Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Broušení, leštění achatu

Vykupminci.cz
Numisargo

Broušení, leštění achatu

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny příznivce kamenu 😉 ,
Mam na Vás otázku, chtěl bych si postavit brusku,lesticku na acháty ale nevím jaké by měla mít otáčky. Je tu někdo kdo by mi poradil. Všem moc velké díky 😁
Registrovaný uživatel
Domnievam sa od 1200 otáčiek vyššie , dôležitejšie je používanie správnych leštiacich kotúčov , prípadne práškov na jednotlivé operácie , ale ja nie som "achátnik"...

Až mi je divné ešte nik z "čistokrvných achátnikov" nezareagoval ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pro Hansse:
doporučuji ti přečíst článek Ivana Turnovce (Opracování sbírkových kamenů, vydáno dne 08. 03. 2004). Plány na stavbu brusu na acháty určitě na inetu najdeš. Myslím, že nějaké návody byly také v časopisu Minerál z počátku letošního roku. Otáčky 1200 pro broušení achátů na hladinové brusce a litinovém kotouči je úplná blbost. Při těchto otáčkách kotouč neudrží žádné brusivo, když se ti větší kámen na kotouči sekne, tak ti urazí ruce a zdemoluje půlku dílny. Záleží na průměru kotouče, počítej s otáčkami tak od 100 do 400/min. Dá se použít pro nastavení optimálních otáček i frekvenční měnič. To je ale dražší varianta. Přeji hodně štěstí a pevnou vůli, kterou budeš potřebovat pro překonání počátečních neúspěchů :-).
Registrovaný uživatel
Zdravím, já bych doporučoval projít vlákno ZAJÍMAVÝ ACHÁT , kde se toto téma řešilo. Jinak obecně 300 - 500 otáček při průměru kotouče 300 mm.
Registrovaný uživatel
hladam niekoho na kovoobrabanie nerobí tu niekto ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Broušení, leštění achatu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1