Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Brnofila

Vykupminci.cz
Numisargo

Brnofila

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Čo hovoríte na ponuku najnovšej aukcie?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Nic moc,hodně známek poničených( Hradčan) ;)
Moderátor
Po rychloprohlídce na internetu vím na co bych se měl podívat zblízka.
Moderátor
Hádejte proč se mi líbí tyto dva lístky polní (teda spíš námořní) pošty?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Oba dva jsou adresovány na stejného faráře. Nějaký známý či dokonce předek?
Moderátor
No známý, jak se to vezme, přece jen umřel o cosi dřív, než jsem se narodil :) , ale byl to náš velmi uznávaný (či ctěný, jak kdo chce) farář. Známý celé obce a přilehlého okolí.
Moderátor
mirek994 napsal
Nic moc,hodně známek poničených( Hradčan) ;)


Nejen hradčan, ale něco by se tam vybrat dalo.
Prosím Vás, za kolik se běžně pohybuje toto. Mám ji doma a dá se říct že v o dost lepším stavu a ta cena mě překvapila.
Registrovaný uživatel
Pokud to není nějaká vzácná deska, tak bych řekl na eBay kolem 60-80 GBP max. Za perfektně střiženou s čistým razítkem jsem dal 120 (a to byla libra za 28 Kč)
Registrovaný uživatel
Ale musí člověk trochu lovit, běžně se za ty peníze prodávají pěkné šmucky, např. http://www.ebay.co.uk/itm/Sg5-2d-blue-good-used-Cat-850-BLACK-MX-OC-/370886238894?pt=UK_Stamps_BritishStamps&hash=item565a8ae2ae za to bych nedal ani tisícovku :-D
Moderátor
Tak já mám B - H, ze dvou stran poměrně hezky střižená, vpravo a dole těsný střih, ale ne do obrazu (skenovat se mi to nechce). A prodávat ji nechci, jen mě překvapila ta cena.
A světe div se, je to krabicový nález (téměř půdní :) ). Našel jsem ji v krabici od vánoční kolekce se všemi možnými známkami co tam naházel můj praděda. Mimo jiné tam bylo i Toskánsko (6 crazie) a modrý merkur :-). Prostě takové story z dětství :-)
Registrovaný uživatel
Takovouhle krabici bych chtěl taky najít, gratuluju a závidím ;).
Registrovaný uživatel
Určitě bych si vybral něco z předznámkového období, ale zdá se mi, že některá razítka nejsou dobře určená, třeba položka 1292, údajně má jít o 1346/4a, což asi nebude. :-D Podle mě je to 1346/4 (obyč s datumem). Taky položka 1306, určená jako 1797/6 v I. tarifu. Mně se zdá, že jde o /7, bez levé hvězdičky, což uvádí i Votoček, taky tarif nesedí - 1862)...:-(
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
:D no jo
Registrovaný uživatel
Výsledky visí...
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filatelie aukce » Brnofila

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1