Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Bohemika

Vykupminci.cz
Numisargo

Bohemika

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, zajímá mě, zda se tady najdou sběratelé, kteří by chtěli sbírat známky ohledně české historie a témat s ní souvisejících (panovníci, bitvy, hrady, velké osobnosti české historie)a vše nějakým způsobem pronikající do zahraničí (cizí známky, které se týkají české historie). Při Českém filatelistickém svazu Bohemika takřka zanikla. Pokud se někdo takový najde, budu jen nadšen.
Registrovaný uživatel
plinha napsal
Dobrý den, zajímá mě, zda se tady najdou sběratelé, kteří by chtěli sbírat známky ohledně české historie a témat s ní souvisejících (panovníci, bitvy, hrady, velké osobnosti české historie)a vše nějakým způsobem pronikající do zahraničí (cizí známky, které se týkají české historie). Při Českém filatelistickém svazu Bohemika takřka zanikla. Pokud se někdo takový najde, budu jen nadšen.

bohulibý záměr a přeji vám hodně následovníků já jsem kdysi měl slušnou sbírku
s tematikou Komenský v souvislostech ale je mi již přes 75 a tak se věnuji již jen
RU Mi,35 - 41 Jirka z Moravy
Moderátor
Okamžitě mne napadla otázka, jak by se filatelisticky dala doložit bitva u Wogastisburgu (pokud pominu krásný autentický portrét Sáma na známce Štátu ;)) nebo bitva u Loděnice (což dodnes nechápu jak obec k tomu jménu došla).
Registrovaný uživatel
To je jednoduché, ano, i známka Štátu má jakousi vypovídající hodnotu, v tomto případě filatelista neposuzuje za jakých okolností vznikla, ale co zobrazuje. To, kdy vznikla, je druhotná informace (v popisce - pokud ji máte, to však můžete zmínit). Bitva u Loděnice se zatím filatelisticky doložit nedá, ale co není, jednou může být :-)
Moderátor
plinha napsal
filatelista neposuzuje za jakých okolností vznikla, ale co zobrazuje.

A to je právě otázka co zobrazuje!! Vůbec celá ta emise zobrazuje nějaké rasově čisté divoké Germány a vsadím boty proti fazuli, že Sámo vypadal úplně jinak!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Napadá mě, je možno odjet do Loděnice (pokud existuje), tam se dnes vyfotit jako blbec v přilbici s mečem a díky moderním nabídkám pošty toto poslat jako pohlednici. A máte "doklad" zmíněné bitvy :D (to je ale fikce, proti gustu však žádný diskutát)
Moderátor
Co by Loděnice neexistovala. Aji gotický (původem románský) kostel a zámek tam je. https://cs.wikipedia.org/wiki/Lod%C4%9Bnice_%28okres_Brno-venkov%29 ale pošta tam myslím není.
Moderátor
Kecám. Je tam pošta. ;) https://www.postaonline.cz/vyhledani-psc/-/vyhledat/psc/67175
Moderátor
z těchto "přemyslovských válek" je známá ještě jedna bitva u Loděnice - o 6 let dříve a u jiné Loděnice (v Čechách u Berouna)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Lod%C4%9Bnice_(1179)

a poštu má i tato Loděnice
Registrovaný uživatel
Znovu si neodpustím dotaz. Je tu někdo, kdo se zajímá o Bohemiku?
Registrovaný uživatel
Když už jste tu nakousli bitvu u Loděnice (1185) a knížete Bedřicha... v roce 2014 jsme vydávali (NEWSPHILA z.s.) příležitostnou poštovní dopisnici k 825. výročí úmrtí knížete.

V grafice jsem použil citát z Milevského letopisu (Jarloch), kde se hovoří o Knínských úmluvách, které byly důsledkem bitvy u Loděnice. Proto bych k dokumentaci této události použil tuto dopisnici - nejlépe poštovně použitou právě z pošty v Loděnicích...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to Neuman: moc díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Bohemika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1