Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Brno Aukce Klim Duben 2016

Vykupminci.cz
Numisargo

Brno Aukce Klim Duben 2016

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Pokud se budete chtít věnovat rakouské klasice, pak se musíte spíše zaměřit na zahraniční aukce. Takové a podobné zboží s největší pravděpodobností na Aukru nebo u Klima nenajdete.

Jojo, nicmene ja uz toho mam hodne ze soukromych sbirek. ONo tech aukci zas az tolik neni, aspon o kterych vim, a za mesic se mi podarilo nakoupit co bych jinak po aukcich daval dohromady leta.
Registrovaný uživatel
Este stale mozes vykupit travu a ostatnych tu na fore.
Sice som sa chystal na to ja, ale ten eurojackpot som nechytil :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Este stale mozes vykupit travu a ostatnych tu na fore.
Sice som sa chystal na to ja, ale ten eurojackpot som nechytil :)

:)...ale koupil uz jsem tady z fora jednu docela slusnou sbirku, aniz jsem o to usiloval...
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
...ale koupil uz jsem tady z fora jednu docela slusnou sbirku, aniz jsem o to usiloval...

Za peníze v Praze dum... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
...ale koupil uz jsem tady z fora jednu docela slusnou sbirku, aniz jsem o to usiloval...

Za peníze v Praze dum... ;)

Spis domek v zahradni kolonii v dnesni dobe :)
Registrovaný uživatel
Ono vybudování kvalitní sbírky se nezakládá pouze na financích. Někdo má soubor rarit, o kterých nic neví a druhý může mít pouze omezený přísun peněz, je schopen vybudovat pouze obyčejnou sbírku, o které ale něco bude vědět, navíc s velkou přidanou hodnotu.
Tedy závěrem. Sbírka se nezakládá pouze na shromažďování něčeho, ale především na znalostech.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa 1 pravda nic než pravda !!! Sbírání je běh na dlouhou trať. Něco vyměnit, něco koupit za " dobrou cenu " a podobně. Ať se na mě Zdenda nezlobí, ale kupovat za maximální cenu není zrovna ideální způsob sbírání. To je pouhá investice a do budoucna dost nejistá. Vždyť sbírání / nejen bankovek / je pouze záliba ve shromažďování nečeho, co už nemá reálnou hodnotu. Kdyby klesl zájem o bankovky / nejen o ně / tak se cena může prudce otočit směrem dolů. Vždy je to riziko. Několik takových příkladu je známo i z našich bankovek. Když vezmete ceny některých kusů např. před 10 lety a dnes , tak je to často na považenou.
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
jano7B9 napsal
Este stale mozes vykupit travu a ostatnych tu na fore.
Sice som sa chystal na to ja, ale ten eurojackpot som nechytil :)

:)...ale koupil uz jsem tady z fora jednu docela slusnou sbirku, aniz jsem o to usiloval...

No a teď není od věci si to utřídit a přebytky, nepotřebné věci a "blbiny" a drobnosti nabídnout dále. Naše maily jsou tu zveřejňované co chvíli. ;)
Registrovaný uživatel
Majkle ! To je nejlepší úvaha, která zde byla poslední dobou napsána.
Registrovaný uživatel
Odpovim hromadne - znalosti si prubezne doplnuji, myslim ze relativne rychlym tempem. Pokud ceny pujdou dolu tak super - budu moci prikoupit levneji. Nemyslim si, ze zajem o bankovky jako celku klesne, ocekavam opak. Prebytky nemam, prodavat nic nechci, jsem ale vzdy otevren nejakemu barteru. I kdyby hypoteticky klesla cena bankovek na nulu (treba by se nekde nasly tuny vseho v UNC), tak to jen bude zajimava historka/epizoda z meho zivota...
Registrovaný uživatel
A jste sběratel nebo investor? Oni to totíž jsou dvě naprosto rozdílné věci.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
A jste sběratel nebo investor? Oni to totíž jsou dvě naprosto rozdílné věci.

Mne prijde zajimave, ze vlastne od zacatku co jsem tady je to takove dulezite tema, casto chce byt diskutovano.

Prvne by se ovsem musela vyresit subjektivne semantika techo slov, kazdy si zrejme pod tim slovem predstavuje neco jineho. To by bylo na rozbor, ktery by mohl byt zajimavy, takova "katovna". Pak by se mozna dospelo k nejakemu konsensu, ktery by se dal nazvat "objektivnim". I kdyz ja mam pochyby, ze k takovemu konsensu by se vubec mohlo dojit.

