Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Bedřich, Konrád Ota I., Václav, Jindřich Břetislav, Přemysl

Vykupminci.cz
Numisargo

Bedřich, Konrád Ota I., Václav, Jindřich Břetislav, Přemysl

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Moc mě potěšil, bohužel byl poslední z běžných Přemyslových denárů C 663, co jsem neměl, dál už to je problém vůbec na něco z jeho vzácnějších ražeb narazit... Navíc má pěkně doražené obě strany a dokonce zbytky opisů. Ve skutečnosti má i ražební lesk a letní cena na A za necelých 1600 Kč...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dnešní přírůstek, knížecí denár Přemysla Otakara I. Cach 656. Hodnocení stavu v aukčním katalogu -3/3- ještě skoro lichotivé. Přesto jsem za něj musel dát hodně nerozumný peníz.
S několika věcmi si nejsem vůbec jistý. Koupil jsem ho trochu z povinnosti, jestli to náhodou nebude moravská napodobenina podle českého vzoru. Jednu takovou věc, která rovněž odpovídá závěru 12.století, už jsem tu kdysi dával, tam ale pro Moravu hovořil nálezový původ.
U dnešní mince neladí s českými denáry Přemysla I. její průměr, pouze 16x17mm, jinak mají Přemyslovy mince vesměs široké střížky 19-20mm.
Hmotnost 0,723g je také nízká, v té době je standard 1,0-1,2g, to ale může být dáno jednak korozí, je-li to nálezovým původem jednotlivá ztrátová mince, což už se nedá zjistit. Ty pocházejí často z emisí horší kvality, určené pro oběh, zatímco v hromadných depotech byly jako majetek bohatých shromážděny denáry kvalitnější. U Cach 656 jsou známé právě jen ty z nálezu Mítkovský mlýn.
Nemám záznam, že by se tento typ někdy prodával, fotku jsem našel jen v Květoňové sbírce a u Háskové, mince doby románské.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na fotce vypadá mnohem lépe, než když jsi mi ho ukazoval na aukci, ale to je tím, že jsem na něj koukal ve špatném světle :D Něco z té orlice vidět lze, tak jsi jistě spokojený ...
Moderátor
Ale jo, v reálu pak vypadá zas ještě o fous lepší, když se s ním točí a svítí na něho z různých úhlů ...... na druhou stranu sbírku ze samých podobných to asi ne ...
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,nevím jestli čistit,mám pocit že by to mohlo být dobové falsum,můžu destilku? Nebo nechat? Mohl by někdo poradit,děkuju za odpověd.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, když ho necháte takto, nikdy se nedozvíte, o jaký denár jde, takže za mě čistit, ale neporadím jak, na to je tu expert oliver. Nicméně destilka by tomu neměla ublížit.
Registrovaný uživatel
destilka a starý zubní kartáček s citem použitý tomu asi neuškodí(třeba opakovaně i po několik dní)
pak by mělo být vidět trochu více k dalšímu rozhodnutí...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nechám ho v destilce a počkám,říkal sem si taky právě že by to snad škodu nenadělalo.Děkuju za odpověd.
Registrovaný uživatel
Ano,tak čistívám tyto mince,kartáček a destilku,děkuju.
Moderátor
Jsem zvědav, co se z toho vyloupne, podle toho, že v pozadí vykukuje Ota Sličný, čekám nejspíš nějakou Moravu ?
Registrovaný uživatel
Ano,za ním je Ota,neni to záměr,jen sem to fotil ted večer na stejném místě.
Registrovaný uživatel
Tady je ten Ota I

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Slušný. Myslel jsem to tak, že u těchto pozdních denárů původ mince většinou odpovídá místu nálezu. Ale počkáme a uvidíme, snad se něco objeví.
Registrovaný uživatel
Ano ,bude to asi fakt Morava ten první kousek,nechám ho zatím v lázni a když se postupem času bude něco objevovat pošlu foto.Budu moc rád když mě ho někdo určí.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,mince se odmočila docela pěkně ale je v horším stavu než to vypadalo včera večer,na jedné straně je vidět měd,pokud se nepletu,jestli půjde určit netuším,ale i tak děkuju.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Těžko říci, nevidím tam žádný konkrétní tvar, kterého bych se mohl chytit, není něco vidět pod lupou (1-2-3 postavy, jezdec na koni, anděl ... cokoliv ... ?). Jak už podotkl kolega, chtělo by to i naznačit místo nálezu (alespoň okres), aby bylo možné uvažovat spíše o Čechách či Moravě ...
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 16. 12. 2013, 18:43. »
Moderátor
Bude to opravdu dost hádání, u mince s takovým povrchem se dá při různém natočení a nasvětlení "vidět" ledasco. Na druhé straně se snad rýsuje postava s praporcem ??
Ale jestli je tam noha nebo jestli je to jen pozůstatek krusty, to neodhadnu.
Je to ale jen návrh, třeba mince patří otočit jinak.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
na aversu, když se otoří o 90st., by mohl být náznak výjevu, kde je velvo klečící a vpravo sedící postava s pozdviženou rukou, trochu si to ale domýšlím, protože takový motiv z něketrých denárů znám

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
třeba tento

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No vidíš a mě přišlo, že na té první fotce vidím jezdce na koni :D
Moderátor
zatím to vůbec není vyloučené, možná tam nakonec bude .... nebo spíš byl :(
Registrovaný uživatel
Nález je z Hodonína,pokusím se to trošku ještě počistit kartáčkem
Moderátor
To by odpovídalo, na JV Moravě se ten typ, co jsem si tipnul, nachází poslední dobou relativně často. Akorát na druhé straně je něco trochu jiného.
Registrovaný uživatel
Na jedné straně dcera vyčetla O,P,já vidím jenom O.
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Získal jsem do sbírky denár Bedřicha C 627 váha 0,662 \ velikost 17 mm. Na aukci Aurea z 6. 12. 2014 jsem našel ten samý denár.
Ten můj má ale na rozdíl od toho z Aurei na líci mezi sedící postavou a postavičkou takové nedokončené S. A na rubu po straně hlavy sv. Václava kuličky. Rád bych se zeptal zda ten můj je základní typ a fotka na Aurei je varianta či naopak. Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Denárové období » Bedřich, Konrád Ota I., Václav, Jindřich Břetislav, Přemysl

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1