Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Binokulár telelux serie W no 5018 3 1/2×

Vykupminci.cz
Numisargo

Binokulár telelux serie W no 5018 3 1/2×

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den žádám o radu popřípadě ocenění ohledně tohoto malého dalekohledu Zkoušel jsem najít na webu cokoliv a Však se mi nepodařilo najít Jedinou zmínku o tomto typu pouze o větším bráškovi 8 násobným přiblížením a sériovým označením W n o 5015
Jinak moje maličkost je plně funkční avšak má několik odřenin a promáčklin

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
400 kč
Registrovaný uživatel
[Ok. Díky za info. A víme kde by se dal nechat opravit a repasovat? Popripade nejake bližší info. Odkaz. vyroba stáří atd. Děkuji mockrát za ochotu. Moc se mi líbí.
turtleoverhead napsal
400 kč
Registrovaný uživatel
70-80 léta,vzor Cais Jena..........................oprava asi v komunalnich službách města XXX.................jinak žádná vzacnost
Registrovaný uživatel
Tak střílete tu slušně od boku. Byl jsem v foto pazdera ve vodickove ulici. Ptát se na opravu. Bohužel nedělají. A nabídli mi odkup za 1500kc. Ale poradili kde nechat opravit.
turtleoverhead napsal
400 kč
Registrovaný uživatel
Může se zeptat podle čeho usuzujete že to jsou 70 a 80 léta já jsem prohledal web a nemůžu vůbec nic najít kromě několika odkazu na Tele Lux série W ano 5015 kde se uvádí výroba Německo mezi lety 1935 až 1945 tak jestli máte nějaký konkrétní odkaz popřípadě radu kde bych dohledal přesné informace budu moc rád za sdílení =sd57]
70-80 léta,vzor Cais Jena..........................oprava asi v komunalnich službách města XXX.................jinak žádná vzacnost
Registrovaný uživatel
Tak co? Zdroj vašich tvrzení? Myslím že se pletete
sd57 napsal
70-80 léta,vzor Cais Jena..........................oprava asi v komunalnich službách města XXX.................jinak žádná vzacnost
Registrovaný uživatel
Tak to je záhada.. nenanesel jsem vůbec nic. Nikde akorat dva odkazy jeden na serie W no 5015 a na další na hledí. Prošel jsem tisíce fotek. A vypadá to ze je to divadelní kukatko nebo na sledování koňských závodů
Registrovaný uživatel
neznalekZprahy napsal
Tak co? Zdroj vašich tvrzení? Myslím že se pletete
sd57 napsal
70-80 léta,vzor Cais Jena..........................oprava asi v komunalnich službách města XXX.................jinak žádná vzacnost


Zdroj žádný nebude. To si jen bobinek sd57 vymýšlí....
Registrovaný uživatel
Knoflíky jsou velmi zvláštní. Je na nich značka ag a z vnitřní strany raymond ag. Že by ze zlata?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vnitřní strana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
AG zlato?
Registrovaný uživatel
To není knoflík, ale patentka a z obecného kovu.
Registrovaný uživatel
Nikdo nic? Záhada hlavolamu
Registrovaný uživatel
Za 40 dní cca si nezistil, či je to zlato? :P
-s-
Registrovaný uživatel
AG - zkratka pro akciovou společnost v němčině. To co máte je běžný triedr z 30. let 20. století, který není ničím pozoruhodný a ještě k tomu je poškozený.
K ceně se vyjadřovat nebudu, protože nevím jak moc je poškozená, nebo nepoškozená optika. Profesionální opravy dělají v Meoptě v Přerově. Zájem o tyto věci je dnes minimální, pokud na nich není vojenská přejímací značka.
Za 1500 - 2 000 Kč lze koupit nový značkový triedr s velmi dobrými parametry.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Optika je super. Jen chce vyčistit. Už jsem domluvej. "běžný" typ možná ale rozhodně nevšední výrobce. Nenašel jsem na celém netu o teleluxu vůbec nic. A nenašel jsem ani podobný. jeden telelux serie w n.o. 5015 A pak jednu optiku na pušku a to je vse. Jestli Vás můžu poprosit o nějaký zdroj informací byl bych moc rád.
Adalbert napsal
AG - zkratka pro akciovou společnost v němčině. To co máte je běžný triedr z 30. let 20. století, který není ničím pozoruhodný a ještě k tomu je poškozený.
K ceně se vyjadřovat nebudu, protože nevím jak moc je poškozená, nebo nepoškozená optika. Profesionální opravy dělají v Meoptě v Přerově. Zájem o tyto věci je dnes minimální, pokud na nich není vojenská přejímací značka.
Za 1500 - 2 000 Kč lze koupit nový značkový triedr s velmi dobrými parametry.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Jinak pan v GEOMu kde si ho nechám vyčistit to dělá 35let a takový neviděl..
Registrovaný uživatel
Kdyby jste si do googlu zadal: Carl Zeiss Jena Telex 8 x 50 binocular, tak by jste ten Váš dalekohled našel přibližně za 10 - 20 minut. A pokud to nedokážete sám obraťte se na www.deutsches-optisches-museum.de, když jim napíšete německy, nebo anglicky, tak Vám Váš model přesně datují. A poproste někoho ať Vám předtím udělá trochu lepší fotky.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Myslíte si že jsem to nezkoušel. Dokonce jsem jsem si stáhnul historii zeiss firmy. Nic. Ale to muzeum je skvělej tip. Děkuji mockrát
Adalbert napsal
Kdyby jste si do googlu zadal: Carl Zeiss Jena Telex 8 x 50 binocular, tak by jste ten Váš dalekohled našel přibližně za 10 - 20 minut. A pokud to nedokážete sám obraťte se na www.deutsches-optisches-museum.de, když jim napíšete německy, nebo anglicky, tak Vám Váš model přesně datují. A poproste někoho ať Vám předtím udělá trochu lepší fotky.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Snad Vám bude přát štěstí a dovíte se co potřebujete.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Tak jsem se pořádně podíval na internet a Telelux jsem tam našel. Byla to francouzská firma, která v období mezi dvěma světovými válkami vyráběla divadelní kukátka a triedry.
Stačí psát ve francouzštině a najdete to, mají i hezky popsanou historii (ve francouzštině). Užijte si trochu zábavy a hledejte.
Adalbert
Registrovaný uživatel
https://www.todocoleccion.net/militaria-equipamiento/binoculares-o-gemelos-telelux-serie-w-8x-utilizados-alemania-nazi~x67674269
Registrovaný uživatel
Děkuji tak tohle je čtvrtej kus a druhej s optikou 8x ale pořád jsem nenašel ten co mám já serie optika 3.5x w no.5018 /b]
dochtor napsal
https://www.todocoleccion.net/militaria-equipamiento/binoculares-o-gemelos-telelux-serie-w-8x-utilizados-alemania-nazi~x67674269
Registrovaný uživatel
To jsou španělské stránky, tam se toho moc nedovíte. Musíte jít na francouzské, popřípadě na nějaký francouzský obchod, nebo na francouzské fórum milovníků vojenské historie.
Adalbert

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Binokulár telelux serie W no 5018 3 1/2×

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1