Principielne zastavam nazor, ze kazdy je tim, cim se citi byt. Tedy jestli se nekdo citi byt sberatelem, tak proste je sberatelem. Evidentne ma takovou definici slova "sberatel", ze se tam pocita. Nebo nekdo si koupi zlato, a citi se byt investorem (v mem chapani slova je ovsem spise spekulantem).

Dotazeno ad absurdum - kazdy kdo se citi byt Napoleonem nebo Jezisem kristem jim, subjektivne, je. Pak je samozrejme jakasi objektivni realita, kde je odlisitelne, ze nekdo zije v bludu (neni Napoleonem, vi to kazdy, krome neho). Pripadne muze byt skupinova halucinace atd., ale to uz by bylo zase na diskuzi z oblasti psychiatrie.

Ja si proste kupuji co chci, co se mi libi, z ceho mam dobry pocit. nebudu si rozebirat, proc mam ten dobry pocit, mozna to ani neni mozne. Jak si rozebrat, ze se nekomu libi ruzova a nekomu ne treba. Vznika to nekde v mozku.

Takze pokud mne vy (a kdokoliv dalsi) napisete co nejpodrobneji, co vse si pod temi slovy predstavuje, ja pak muzu na oplatku napsat, ktere atributy jeho subjektivniho chapani slova (si myslim) ze splnuji a ktere ne.

Nicmene - sberatelstvi a investorstvi se proste prolina, at kdo chce nebo nechce. Porad bude dulezite, kolik co stoji a zda ceny stoupaji nebo klesaji. Kdyby nastala situace, ze by cena vsech bankovek klesla k nule (naslo by se milion od kazde bankovky v UNC), tak by, imho, ta radost z toho sbirani zmizela, a kdo tvrdi ze ne, ten to dela dodnes :)
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 14. 4. 2016, 18:46. »
Registrovaný uživatel
A odpriste budu odpovidat, ze jsem proste "hoarder" a je to :)
Registrovaný uživatel
Ja neviem co sa tu do zdendu navážate. Ma prachy tak kupuje. Je to jeho vec a mozte byt radi ze sem taky clovek zabludil a ze konec koncov zhodnocuje nepriamo aj vase zbierky ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Táto debata sa uberá nezmyselným smerom. Zdendovi jeho zbierka prináša radosť a je ochotný podeliť sa o ňu s nami. Ja si to si cením, pretože normálny človek by ju zamkol do trezoru a nechal si ju len pre seba. Možno raz budete potrebovať vzácny materiál na porovnanie alebo publikačný materiál a teraz viete kde ho môžete nájsť. ;)

A aby som sa vrátil k pôvodnej téme - ja plánujem prísť ku Klímovi už doobeda cez známky, lebo mám dohodnutých pár bankoviek mimo aukciu. Takže ak budeš mať čas a náladu, budem ten čo sa hrabe v bankovkách medzi filatelistami ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 14. 4. 2016, 19:05. »
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
A aby som sa vrátil k pôvodnej téme - ja plánujem prísť ku Klímovi už doobeda cez známky, lebo mám dohodnutých pár bankoviek mimo aukciu. Takže ak budeš mať čas a náladu, budem ten čo sa hrabe v bankovkách medzi filatelistami ;)

No ja dojdu asi az po pauze, tedy ve 13, snad se tam pozname, foto zde:
http://s30.postimg.org/l3wbshzrl/picus.jpg
Hlaste se kdyztak ke me, ja nevim jak kdo vypadate, plati pro vsechny, i pro ty co mnou pohrdaji, ja se na vas nezlobim :)
Registrovaný uživatel
Už som mal strach, že budeš na fotke oblečený ako tá socha :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Myslím, že se tady používají někdy silná slova. Nikdo tady nikým nepohrdá. Jen jsou tady sdělovány různé názory na sbírání bankovek. Takže určitě se tam potkáme / i při licitaci /.
Registrovaný uživatel
Hoarder- "syslátor"- 8) A prečo nie?
-s-
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Táto debata sa uberá nezmyselným smerom. Zdendovi jeho zbierka prináša radosť a je ochotný podeliť sa o ňu s nami. Ja si to si cením, pretože normálny človek by ju zamkol do trezoru a nechal si ju len pre seba. Možno raz budete potrebovať vzácny materiál na porovnanie alebo publikačný materiál a teraz viete kde ho môžete nájsť. ;)


