Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Autor obrazu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Autor obrazu?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nedávno som zakúpil špinavý obraz, je to olej na plátne, dal som ho vyčistiť a ukázal sa podpis. Rozmery má 75x62 cm, podľa všetkého je to Malostranské náměstí v Prahe, maľba slušná, autora však neviem rozlúsknuť. Nápady?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Emil Pittermann ?
f.
Registrovaný uživatel
Neprodávají tam ještě nějaké špinavé obrazy od Filly, Kubišty a dalších "osmáků"?
Registrovaný uživatel
A kde jste ho koupil?
Také bych si tam nějaký špinavý obraz rád koupil.
Registrovaný uživatel
Fiha, takze Pittermann, dakujem pekne Filomena....jeden zo zakladatelov Osmy, to je celkom fajn :) su od neho aj lepsie veci pozeram, ale potesi! Nuz a jardelll, kupil som ho veru v Prahe a nic ine nemali.
Registrovaný uživatel
A aku to ma asi hodnotu?
Registrovaný uživatel
dosaM napsal
A aku to ma asi hodnotu?


https://www.europeanarts.cz/pittermann-longen-emil-artur_paris.html?aa=1-2016&poldet=244&hledat=PITTERMANN-LONGEN%20Emil%20Artur&hledat_mode=multi

https://www.galerieplatyz.cz/autori/emil-artur-pitterman-longen
Registrovaný uživatel
A nemate i foto obrazu jeste pred vycistenim? Jen tak ciste pro zajimavost. Ten obraz jsem nedavno od Vas koupil v aukci. Snazim se o nem zjistit nejake dalsi informace. Zatim jsem zjistil, ze udajne po 1919 se Pittermann uz podepisoval jako Longen a ze obrazy Prahy clenove Osmy zacali malovat az nekdy od roku 1908. Ten styl malby taky spis zapada do let 1910-1920, nez pro leta pozdejsi. Pittermann patrne stal pred Malostranskou besedou, kdyz ten obraz maloval.
Registrovaný uživatel
Obrazů se stejným tématem může být u Emila Artura Longena - Pittermanna víc . Maloval je čistě " na kšeft " , živil se, pokud to šlo, především jako kabaretiér, herec a celý život se protloukal, jak se dalo . Byla to jakási jeho " obsese" , tedy " třít bídu s nouzí " . Zemřel v padesátém roce svého života, jak jinak , než na perforaci žaludečního vředu. Byl absolventem Akademie a později chtěl malovat i " moderněji " , ale po odsudku kritikou a veřejností, když bylo nejhůř a neměl co do úst, maloval , co lidi chtěli . Nicméně jeho obrazy se dnes draží ve slušných cenách . Živil se i jako autor námětů a není bez zajímavosti , že je autorem námětu k filmu s V . Burianem " C. k . polní maršálek", ostatně byl i hercem divadla Vlasty Buriana.
Registrovaný uživatel
Týž obraz nedávno v "Obrazy v aukci " https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/emil-artur-pittermanlongen_svaty-mikulas-v-praze-39547
Registrovaný uživatel
Aha , tak to bude nejen týž námět , ale i týž obraz . Nevšimnul jsme si , že zakladatel vlákna položil dotaz už loni.
Registrovaný uživatel
ignac napsal
A nemate i foto obrazu jeste pred vycistenim? Jen tak ciste pro zajimavost. Ten obraz jsem nedavno od Vas koupil v aukci. Snazim se o nem zjistit nejake dalsi informace. Zatim jsem zjistil, ze udajne po 1919 se Pittermann uz podepisoval jako Longen a ze obrazy Prahy clenove Osmy zacali malovat az nekdy od roku 1908. Ten styl malby taky spis zapada do let 1910-1920, nez pro leta pozdejsi. Pittermann patrne stal pred Malostranskou besedou, kdyz ten obraz maloval.


Zdravim kolego, fotky obrazu pred cistenim nemam, ale nebolo to velmi rozdielne, len tmavsie. Obraz som kupil u pani v Prahe, ktora doma uz nic ine nemala, obraz nebol ramovany a ani ona ani ja sme nepoznali autora. Ja som obraz predal obchodnikovi, ktory ho dal do Vami spominanej aukcie a potom mi volal, ze sa mu to vlastne predalo za tu istu cenu, co to kupil, takze ste kupili dobre :P Srdecne zdravim.
Registrovaný uživatel
Taktez Vas zdravim a dekuji mockrat za zajimave informace.
Registrovaný uživatel
:-))

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Autor obrazu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1