Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » AUREA 8/12/2012

Vykupminci.cz
Numisargo

AUREA 8/12/2012

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mňa najviac dostali tieto ceny, vždy v stave UNC, niekde do nedávna aj veľmi bežných bankoviek :

100 Koruna 1931, séria R za 60.000!
1000 Koruna 1932,v stave 0 za 90.000!
500 Koruna 1942, I. Za 40.000
10 Koruna 1942, série 09 A, za 5.500
100 Koruna 1944, série KB za 32.000!!
20 Koruna 1944, série 06 G ZA 12.000!!
20 Koruna 1942, série Či 8 za 20.000!
50 Koruna 1964, série A 11 za 26000
Registrovaný uživatel
V sále v první řadě seděl člověk, kterého jsem na žádné aukci nikdy neviděl. Pokud ty výše uvedené položky nebral internet, bral je on (kromě 50/1964, protože kolem roku 1953 se zvedl a odešel). Tolik fakta. Interpretací těchto fakt je jistě mnoho.
Registrovaný uživatel
Za mě byl šok padělek 100 kč 1919 za 55000. Nemáte někdo nějakou literaturu o těchto padělkach podle čeho určit o jaký typ se jedná?
Diky
Kniha Atentáty na peníze. Autor Hlinka? Teď ji nemám u sebe.
Registrovaný uživatel
obálka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
opal napsal
Za mě byl šok padělek 100 kč 1919 za 55000. Nemáte někdo nějakou literaturu o těchto padělkach podle čeho určit o jaký typ se jedná?

Máte to v popisu aukce: 100 Koruna 1919, série 0010, dobový padělek typ 7 (shodná dílna jako padělek 500 Kč 1919, Meszáros), BHK.12x, Aurea.12x, výjimečná zachovalost
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 5. 12. 2018, 11:18. »
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
opal napsal
Za mě byl šok padělek 100 kč 1919 za 55000. Nemáte někdo nějakou literaturu o těchto padělkach podle čeho určit o jaký typ se jedná?

Máte to v popisu aukce: 100 Koruna 1919, série 0010, dobový padělek typ 7 (shodná dílna jako padělek 500 Kč 1919, Meszáros), BHK.12x, Aurea.12x, výjimečná zachovalost

Nebo napsat do Aurea, jak určují typy padělků u tohoto nominálu?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
opal napsal
Nemáte někdo nějakou literaturu o těchto padělkach podle čeho určit o jaký typ se jedná?

Je známych približne 10 typov falzifikátov rôznej kvality, na papieri bez vodoznaku. Vodoznak naznačený podtlačou šedej farby.
100 Kč - 1919 patrí medzi najviac falšované Československé bankovky.

Bližšie informácie o poznávacích znakoch falzifikátu rozpísal Jaroslav Moravec - Padělky Československých papírových platidel.

Toľko z informácii na webe mojazbierka.sk
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
opal napsal
Za mě byl šok padělek 100 kč 1919 za 55000. Nemáte někdo nějakou literaturu o těchto padělkach podle čeho určit o jaký typ se jedná?

Máte to v popisu aukce: 100 Koruna 1919, série 0010, dobový padělek typ 7 (shodná dílna jako padělek 500 Kč 1919, Meszáros), BHK.12x, Aurea.12x, výjimečná zachovalost

Zdravím, v popisu aukce jsem si to samozřejmě přečetl. Literaturu poptavam, abych věděl, jaký je mezi typy rozdíl ve zpracování. Cena mě zaskočila protože v podzimní aukci u Klima jsem vydražil stejný typ (dle mého nazoru) za 10500.
Registrovaný uživatel
Bližšie informácie o poznávacích znakoch falzifikátu rozpísal Jaroslav Moravec - Padělky Československých papírových platidel.

Toľko z informácii na webe mojazbierka.sk


Dá se někde prosím tento článek sehnat?
Registrovaný uživatel
https://filatelie-klim.com/cz/merkur-revue/starsi-cisla
Registrovaný uživatel
Pavel1987 napsal
Zdravím, v popisu aukce jsem si to samozřejmě přečetl. Literaturu poptavam, abych věděl, jaký je mezi typy rozdíl ve zpracování. Cena mě zaskočila protože v podzimní aukci u Klima jsem vydražil stejný typ (dle mého nazoru) za 10500.

Tak ta cena +/- 12tisíc je běžná, otázkou zůstává, zda bude i do budoucna?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Pavel1987 napsal
Cena mě zaskočila protože v podzimní aukci u Klima jsem vydražil stejný typ (dle mého nazoru) za 10500.

Ja som kúpil dobové fazum 100 Kč 1919 na BZD (Bratislavské zberateľské dni) v stave 0 za 330€ cca 8.900 Kč a bol ich dostatok. Takže si nemyslím si, že cena 55.000 Kč sa stane nejakým precedensom do budúcnosti. Podľa mňa len niekto zaplatil nováčikovské školné adekvátne jeho príjmu. Má dostatok peňazí, tak kúpil všetko čo sa mu páčilo. Nebude prvý ani posledný...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak ako ste dopadli? Tento krát bola ponuka trošku slabšia, čo sa týka bankoviek a hlavne stavov neperforovaných kusov podľa mňa. Mne sa podarilo vydražiť 1 vzor z Protektorátu (vzory mali pomerne slušné zastúpenie) a niekoľko ďalších drobností.
Čo Vás najviac prekvapilo? Ja se nestačím diviť nad vlnou záujmu o 01 série. Nie je to žiadne prekvapenie ale stále mi to rozum neberie čo sú ľudia ochotní zaplatiť.
Registrovaný uživatel
Dovolím si nesouhlasit.
Nabídka byla bezkonkurenčně nejlepší za posledních snad 10 let, ne-li více. :)
Registrovaný uživatel
Čo sa chybotlačí týka tak určite :-) a prišli ste si na svoje?
Registrovaný uživatel
Dnes som mal vyhliadnuté z bankoviek dve položky. A ani jedna mi nehovorí pane. Tak snáď ste boli úspešnejší, lebo ja už bankovkám vôbec nerozumiem. :roll:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Jo ceny jdou nahoru... Naštěstí u Leopolda pořád ty drobné moc lidí nezajímají :-)
Ale ani nabídka není nic moc
Registrovaný uživatel
Některé ceny na aukci Aurea byly opravdu dost vyšponované, ale třeba takový 10 gulden 1863 (stav 2-) se prodal jen za 13.000,- + aukční přirážka (na Aukru jde tato bankovka v mnohem horších stavech přes 20.000,-)
Registrovaný uživatel
Nevíte někdo, jak je to teď v pražských aukcích s provizí účtovanou prodávajícímu? Jsou ještě aukční domy bez provize ze strany prodávajícího u položek nad 10 tis.?
Registrovaný uživatel
Tak tenhle tzv. "chybotisk" opravdu "prošel".

https://livebid.cz/auction/aurea_106/detail/1086

Jsem zvědav, jestli mu vyhradí i položku ve svém novém aktualizovaném katalogu příští rok.
Registrovaný uživatel
Mi to připadá, jako by to písmenko 4 bylo odstraněno ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » AUREA 8/12/2012

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1