Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Bible v kůži

Vykupminci.cz
Numisargo

Bible v kůži

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
našli jsme doma bibli, má to nějakou cenu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Frenclova Bible patří k nejhodnotnějším českým biblím 19. století. Katolická, překlad z Vulgaty, Inocenc Antonín Frencl během práce na ní zemřel, redakci dokončil Jan Nepomuk Desolda. Bible má krásné romantické ilustrace. Výkladů textu je poměrně málo, ale jsou dobré. Jedná se o vůbec prvou českou bibli, která je tištěna latinkou. Cena minimálně 3000,- Kč, ale spíše více, mám pocit, že nedávno jsem viděl, že někdo za ní chtěl 17000,- Kč.
Registrovaný uživatel
Hilaris napsal
Frenclova Bible patří k nejhodnotnějším českým biblím 19. století. Katolická, překlad z Vulgaty, Inocenc Antonín Frencl během práce na ní zemřel, redakci dokončil Jan Nepomuk Desolda. Bible má krásné romantické ilustrace. Výkladů textu je poměrně málo, ale jsou dobré. Jedná se o vůbec prvou českou bibli, která je tištěna latinkou. Cena minimálně 3000,- Kč, ale spíše více, mám pocit, že nedávno jsem viděl, že někdo za ní chtěl 17000,- Kč.


Dekuji moc za vycerpavajici popis. Je dobry vedet na co clovek narazi.
Registrovaný uživatel
Hilaris napsal
Frenclova Bible patří k nejhodnotnějším českým biblím 19. století. Katolická, překlad z Vulgaty, Inocenc Antonín Frencl během práce na ní zemřel, redakci dokončil Jan Nepomuk Desolda. Bible má krásné romantické ilustrace. Výkladů textu je poměrně málo, ale jsou dobré. Jedná se o vůbec prvou českou bibli, která je tištěna latinkou. Cena minimálně 3000,- Kč, ale spíše více, mám pocit, že nedávno jsem viděl, že někdo za ní chtěl 17000,- Kč.



https://antikvarium.cz/kniha/239845-bibli-ceska-cili-pismo-svate-stareho-i-noveho-zakona-podle-obecneho-latinskeho-od-sv-rimske-katolicke-cirkve-schvaleneho-vykla

Tady je i za 19tis.Před pár dny jsem byl ve starožitnictví Ustar v centru Prahy a když jsem viděl ty ceny tam, tak jsem se otočil na podpatku.Tento můj odkaz je podobným příkladem.Avšak kde je kupní síla, tak tam jsou přemrštěné ceny asi na místě.
Registrovaný uživatel
Jde o to, jestli to za ty ceny někdo koupí....kamarád měl také knihu, cena v antikvariátu v Praze cca 60 tisíc....podařila se mu prodat za 250kč. Stejné vydání, stejný rok, pravda, horší stav.....
Registrovaný uživatel
Jakou cenu může mít Bible Kralická , vydání z roku 1875?
Registrovaný uživatel
Fotka?
Registrovaný uživatel
jarak napsal
Jakou cenu může mít Bible Kralická , vydání z roku 1875?


O ceně bude primárně rozhodovat zachovalost a především kompletnost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jarak: Cena je dána poptávkou. Nicméně: Pokud se mi podařilo dopátrat správně, tak v r. 1875 vyšla reedice Nového zákona kralické bible, to znamená 6. díl tzv. šestidílky, vydané v Kralicích v 16. století. Jsou tam velmi podrobné komentáře Českobratrské církve, které mají blízko ke kalvinismu (proto kralická bible před tolerančním patentem Josefa II. v r.1781 nebyla katolickou církví tolerována). Tam byste se asi na Aukru od koruny dostal na cenu kolem 1000,- Kč, možná i více. Pokud se ale jedná o jedno a nesčetných vydání podle jednodílného posledního kralického vydání z r. 1613 (nevím ale, že by to v r. 1875 vyšlo), tak tam byste byl rád kdybyste se dostal přes 100,-Kč. Těchto vydání je přehršel. Jinak nová reedice celé šestidílky vyšla před několika lety a toto vydání je možno běžně zakoupit.
« Poslední úpravu provedl(a) Hilaris v 1. 9. 2019, 23:16. »
Registrovaný uživatel
Hillaris, moc děkuji za podrobně vysvětlení. Je to ta první varianta, reedice Nového Zákona. Viděla jsem ji na aukru asi za 1700. Myslela jsem si, že má vyšší cenu. Vhledem k tomu, že to je rodinná památka, tak bude asi lepší ji ponechat v rodině.
Registrovaný uživatel
jarak: Ponechat si tu knihu je vůbec nejlepší rozhodnutí. Také bych ji nedal z ruky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Bible v kůži

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1