Ono se až tak o nesmyslný směr jednat nemusí. Zde naprosto nejde o to, komu co vyhovuje, jak se ke své zálibě chová, ale o jisté preference. Pokud budu sběratelem a potkám investora (který bude mít například kompletní sbírku), stejně si s ním nebudu mít o čem popovídat a takové setkání mě moc nedá. Mě budou zajímat otázky ze sféry znalostí měnového systému, investor o této problematice nebude mít nejmenšího šajnu, ale dostanu precizní školení z oblasti cen, což zase nebude zajímat mě.
Z tohoto důvodu mě spíše nezajímají debaty typu, kdo co má nebo nemá, ale debaty například na téma funkce státovek v období konce 18. a začátku 19. století. Proto jsem položil Zdenkovi tuto otázku a pokud se zajímá i o papírová platidla z období vlády císaře Františka II./I., pak by mě například toto téma velmi zajímalo a to mnohem více, než řešení cenových otázek. Oni totiž státovky (později bankovky) nespadly z nebe, ale jedná se o nástroje určitého měnového systému, který vznikl na základě nějakého vývoje.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Fidzi napsal
Táto debata sa uberá nezmyselným smerom. Zdendovi jeho zbierka prináša radosť a je ochotný podeliť sa o ňu s nami. Ja si to si cením, pretože normálny človek by ju zamkol do trezoru a nechal si ju len pre seba. Možno raz budete potrebovať vzácny materiál na porovnanie alebo publikačný materiál a teraz viete kde ho môžete nájsť. ;)


Ono se až tak o nesmyslný směr jednat nemusí. Zde naprosto nejde o to, komu co vyhovuje, jak se ke své zálibě chová, ale o jisté preference. Pokud budu sběratelem a potkám investora (který bude mít například kompletní sbírku), stejně si s ním nebudu mít o čem popovídat a takové setkání mě moc nedá. Mě budou zajímat otázky ze sféry znalostí měnového systému, investor o této problematice nebude mít nejmenšího šajnu, ale dostanu precizní školení z oblasti cen, což zase nebude zajímat mě.
Z tohoto důvodu mě spíše nezajímají debaty typu, kdo co má nebo nemá, ale debaty například na téma funkce státovek v období konce 18. a začátku 19. století. Proto jsem položil Zdenkovi tuto otázku a pokud se zajímá i o papírová platidla z období vlády císaře Františka II./I., pak by mě například toto téma velmi zajímalo a to mnohem více, než řešení cenových otázek. Oni totiž státovky (později bankovky) nespadly z nebe, ale jedná se o nástroje určitého měnového systému, který vznikl na základě nějakého vývoje.

Ale to prece polozenim otazky "jsi sberatel nebo investor" nemuzes zjistit. Tim muzes zjistit jedno - co si ten ktery clovek o sobe mysli.

Pokud otazka zni takto, tak ti muzu odpovedet - o historii jsem se nikdy nezajimal, az ted jsem dokoupil knihy jednak obecne historie a postupne je ctu. Pak mam par knih, co jsem sehnal. Studuji "papirove penize od Marie Terezie..." - tam jsou hezke reprodukce, trochu povidani, ukazky cen.

Dalsi super kniha je "Kronika penazi na Slovensku". Dale mam katalogy Richtera a Kodnar/Kunster (tam je to spis prave o tech cenach).

Pak sem tam neco vyguglim.

Cili nemam a vzhledem k tomu, ze jsem zacal asi pred mesicem nemuzu mit, nejake hlubsi znalosti. A i kdyz budu pokracovat takto, tak nejak ani nemuzu prinest neco noveho, budu porad mit jen to, co jsem vycetl a co muze vycist (a vycetl) kazdy, kdo se o to zajima.

Samozrejme zajimave by bylo se dostat treba do Rakouske banky, kde maji dokumenty atd., proste zdroje, ktere prinesou neco noveho. oz je ale dneska slozite. Pak treba knihy v Nemcine sehnat nejake stare. To treba nekdy.

To si myslim, ze jsem na tom uz lepe co se tyka CSR - jednak mam vic knih, vic jsem toho precetl a sbiram to uz asi 3 mesice. A nejenom to - dostal jsem (a zverejnil zde) dokumenty, ktere si troufam tvrdit nikdo neznal (napriklad dopis ohledne nevydanych 100 a 1000/1951 ci natisky a dopis k anulatu 50/1950).

Dale jsem zverejnil cast korespondence ABNCo s NBCS o se tyka takzvanych vzoru "Z" podle knohy pana Karasiewicze, ze ktere vyplyva, ze to byly vzory objednane pro poteby NBCS. Protoze k teto korespondenci budu mit jeste pristup, zverejnim dalsi (jeste mam treba pocty kusu a nklady nekterych bankovek, vyfoceny, to sem jeste dam). A budu sem davat vic.

