Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Auskunfts - kalender 1899

Vykupminci.cz
Numisargo

Auskunfts - kalender 1899

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Podařilo se mi získat tuto knihu ve velmi špatném stavu. Jmenuje se: "Auskunfts - kalender". Moc jsem to nečetl, jen pár řádků a asi jde o nějaké náboženské meditace, nebo modlitby. Asi půlka knihy je ve staročeštině. Jde vidět, že už byla opravovaná a je možné, že některé listy budou chybět. Budu rád za každou informaci o knize. Moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další foto a kniha má před 1000 stran

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kalendář z roku 1899, vydával Bedřich Irrgang v letech 1880-1923. Obsah kalendářů z té doby býval různý, data, beletrie … Záleželo, kdo byl vydavatel a pro koho byl určený.
Registrovaný uživatel
Děkuji
Moderátor
https://antikvariat-pce.cz/kniha/mahrisch-schlesischer-auskunfts-kalender-fur-das-gemeinjahr-von-365-tagen-1887-1887
Registrovaný uživatel
Paráda, díky moc.
Moderátor
Ono to ale bude trochu jinak. Z toho moravsko-slezskeho nemecky psaneho kalendare jsou jen desky,
ve kterych je vlozena ta (mnohem) starši ceska nabozenska kniha, chtelo by to titulni list, ale ten mozna prave chybi. Muzete se podivat a pripadne nafotit? Docela by me zajimalo, co je to za knihu.
Registrovaný uživatel
Tady jsou další fota, zřejmě je to bible... Že to asi není Kalender už je jasný. Jde vidět, že se vyznáte. Pak jste mě navedl, že to bude starší, tak jsem si uvědomil, že takhle už se v roce 1900 nemluvilo a nepsalo... Ještě jednou dík Samozřejmě budu rád za každou další informaci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A nejsou tam žádné ilustrace, nebo jsem tam aspoň nic nenašel. A chybí část první kapitoly...
Moderátor
Je vidět, že kniha je hodně stará, škoda toho stavu. Jiste by nekdo vedel vic, ale chtelo by to zmenit nazev vlakna na "Stary cesky nabozensky tisk - bible?" (nevim jestli muzete zmenit Vy - nebo modeartor), aby se na to podivali mistni experti na stare tisky.
Moderátor
patejl: jeste dotaz - pisete, ze pulka knihy je v (staro)cestine. A ta druha pulka?
Registrovaný uživatel
Moc díky za radu, založil jsem nové téma. Jinak to jsem napsal špatně. Byla to informace, než jsem měl knihu v rukách a vypustil jsem ji, aniž bych si ji ověřil. Kniha je psaná česky celá.
Registrovaný uživatel
Podla toho delenia na kapitoly, by som tipoval, ze to moze byt nejake starsie vydanie knihy Veliky Zivot Pana Jezisa Krista od Kochema ...
Registrovaný uživatel
Souhlasím s miszko80.
_______________
Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz
Registrovaný uživatel
Lidi, jste úžasní, postupně se díky vám dopracovávám k nějakému výsledku. Je to podle fotek opravdu kniha "Velký život Pána Ježíše" Našel jsem v antikvariátě jednu knihu z roku 1857 a její obsah odpovídá tomu, co je v mé knize, ale přitom je jiná, protože stejná kapitola je v kniháh na různých stránkách... První foto je kniha, o kterou se zajímám. Na druhé fotce je kniha "Velký život Pána Ježíše"
Místo vydání: Skalica
Autor / Překladatel: Martin von Cochem - Edelbert Nymburský
Nakladatel / Tiskař: František Xav. Škarnycl

Na té mojí fotce to nejde moc vidět, kapitola sto první je na straně 579.
Na knize od Cochema je tato kapitola na straně 496.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak už jsem se zase kousek posunul a snad i dopátral, našel jsem kopii této knihy a souhlasí i číslo stránky, na které je kapitola 101. Je z roku 1759, ale mrzí mě ten stav. Kdyby aspoň byla kompletní, škoda. Vše vám tady moc děkuji, obvzlášť patrří velké dík pro Numismat a miszko80.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Auskunfts - kalender 1899

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1