Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Byzantské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Byzantské mince

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
oga: asi budu neprijemny, ale i u mince nevalne hodnoty je potreba dodrzovat pravidla:

7 ) Pokud zde chcete prodávat své sběratelské předměty, vždy uveďte pevnou cenu, není povoleno zakládat zde netransparentní aukce typu „kdo dá víc“.
Registrovaný uživatel
tak jsem to určitě nemyslel, spíš ji asi nebude nikdo chtít :), no nic, mázněme to admine , nechám si ji
Moderátor
Nejsem admin, jen moderátor :)
Registrovaný uživatel
Tak jsem opět po roce slavil narozeniny. A dort se opravdu vydařil. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Gratuluji, hezký přírůstek. Zřejmě Justinian I. :-))
Registrovaný uživatel
super :)
Registrovaný uživatel
Paráda! :-) Gratuluji!
Moderátor
A co vaha? ;)
Jinak gratulace :D
Registrovaný uživatel
Tak jsem si po dvou měsících řekl, že si zase něco vydražím a že by to už chtělo něco pořádného. No a podařil se hezký přírůstek, konečně něco jiného než bronz:

Jan I. Tzmiskes (969-976) stříbrný Miliaresion SEAR 1792

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Grammatikos v 26. 5. 2016, 19:50. »
Registrovaný uživatel
Paráda!
Registrovaný uživatel
Moc pěkný, před nedávnem jsem si ho taky koupil i když v horší kvalitě, ale i tak potěší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já myslím, že až na pravidelnost střižku, o nic horší než ten můj. :)
Registrovaný uživatel
AHoj, pro zajimavost - je nejaka vzacna? Ta cena me trochu udivila:
http://aukro.cz/show_item.php?item=6242934470
Registrovaný uživatel
Zdá se mi trochu předražená. Podlě mě je to běžný Justin II. Podobné chodí na aukcích kolem 350E.
Registrovaný uživatel
Tak se mi dlohé době a řadě neúspěšných příhozů podařil ulovit zlaťák, tak se s ním musím pochlubit :)

Maurikios (582-602) AV solidus SEAR 478

Už se těším až dorazí. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paráda!
Registrovaný uživatel
Pekny!
Registrovaný uživatel
Super! Gratuluju!
Registrovaný uživatel
Ahoj,
letos se sice Byzanci prakticky nevěnuji, ale začal jsem tu dělat jednoduchý průřez byzantskými mincemi v průběhu dějin této nástupkyni Římské říše, tak bych měl v osvětě pokračovat. Skončil jsem u anonymních follisů vrcholného období za makedonské a následující úřednické dynastie 10.-11. stol. Po úpadku po bitvy u Mantzikertu r.1071, kdy říše přišla o většinu území přichází poslední vzepětí (hlavně kulturní) za dynastie Komnenovců. Říši stabilizoval Alexios (1081-1118) (jehož vládu výborně popsala jeho dcera Anna Komnena ve svých pamětech), po něm vládl jeho syn Jan II. (1118-1137), následoval Manuel I. (1137-1183) po většinu vlády asi nejsilnější panovník tehdejší Evropy, pak krátká vláda Andronika (1183-1185) a pak 20tiletá vlády dynastie Angelovců Isák II a Alexios III. , která říši znovu přivedla do kopru a vše skončilo křižáky v Konstantinopoli r.1204. Mince charakteristické pro toto období jsou asi nejznámější (a snad nejhezčí) byzantské mince vůbec – tzv. miskové follisy. Na vypouklém av. je vždy Ježíš Kristus či Panna Marie, na rv. císař, často mu žehná Panna Maria či Kristus, někdy je vedle i sv císař Konstantin – zakladatel Konstantinopole.
1) buď Alexios I. nebo dle opisu spíše Jan II Komnenos (1118-1137)
2) Manuel I. Komnenos (1137-1183)
3) Manuel I. Komnenos (1137-1183)
4) Andronikos I. Komnenos (1183-85) (s dvojrázem, nav stojící Panna Maria, na břiše hlavička malého Ježíška)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) martinvangelis v 31. 8. 2016, 12:30. »
Registrovaný uživatel
Hmm, tak jsem zjistil, že jsem zmastil některá data (psal jsem to vše z hlavy a byzantské císaře přece jen nemám tak v merku jako ty římské), ale nikdo si toho nevšiml ;-)
Každopádně Jan II. Komnenos (1018-1043), Manuel I. K. (1043-1180)

Po nich přišli Angelovci
1) Izák II. (1185-1195 a krátce 1204)
2) Izák II. (1185-1195)
3) Alexios III. (1195-1203), který svého příbuzného Izáka zbavil trůnu a nechal oslepit a nakonec sám uprchl před křižáky benátského dóžete Dandola
4) opět Alexios III.

Tím končí v Byzanci vše hezké, po křižáckém intermezzu už následoval pád a to i z hlediska numismatiky, následovat tedy nebude nic moc hezkého, zato relativně vzácnějšího či zajímavějšího.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) martinvangelis v 1. 9. 2016, 12:56. »
Registrovaný uživatel
Konečně se mi také zadařilo, tak se pochlubím zlaťáčkem.
Basil I. Sear 1704, 4,31g, 19mm.
A stříbro sice v horším stavu, ale je to stříbro :-)
Theodore II. Sear 2136 cross 2,50g, 25mm.
Třetí kousek je také stříbro. Byl určený jako Alexius I. ale nějak ho nemůžu najít. Váha 3,42g 26mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zlaťák je parádní. Gratuluji. Bohužel na identifikaci toho miskovitého stříbrňáku si netroufám. Vůbec ta identifikace miskovitých folisů apod, mi dělá celkem problémy. :)
Registrovaný uživatel
Ty miskové follisy dělají problém asi všem :-)
Nyní mi dělá problém tento Anastásius, 0,91g, 16 mm, stříbro.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Inu,tak zkus pohledat mezi ražbami východogermánských Gepidů před rokem 504(1/4 siliqua)...
Registrovaný uživatel
Vzhledem k váze bych řekl 1/2 siliqua. Bohužel nemám správnou literaturu a na internetu jsem nic nenašel.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Antické mince » Byzantské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1