No jeste zpet k tem Rakouskym od 1759 - vim, co vedlo k vydavani papirovych, vim ze uz v te dob ve svete papirove penize byly, vim, ze mely ze zacatku vetsi hodnotu nez mince z draheho kovu, vim o krachu hlavne 1811, vim o vzniku paralelnich men (konvencni versus ta druha), Madarsko 1848, furt nejaky valky ze by si clovek musel udelat tahak atd. Protoze to zatim jen prolitavam.

Vyvoj zabecpeceni, Jakub Degen a jeho synove, bankovky s urokem, scheiny atd. Zatim to vstrebavam - ale opet musim priznat, ze tim ode me ziska neco maximalne uplny zacatecnik. Kterymu rad a bez kecu reknu vsechno co jsem precetl. Ale na debatu s tebou proste nebudu mit, nebudeme se mit o cem bavit hodne dlouho, protoze to, co ctu ja, ty si cet jiz pred ja nevim jak dlouhou dobou.

Tvoje uloha je bud mentor, nebo, pokud te to nebavi, a to je v pohode, tak si povidat se sebou "rovnymi".

Atd. mohl bych psat a psat ale min je nekdy vic, tohle je proste, co bych k tomu chtel rict.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Zde jsou ceny:

Položky 872-874 se vydražily se za ceny 19 000-19 000 a 36 000 €.

Jo jinak za tuhle informaci moc diky, povazuji ji za velmi zajimavou a za (pro me) dulezitou a bez tebe bych se k ni uz tezko dostaval.
Registrovaný uživatel
rozumné názory
btw malé rýpnutí na závěr, být investorem musí být těžší, když se člověk musí navíc orientovat v cenách a vést své aktivity tak, aby neprohloupil :P
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Ale to prece polozenim otazky "jsi sberatel nebo investor" nemuzes zjistit. Tim muzes zjistit jedno - co si ten ktery clovek o sobe mysli.


Samozřejmě v tom máš pravdu, ale každý snad zná své preference. Asi by mělo platit, že bychom měli znát alespoň základy z celé škály dané problematiky a pak záleží pouze na našem žebříčku hodnot. Co je pro nás důležitější nebo co naopak dáváme do ústraní.
Nedávno jsem koupil od jednoho prodejce čtyři položky. Dvě byly předražené, dvě nedoceněné, ale celková cena odpovídala tržní ceně všech položek. V tomto případě jsem se nedíval na ceny jednotlivých položek, ale na celkovou. Pokud bych byl investor, jistě bych koupil pouze dvě, cenově nejvýhodnější věci. Všichni se jistě snažíme nakupovat co nejvýhodněji, ale sběratel se nepachtí po zisku, pouze nechce prodělat. Investor stále počítá a peníze jsou alfou a omegou celého jeho počínání. Sběratelství je záliba, kde peníze sice hrají důležitou roli, ale nikdy nemohou přebít radost z něčeho, co nás vnitřně naplňuje. Pak sběratel chce získat i znalosti, investora ale nezajímají.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 15. 4. 2016, 8:06. »
Registrovaný uživatel
Voloda16 napsal
rozumné názory
btw malé rýpnutí na závěr, být investorem musí být těžší, když se člověk musí navíc orientovat v cenách a vést své aktivity tak, aby neprohloupil :P

Podle me ani byt investorem v bankovkach nejde. Jednak ty bankovky neprodukuji zadny zisk svou existenci (na rozdil od jinych asset class) a jednak se prakticky neda jednoduse koupit neco levne. Spise naopak.

Cili pokud bych se musel zaradit do nejake skupiny co se tyka "ja, finance a bankovky", tak jsem jednoznacne spekulant. Tedy ja pevne verim, ze ceny pujdou v prumeru porad nahoru, muzou byt vyjimky (nejaky velky nalez), muze obcas jit cena dolu (krize, rozprodej velke sbirky najednou), ale v dlouhodobem horizontu porad v prumeru pujdou nahoru. I kdyz lidem, co v tom jedou dlouho, dnesni ceny muzou pripadat crazy a ze uz nemuzou jit vic nahoru.

A pokud nekdo rika, ze je investor, tak si to jen mysli, ale je ve skutecnosti spekulant (ma treba jine chapani tech slov). A take se slovem "spekulant" jsou spojeny v nasem jazyce negativni konotace, historicky, tak mozna proto. Stejne jako nikdo neinvestuje do diamantu nebo zlata, ale jen spekuluje, ze jejich cena/hodnota pujde nahoru. Koupe akcii tezebnich spolecnosti je pak asi investicni spekulace (ale koupe fondu umeni uz je zase jen spekulace).

Vsechno vyse je IMHO, otevreno k diskuzi a k pripadne zmene nazoru, pokud mi prijde, ze byl ten nazor vadny.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Brno Aukce Klim Duben 2016

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1