Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Bankovky ČR

Vykupminci.cz
Numisargo

Bankovky ČR

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o radu zkušenější kolegy. Bankovky moc nesbírám, příšla za mnou známá, že se jí nedaří sehnat bankovky ČR tištěné v roce 2017. (Narodil se jim synek a kromě sady mincí, které nebylo problém sehnat by chtěli i bankovky). Věnuji se mincím, o bankovkách toho moc nevím, ale myslím, že bankovky se snad netisknou každý rok všechny nominály. Může mi to prosím někdo vysvětlit
Děkuji
Registrovaný uživatel
Zdravím. Tady Vás asi nepotěším. Bankovky ČR procházejí postupným vývojem, hlavním cílem je zdokonalování ochranných prvků. Takže existuje několik emisí / vydání / s různou kvalitou ochrany bankovek. Ty se pak postupně dávají do oběhu. Bohužel jejich tisk probíhá postupně, nicméně rok " výroby " je stejný u několika číselných sérií. Takže i když se do oběhu dostanou nové série / 100 Kč s. H, 200 Kč s. G, 500 Kč s. G a td. / třeba v roce 2007, tak na bankovkách je rok nového " vzoru " Takže u 100 Kč je to např. rok 1997 jak u poslední s. H, tak i u s. C,D,E,F,G. Nejnovějším rokem " výroby " je u našich bankovek 500 Kč a 5000 Kč a tím je rok 2009.
Registrovaný uživatel
Ať známá koupí pro synka zlatý dukát "narození dítěte 2017", bankovku s rokem 2017 nesežene.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
nech nakupi eura, kym krpaty vyraste po ceskych obrazkoch nestekne ani pes :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano7B9 napsal
nech nakupi eura, kym krpaty vyraste po ceskych obrazkoch nestekne ani pes :)


tady někdo žárlí na hezké bankovky :D
Registrovaný uživatel
Podle toho, že ČNB zavádí nové ochranné prvky i na nominálech 100 Kč a 200 Kč si myslím, že u nás zavedení Eura není na programu dne ! A dlouho asi nebude !
Jestli chcete nějak zhodnotit současnou bankovku pro syna jako památku, tak doporučuji zakoupit / nebo sehnat / poslední vydání se sériovým číslem 01, ty se určitě i zúročí. Mám tím namysli 100 Kč s. H01, 200 Kč s. G 01 , 500 Kč s. F i G 01, 1000 Kč s. I 01, 2000 Kč s. D 01 nebo 5000 Kč s. C 01. Ale musí být ve špičkovém stavu, bez známek oběhu. Sice při koupi dáte třeba 10 % nad nominál / někdy trochu více / ale tyto se neztratí. Mrkněte třeba na filatelii Klim- tam jsou v nabídce. !
Registrovaný uživatel
Děkuji za vysvětlení, tušil jsem, že to tak nějak bude. Poradil jsem jim tu sadu mincí narození dítěte, tu už mají, a radil jsem i ten dukát, ten by přišel levněji, než ta sestava (neexistujících bankovek). To zatím váhají. Mám dojem, že se to pohybuje kolem 7000,-.
Ještě jednou děkuji a asi si přikoupím do knihovny kvalitní katalog našich bankovek, ať mám trochu přehled.

Ještě k těm Éčkám, to by možná šlo. Co třeba Maltu, nebo Portugalsko. ;)
Registrovaný uživatel
Skor Vatikan,San Marino,Monaco...tie su sice drahsie,ale nizsie naklady,preto su hodnotnejsie
Napr http://www.burza-minci.com/node/161037
Inzerat nie je moj,nahodne som vybral
« Poslední úpravu provedl(a) tomi v 3. 2. 2018, 22:21. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Bankovky ČR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1