Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Bílé peníze Vladislava II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Bílé peníze Vladislava II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Šlo by poslat lepší fotky těch BP na mail (kacuro seznam.cz)? Tyto jsou dost tragické. Mám tu rozpracovanou revizi typologie těchto drobáků, tak by se mi hodily. Díky.
Registrovaný uživatel
Já to fotím mikroskopem.Tak se pokusím něčím za denního světla.A když povede pošlu.
Registrovaný uživatel
Trochu se u této mince ztrácí hlava.Nebo ji tam vidíte.Já jen kousek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to tím dvojrázem. První hlavu přikryl ocas a druhá je přibližně v místě první packy.
Registrovaný uživatel
To ten dvojráz překryl i opis.Chybí tam W a L.
Registrovaný uživatel
Podle pisma je to jeden z tech nejstarsich typu.
Registrovaný uživatel
Ještě pro zajímavost.Je to nedoražené B nebo R. před W.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to jasne B s hrotem na driku. U tohoto typu ten hrot na R neni.
Registrovaný uživatel
Tento lev by klidně mohl hrát v seriálu Šoulové. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Besinka napsal
Tento lev by klidně mohl hrát v seriálu Šmoulové. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
doporucuji jednu vec - pri foceni davat svetlo z leveho horniho rohu - pusobi to pak mnohem lepsim dojmem a nedela to dojem opticke iluze. a jinak je to celkem pekny kousek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, mohu poprosit, jedná se o Cn.III.11.C ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedna blbůstka - SECUNDIUS (ligatura IU), Brádle XXV/A/b.-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ligatura IU to zcela jistě není. Litery N a U byly raženy shodným kolkem otočeným do žádané polohy. Tady, podle mého názoru, byl kolek nejprve nesprávně natočen jako N, pak si toho ale dotyčný všiml a pokusil se to opravit na U a toto z toho vzešlo.
Moderátor
máte pravdu to n je pravděpodobnější, Vladislava nemám nakoukaného, díky.
Registrovaný uživatel
Dovolil bych si to vidět jinak. Autor razidla po D dal nejprve I, jako by psal jméno Vladislava (DI), chyby si všiml a k chybnému puncu přidal správné u, takže vznikl výsledný opis DIUS. Každopádně hezké.
Registrovaný uživatel
Ano, tato možnost je pravděpodobná podle prohnutí toho dříku.
Moderátor
Kolegové díky za vaše názory.
Moderátor
Ještě jedna zajímavost - kus ze stejného razidla jako typ Brádle XII/A/b.6 (inv. č. N/N 24643). Další přeražby chybně vyražených písmen (ale nepopisoval bych to SECDNDЭS R B jak je uvedeno v publikaci)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A poslední zajímavost - SECUNDUD, Brádle XXX/A/b.- (neuvádí)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Prosím o kontrolu určení - mohu si zapsat jako typ Černohorský II.a/7 s potvrzenou tečkou za SECVNDVS (v typologii je na tomto místě otazník)?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ad Kucera: Za sebe bych řekl, že to skutečně je II.a/7. Koukal jsem, že ta Černohorského typologie má ohledně zrovna téhle varianty nejspíše nějaké nesrovnalosti. V přehledu typů/variant je poznamenán ten otazník, ale o pár stránek dříve v tab. 5 přitom uvádí zdokumentovaný exemplář z Radče. Mrknul jsem do zpracování tohoto nálezu a tady žádný kus uveden není. Nezmiňuje ho ani novější práce o Vamberku, kde jsou u tohoto opisu (II/A/a.A6) uvedeny jen různé jiné nálezy.
Moderátor
Ano té nesrovnalosti s nálezovým kusem z Radče jsem si také všiml, předpokládám ale že autor typologie měl na mysli kus inv.č. N/N 21476 s uvedeným opisem SECVNDVS(?)R(?)B. - pokud si ale prohlédneme podrobně fotografii tak tam tečka za R nejspíše opravdu je.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Sběratel.com » Pražské groše » Bílé peníze Vladislava II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1