Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Boleslav I., II., III.

Vykupminci.cz
Numisargo

Boleslav I., II., III.

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Super zpráva, zase se něco o té době dozvíme. Asi už tu dlouho nic takového nebylo, ale stejnak by mě zajímalo- jak se takovéhle nálezy zpracovávají? To asi ti Pardubičáci nedělají sami? Nebo vydají ten zmiňovaný katalog a ostatní už pracují s fotkami?
Registrovaný uživatel
Je jen dobře že se to dostalo do muzea, uvidíme jak to bude zpracované v katalogu.
Registrovaný uživatel
V jakém katalogu?
Registrovaný uživatel
Zmiňovaném na konci článku. Vyznívá to tak soukromnicky, jako že je to jejich a pro ostatní vydají katalog..
Registrovaný uživatel
Toho riaditela muzea by mali ihned prepustit a zverejnit informacie , co kde ako bol poklad najdeny. Nalezcovi daju 2000000 kc z verejnych zdrojov vas vsetkych a odmietaju povedat pravdu? To je take smiesne, ako ta komedia na slovensku, kde sa isiel "nahodny" clovek vyčurať do kríkov a odčúral tiež poklad :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak možná už někdo tady z fóra o nálezu ví víc..
Registrovaný uživatel
Podle mě detektorem, aby dostal nálezný (protože cílenou prodpekcí nemá nárok dle zákona) vymyslela se pohádka, že ve volnym terénu. Díra od kance, nebo pes..atd.
Moderátor
jano: ano, diky takovym nazorum prislo Slovensko o vetsinu kulturniho dedictvi a do stavu, kdy kazdy numismatik, ktery chce posunout poznatky nekam dal, je jednou nohou v kriminale, protoze bez spoluprace s hledaci nezjisti nic.
Registrovaný uživatel
"prospekcí" píšu jak tatar s překlepama.
Registrovaný uživatel
Tak že se to dostalo do muzea je jedině dobře. A jestli to bylo nalezeno tak nebo tak ví s určitostí jen nálezce sám. A to už asi není tak důležité. Místo nálezu samozřejmě zveřejnit nemohou, neboť by se tam určitě nemálo detektorářů vydalo. Místo určitě bude ještě podrobeno archeologickému průzkumu, pokud tak již nebylo učiněno.
Bezpochyby krásný nález a za mně palec nahoru :-)
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Za ten nalez si zaplatil 2 mega a co ti dali? Neochotu, nadutost, nula informacii a este k tomu oneskorenych + este si musis zaplatit navstevu muzea alebo kniznu publikaciu. Takto by to fungovat nemalo ked sa jedna o verejne peniaze a o osoby ktore su z nich platene...
To je take cesko-slovenske...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Pokud z toho bude kvalitní publikace nálezu a doufejme že v dobrém (nedlouhém) časovém odstupu od nálezu, je to při dnešních poměrech asi maximum toho, co si lze přát. Aspoň pro mě jako zájemce o denárovou numismatiku.
Souhlasím ale s tím, že různé vyhrabávání nálezů různou zvěří apod. je nesystémová berlička, která nemůže dlouhodobě platit, abychom se všichni vzájemně neztrapňovali. Stejně tak je co vylepšovat na mechanismech, které nálezy, v jakém rozsahu a za kolik stojí za to vykupovat a které je po zdokumentování možné legálně pustit do oběhu, aby si je (nebo něco z nich) mohli koupit i sběratelé.
Takže za mě ne zrovna palec nahoru, ale připusťme, že maximum možného v rámci stávajících poměrů.
Registrovaný uživatel
Jestli je tam 400 Ethelredů a p., tak to vychází 5 tisíc nálezného za minci. To by mohlo být tak akorát, ne?
Registrovaný uživatel
toml: není ethelred jako ethelred, ale podle fotek tam budou i lepší kusy a v textu zmiňují i neznámé typy. Kolik dostane nálezce je otázka, různé zdroje uvádějí milión, okolo miliónu, dva milióny, několik miliónů.
Přál bych si být mírně optimistický, aby ty 2mil opravdu dostal.
Pokud je tam hodně Etheleredů, tak bych si za mne přál, aby někdo začal dělat na stempel korpusu, abych se konečně dozvěděl, zda mám, či nemám ve sbírce Soběslava Slavníka :-)
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Mě se zase nezdá

„Takové peníze a v takovém množství nesloužily jako platidlo, ale byly především tím exportním artiklem a sloužily k platbám na úrovních knížecích dvorů. “

Je něco z toho pravda? Za 400 denárů nebyli k mání ani dva otroci a dvory si platily hřivnami stříbra, ne?
Registrovaný uživatel
A více fotek

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/367093/pardubicky-poklad-stoleti-nalezce-stribrnych-minci-ma-narok-na-miliony.html
Registrovaný uživatel
„Takové peníze a v takovém množství nesloužily jako platidlo, ale byly především tím exportním artiklem a sloužily k platbám na úrovních knížecích dvorů. “

S tím bych taky moc nesouhlasil. 400 denárů bylo cca 667 slepic, nebo 33 ovcí.
Registrovaný uživatel
A za denár byla "slečna-svlečna". :P :P :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Zdravím, bude někdo z místních znalců ochoten se vyjádřit k těmto dvěma nedávno ukončeným aukcím?

http://allegro.pl/071-czechy-boleslaw-ii-denar-smerda-8-i6510858705.html
http://allegro.pl/072-czechy-boleslaw-ii-denar-smerda-12-i6510859025.html

Myslim z hlediska pravosti- mě na nich nic divného nepřijde..
Registrovaný uživatel
toml: mince jsou určitě pravé
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
denar napsal
Tak že se to dostalo do muzea je jedině dobře. A jestli to bylo nalezeno tak nebo tak ví s určitostí jen nálezce sám. A to už asi není tak důležité. Místo nálezu samozřejmě zveřejnit nemohou, neboť by se tam určitě nemálo detektorářů vydalo. Místo určitě bude ještě podrobeno archeologickému průzkumu, pokud tak již nebylo učiněno.
Bezpochyby krásný nález a za mně palec nahoru :-)


Místo bylo nesmyslně archeologama odtajněno a momentálně tam probíhá průzkum velkého rozsahu, ale nikoliv archeology, ale zlatokopy.
Registrovaný uživatel
Paul (pokud jde o Pardubice) myslím, že psali, že tam při dohledávání 6x orali, tak už by tam toho moc být nemělo.

denar- díky (ten neokousanej mi přišel trochu zvláštní, jako kdyby k sobě líc a rub provedením nepatřily)
Registrovaný uživatel
to Paul: vzhledem k lokalitě, kde se místo nálezu nachází, nemuseli nic odtajňovat :-) :-)
to TomL: .... i kdyby to zorali 20x, tak se tam dá pořád něco najít ......
Registrovaný uživatel
Čím víc orají tím víc jich ještě vyskáče a že tam lidi jezdí s tím se asi muselo počítat.
Ta lokalita měla zůstat utajená
Registrovaný uživatel
Tak to tam asi bude opravdu rušno :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Denárové období » Boleslav I., II., III.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1