Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Bádanie a nové objavy

Vykupminci.cz
Numisargo

Bádanie a nové objavy

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Brett napsal
Ja myslím, že by nebolo dobré (a hlavne by to bola škoda) zahltiť toto vlákno podobnými debatami o násobkoch, alebo percentách zhodnotenia a obchodníckej šikovnosti. Pointa vlákna je niekde inde a na podobné debaty je tu myslím v sekcii notafilie dosť iných vlákien.
Tak ja si zase myslim že druhý novoobjavený kus tejto bankovky sem určite patri.

Ona už byla objevena před rokem, jen někteří ji objevili až na aukci u Klima ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Napriek tomu, že sú v súčasnosti známe len dva exempláre 50 Ks - 1940 ll. vydanie - ako si vysvetľujete vysoké sériové čísla bankoviek 8XXXXX resp. vysoký rozdiel sériových čísel ? H 845491 - H 895328 = rozdiel 50.000 bankoviek
Vytlačili ich väčšie množstvo a neskôr ako nepotrebné skartovali ? Pri minciach sa stávalo pomerne často, že nové nepotrebné mince roztavili a kov použili na výrobu nových v nasledovných rokoch.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 25. 10. 2016, 13:30. »
Registrovaný uživatel
Je samozrejme že ked majitel overoval pravost bahkovky,lebo nejak sa mu nechcelo verit čo to vlastne kupil,tak to z par ludmi konzultoval.Ale to bolo len zopar ludi a verejne to bolo publikovane až teraz.Teda aspon ja neviem o verejnej prezentacii pred rokom.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravim. Moze byt bankovka 100Kcs/1945 bez vodotlace? Jednu taku som zakupil a predajca sa ohradzal tym ze je prava a ze takych predal kopu a nikto sa nestazoval. Konkeretne sa odvolaval na katalog od George-S.-Cuhaja, ze tam sa nic o vodotlaci nepise, ze je viac variantov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tomas81 napsal
Zdravim. Moze byt bankovka 100Kcs/1945 bez vodotlace? Jednu taku som zakupil a predajca sa ohradzal tym ze je prava a ze takych predal kopu a nikto sa nestazoval. Konkeretne sa odvolaval na katalog od George-S.-Cuhaja, ze tam sa nic o vodotlaci nepise, ze je viac variantov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Koukni se pořádně - ten vodoznak tam vidět je /je dost slabej, ale ve spodní části bankovky je dobře zřetelný/ ....
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Napriek tomu, že sú v súčasnosti známe len dva exempláre 50 Ks - 1940 ll. vydanie - ako si vysvetľujete vysoké sériové čísla bankoviek 8XXXXX resp. vysoký rozdiel sériových čísel ? H 845491 - H 895328 = rozdiel 50.000 bankoviek
Vytlačili ich väčšie množstvo a neskôr ako nepotrebné skartovali ? Pri minciach sa stávalo pomerne často, že nové nepotrebné mince roztavili a kov použili na výrobu nových v nasledovných rokoch.

Jeste existuje anulat z likvidace zasob tiskarny v Drazdanech, az bude prilezitost tak vam ukazu fotku.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Dobry den ja mam bankovky prva a druha emisia 's razitkom narodna banka ceskoslovenska v praze sprava obehu platidiel.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Jeste existuje anulat z likvidace zasob tiskarny v Drazdanech, az bude prilezitost tak vam ukazu fotku.

Zdendo, pokazil sa ti foťák ? Už si tu dávno neprezentoval nejakú selfie... :)
Som zvedavý na ten anulát ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Peterdian napsal
Dobry den ja mam bankovky prva a druha emisia 's razitkom narodna banka ceskoslovenska v praze sprava obehu platidiel.

