Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » B 56

Vykupminci.cz
Numisargo

B 56

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Uz to jede uz to frci!
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Prosba.
Byl jste nebo jste někdo na Burda aukci? Je to mimo váš obor, ale nevíte, jak skončila položka 1885.
Děkuji.
Registrovaný uživatel
na webe je cena 3000 Kč...
Registrovaný uživatel
Ale jako průběžný výsledek. V pátek mohl na sále někdo přehodit.
Registrovaný uživatel
U položky, kterou jsem včera vydražil online, je už uvedena konečná cena. Takže u 1885 to bude určitě stejné.
Registrovaný uživatel
To by byla dobrá zpráva. Dám vědět, jak to dopadlo.
Děkuji všem za odpovědi.
Registrovaný uživatel
Tyjo az ted jsem si vsimnul, kdyz koukam co je polozka 1885, ze tam se prodavaly v UPLNE NESMYSLNE KATEGORII zlate medajle Pankrace Zajicka, a prodaly se za min nez je cena zlata k roztaveni...
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Koukal jsem ráno na ČSR a to byly pálky :shock:
Registrovaný uživatel
Tak dnes v 11 velké finále v obecním domě, já se jdu určitě podívat, dražit toho moc nebudu
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Tak a je to 7,8 mega + 19%. Nebolo to žiadne vzrušo, ak som dobre sledoval, tak dvaja v sále o to sa bili. Sem tam niekto aj cez liveBid
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Bylo to docela vzrůšo a ten výherce prostě jen držel číslo pořád nahoře, budget bez limitu zřejmě...
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Já dnes bohužel s prázdnou 😉
Registrovaný uživatel
Dovolím si sem přenést příspěvek pana Vobeckého z diskuse k článku o této aukci na Seznamu:

"Celá série přetisků Pošta československá 1919 byl jeden velký podvod. Byly přetisknuty nepotřebné Rakousko-uherské známky a byly prodávány jenom v Praze s 50% přirážkou. Zmíněná známka byla vydána ve Vídni až v roce 1919 a nikdy se na československém území oficiálně nevyskytovala. Nějaký spekulant je dovezl z Vídně a po známosti je nechal přetisknout v Praze v tiskárně cenin. Podvod a lež, na tom je založena celá série nejvzácnějších československých poštovních známek, které by se v poctivé zemi nesměly nikdy dostat do oficiálního katalogu. V roce 1937 nebyly přetisky ani zařazeny do katalogu československých známek. Spekulovat s nálepkami pochybné pověsti se začalo až mnohem později. Nemohu si vzpomenout na to, že by tyto známky byly použity na dopisech a celistvostech. Zdroj: Houška: Nejen modrý mauritius, Panorama Praha, 1990."

Umělou "raritu" tedy legitimizoval pan Lešetický a její tehdy astronomickou cenu se podařilo i oficiálně "potvrdit" přes obchodníka Krause z Vídně. Ale pokud podle pana Houšky už správně tyto přetisky v katalogu z roku 1937 nebyly zařazeny, kdo je znovu nesmyslně oživil a pokračoval v bajce o "nejvzácnějším" československém filatelistickém unikátu?
Smutné, že tvůrci katalogů, sami povětšinou sběratelé, se řídí vidinou zisku.
Registrovaný uživatel
S něčím ale nemohu souhlasit : Nemohu si vzpomenout na to, že by tyto známky byly použity na dopisech a celistvostech.
Dopisů s PČ které skutečně prošli poštou je dosti a už i v roce 1937 se o jejich existenci moc dobře vědělo.
Moderátor
Zrejme budem za burana, ale kto je pán Vobecký?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Také se omlouvám za nezasvěcený dotaz: Je znám způsob nabytí známky, která se dnes dražila? Respektive nebyla to ta samá známka jejíž krádež byla nahlášena na výstavě v Tokiu?
Registrovaný uživatel
prk napsal
Také se omlouvám za nezasvěcený dotaz: Je znám způsob nabytí známky, která se dnes dražila? Respektive nebyla to ta samá známka jejíž krádež byla nahlášena na výstavě v Tokiu?

Ta nemela prevraceny pretisk a tech existuje vic kusu.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Zrejme budem za burana, ale kto je pán Vobecký?


Nikdo dulezity, pouze citoval z knihy pana Houska jak jsem to pochopil.
Moderátor
Zdenda-Kubik napsal
Bylo to docela vzrůšo a ten výherce prostě jen držel číslo pořád nahoře, budget bez limitu zřejmě...


No, něco takového už z podstaty věci není možné ;)
Mne zaujalo, že výherce chce známku prodat se ziskem do konce roku... zajímalo by mě, kde bere tu jistotu, že známku prodá dráž, když dnes nikdo už zájem přihodit neměl.
Kdyby ji chtěl prodat opět přes aukci, tak by dokonce potřeboval prodejní cenu aspoň o čtvrtinu dražší, aby mu po odečtení provize aukčního domu něco zbylo. A pochybuju že někdo bude riskovat blamáž u taháku aukce a nabídne známku s vyvolávací cenou 10 miliónů.
Registrovaný uživatel
No je to podivny, jedine nejaka velka zahranicni aukcni sin kdy by to hodne zpiarovali a prodali to nejakymu velkymu priapdne instituionalnimu investorovi, ktery by treba milion eur za znamku (promile z portfolia) neresil.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Stefanos532 asi to tak bude. Koukal jsme na čas zpracování i na uzavřenou aukci. Děkuji.
Zdenda-Kubík Au medaile. Jako ocenění pro mnohé nedostižný cíl, ale pro sběratele medailí bohužel kus zlata.
Kdyby jí udělal nějaký sbíraný autor, nebo by motiv byl žádaný na trhu, cena by byla jinde. Mám doma 3 obyčejné medaile za uběhnutí maratonu a mají pro mě neskutečnou cenu, ale jiný sběratel by mi za ně nedal ani na sodovku.
Když okolo sebe občas slyším, známky jsou na ústupu, nikdo je nesbírá (neinvestuje), tak se při zaplacených cenách za známky musím smát.
Přeji vám všem hodně sběratelských úspěchů.
Moderátor
Jo, je to zvláštní, když hned po zakoupení prohlásí, že to chce vbrzku prodat se ziskem.
Ovšem takoví "sběratelé" jsou k hovnu a nanejvýš kazí trh.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Jo, je to zvláštní, když hned po zakoupení prohlásí, že to chce vbrzku prodat se ziskem.
Ovšem takoví "sběratelé" jsou k hovnu a nanejvýš kazí trh.

Ten kupec je zrejme majitel Galerie Narodni, coz je druhorada aukcni sin na obrazy.

Jinak prece ten prodej je super, filatelie v halvnich zpravach, na CT asi 2 minuty, perfektni reklama.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Jako, sice to tak opticky vypadá, ale dost pochybuju že zrovna tohle děcka zvedne od počítačových her.

No ale Pytlíček snad bude mít na chleba. ;)
Registrovaný uživatel
To nezdvihne vôbec nikoho,pokiaľ známky nevidel aspoň z rýchlika..
Tá vášeň nie je v každom človeku.A tých bez vášne tiež nie je až tak moc.
Myslím tých,čo to sledujú ako dobrú investíciu a majú na to,aby zariskovali.. ;)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Filatelie aukce » B 56

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1