Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Brno Aukce Klim Duben 2016

Vykupminci.cz
Numisargo

Brno Aukce Klim Duben 2016

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Investor stále počítá a peníze jsou alfou a omegou celého jeho počínání.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obrázek vyznívá jako karikatura, ale bohužel na některé lidi sedí úžasně.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
tak ono je ještě vhodné odlišit investor/spekulant a obchodník... to co Evropa označil za investora bych spíš odkázal k obchodníkovi...
Registrovaný uživatel
Voloda16 napsal
tak ono je ještě vhodné odlišit investor/spekulant a obchodník... to co Evropa označil za investora bych spíš odkázal k obchodníkovi...

Vsechny obchodniky co znam jsou zaroven tez vasnivymi sberateli, spekulanty a investory 8)
Registrovaný uživatel
tomu klidně věřím, je těžké to rozlišit. i když pro odstup je to vhodné.
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Vsechny obchodniky co znam jsou zaroven tez vasnivymi sberateli, spekulanty a investory 8)


No a já jsem pouze sběratel a bráním se jako čert kříže tomu, abych mezi zálibu pletl obchodní praktiky, protože sběratelství je podle mého názoru ze své podstaty ušlechtilé.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 15. 4. 2016, 10:30. »
Moderátor
No ale myslim, ze vetsina sberatelu, temer cehokoliv, museji byt take dobri obchodnici, tedy ovladat urcite obchodni praktiky.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
No ale myslim, ze vetsina sberatelu, temer cehokoliv, museji byt take dobri obchodnici, tedy ovladat urcite obchodni praktiky.


nemusí. a ani nejsou. :twisted: naštěstí
Registrovaný uživatel
Abstraktní věci se nejlépe vysvětlují na příkladech.

Dejme tomu, že každý ví, že katalogová cena něčeho je X a kdykoli je tato věc na prodej, prodává se za X s odchylkou cca 10%. Ovšem jen málo lidí ví, že tato věc je v nabídce cca jednou za 5 let. Dostanu nabídku na dvojnásobek X a vím, že tutéž nabídku dostal kolega. Koupit nebo ne? Pokud ano, za dvojnásobek X, nebo k tomu mám ještě něco přidat, abych si to "pojistil"? Hraje roli, že vím, že důvodem nedostatku dané věci je to, že někdo (u koho jsem to viděl) jich drží velké množství? Hraje roli, jestli je tomu člověku 35 nebo 65? Hraje roli můj věk? Atd. atd.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Abstraktní věci se nejlépe vysvětlují na příkladech.

Dejme tomu, že každý ví, že katalogová cena něčeho je X a kdykoli je tato věc na prodej, prodává se za X s odchylkou cca 10%. Ovšem jen málo lidí ví, že tato věc je v nabídce cca jednou za 5 let. Dostanu nabídku na dvojnásobek X a vím, že tutéž nabídku dostal kolega. Koupit nebo ne? Pokud ano, za dvojnásobek X, nebo k tomu mám ještě něco přidat, abych si to "pojistil"? Hraje roli, že vím, že důvodem nedostatku dané věci je to, že někdo (u koho jsem to viděl) jich drží velké množství? Hraje roli, jestli je tomu člověku 35 nebo 65? Hraje roli můj věk? Atd. atd.


Ano, to je to, co do sběratelství patří a čím se jedná o vzácnější věci, které nemají cenové porovnání, tím to je zajímavější. Zde musíme zvládnout celou škálu proměnných a předem neznámých (výskyt, psychologické cenové hranice, neznalost ceny, kterou můžeme obejít porovnáváním s podobně vzácným materiálem, teoretický průměr výskytu, spekulace nad cenovým vývojem atd.). Ano, to vše do výzbroje sběratele patří. Pokud si nad těmito neznámými uděláme jakýsi obrázek, můžeme spekulovat nad cenovou hladinou s tím, že pokud tuto položku chceme nyní získat, lze odvodit i jistý přeplatek. Prostě tato položka je velmi vzácná a proto jsem ochoten přeplatit cenu o 30 %, protože lze předpokládat, že se dnes tato cena stane příštím zákonem nebo až se tato položka vyskytne příště, asi bych za ní zaplatil více, než dnes i s přeplatkem. Ano, to jsou naprosto běžné sběratelské úvahy. V mých názorech výše jsem měl spíše na mysli situace, kdy si někteří sběratelé s obchodnickým duchem myslí, že vše musí nakupovat pouze výhodně a pokud se tak neděje, nejsou ochotni koupit za oboustranně férovou cenu. V jejich myslích je totiž obchod jednostranně posunut vždy v jejich prospěch. Sběratel ale uvažuje jinak a tyto cenové drobnosti neřeší.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Brno Aukce Klim Duben 2016

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1