaný uživatel
callimere klobouk dolů
a u ostatních mě asi ani nepřekvapuje, že by se třeba omluvili
Moderátor
Callimer: dobra prace!
Zaver: spolehat se jen na sebe a neverit nicemu a nikomu!
Registrovaný uživatel
Callimer: Palec nahoru.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aurea 3.12.2018 3h 1962 R pol. 6282 - připadá mi, že jde o Falzum!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1