V zoznamovacích inzerátoch píšu "foto napovie"... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Nejde mi pridat foto
Registrovaný uživatel
Asi je moc velké.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Nedari sa mi dat sem foto
Moderátor
https://www.ebay.com/itm/Weeda-Czechoslovakia-6-15-1919-20-issues-handstamps-scarce-see-scans/292366310802?hash=item441263dd92:g:hUYAAOSwbF1aLfvn
?
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dostal jsem hromádku různých bankovek a při probírání jsem narazil na 5 Kčs s roku 1961 série XP. Na stránkách Moja zbierka jsem u této bankovky sérii XP nenašel. Chci se zeptat, zda tyto stránky Moja Zbierka nejsou nově aktualizovány a já mám nějakou starší verzi. (pokud je to možné na internetu). Děkuji za odpověď.
Moderátor
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/co-mame-nove-_post_-314561#post314561
Registrovaný uživatel
numpszi - viděl jsem ten odkaz, ale nevím co si o tom mám myslet. Tam to berou jako apríl, ale já ji mám. Tak je to nějaký žert? Dík
Registrovaný uživatel
beem51 napsal
numpszi - viděl jsem ten odkaz, ale nevím co si o tom mám myslet. Tam to berou jako apríl, ale já ji mám. Tak je to nějaký žert? Dík

Je tam i foto té 5 Kčs XP, tak to nebyl apríl! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
beem51 napsal
Dobrý den, dostal jsem hromádku různých bankovek a při probírání jsem narazil na 5 Kčs s roku 1961 série XP. Na stránkách Moja zbierka jsem u této bankovky sérii XP nenašel. Chci se zeptat, zda tyto stránky Moja Zbierka nejsou nově aktualizovány a já mám nějakou starší verzi. (pokud je to možné na internetu). Děkuji za odpověď.

Hlavne táto téma nie je určená na otázky podobného typu.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se BRETT, že jsem vstoupal do Tvého tématu, nechtěl jsem zakládat nové téma a protože nejsem sběratel bankovek, tak jsem myslel že někdo poradí kdo tomto oboru a objevuje. Leště jednou se omlouvám a prosím o smazání mého dotazu.
Registrovaný uživatel
Nie je to moja téma – má slúžiť všetkým. A pýtať sa v tejto téme na fungovanie stránok mojazbierka, je trochu mimo ... Môj úmysel pri zakladaní tejto témy bol jednoznačný. Zhromaždiť na jednom mieste nové objavy z oblasti bádania v notafilii. Teda vlastne téma v ktorej sa nebude niečo riešiť, ale téma v ktorej sa budú publikovať už hotové závery z oblasti bádania.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Napriek tomu, že sú v súčasnosti známe len dva exempláre 50 Ks - 1940 ll. vydanie - ako si vysvetľujete vysoké sériové čísla bankoviek 8XXXXX resp. vysoký rozdiel sériových čísel ? H 845491 - H 895328 = rozdiel 50.000 bankoviek

Objavil sa nový kus 50 Ks - 1940 ll. vydanie - v poradí už tretí v 88.aukcii Aurea, položka 3249. Tentoraz bankovka číslo H 895330.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Hm, já slyšel, že je to už čtvrtý kus. ;) Nesleduji, proto nevím, zda je to pravda?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
H 845491 - H 895328 = rozdiel 50.000 bankove. Tentoraz bankovka číslo H 895330.

Tak bude ještě někde min H 895329, ta půjde do aukce příští rok. ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Moderátor
Otazka:
Existuju ceskoslovenske nudzovky z roku 1938 (alebo 1939) ?
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Otazka:
Existuju ceskoslovenske nudzovky z roku 1938 (alebo 1939) ?

Predpokladám, že si nejakú objavil, keď sa pýtaš.
Podľa mňa v roku 1938 nebol dôvod na vydávanie núdzoviek, keďže v Československu bol dostatok obeživa. Možno až v roku 1939 pred rozpadom Československa resp. v protektoráte, keď ľudia prirodzene tezaurovali československé strieborné mince mohol vzniknúť nedostatok obeživa. Potom protektorát stratil mincovňu (Kremnica) a začal raziť bezcenné zinkové drobné mince a tlačiť papierové bankovky (od 9.2.1940).

Mám doma Daněk/Holna: Československá nouzová a táborová papírová platidla 1914-1945. Núdzovky sú tam spracované podľa miesta vydania. Ak niečo potrebuješ, tak môžem to overiť či je to tam podchytené.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Bádanie a nové objavy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1