Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » BZD? kdo a co?

Vykupminci.cz
Numisargo

BZD? kdo a co?

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
AHOJ,
TAK JAK NA BRATISLAVSKYCH SBERATELSKYCH DNOCH? BYL JSTE NEKDO? CO JSTE TAM ZAJIMAVEHO PORIDILI A JAKE JSOU ZAZITKY NEBO ZAJIMAVOSTI? LEPSI CI HORSI NEZ VLONI? DIKY
Registrovaný uživatel
Tento dotaz nějak zapadl. Na BZD jsem nebyl a taky by mě zajímalo, jaké to bylo. Má smysl uvažovat o návštěve příští rok, nebo byla k vidění jen notoricky známá alba a věci?
Registrovaný uživatel
Tak kolegovia chvalte a prehanajte.. Tiez ma to zaujima :-)
Registrovaný uživatel
Blacknotes, vy ste tam boli osobne, ak sa nemýlim.

Ja som bol síce fyzicky, ale psychicky som bol v posteli... :mrgreen:
V piatok doobeda tam bolo dobre, nebolo až tak veľa ľudí, len pri euro-minciach bol myslím nátresk. :roll:

Ja som si urobil malú radosť, pridám do kolonky čo máme nové.

Ina k čo sa týka predajcov. Až na dvoch, stále tie isté veci za stále tie isté nepredajné ceny. Nechápem, načo tam vlastne chodia a či vôbec aj niečo predajú....
Registrovaný uživatel
Tak co kolegové, byl někdo na " lovech " v Braislavě ? Dalo se něco zajímavého pořídit, anebo to je stále stejná bída jako jinde?
Registrovaný uživatel
Ako som uz pisal v inej diskusii, kupil som skoro vsetky tlacove novych 5 EUR bankoviek a podla reci ochodnikov najlepsie isli prave EURo bankovky. Ani som netusil, ze na Slovensku je uz tolko zberatelov. V piatok sa dalo vyberat a v sobotu uz nebolo z coho. Co sa tyka Ceskoslovenska, tak vela veci bolo klasicky u Kohouta. Jeden talian mal v ponuke hnedeho legionara, ale vyzeral ako 50 rocna kurva po plastickej operacii...privelmi reparovany, no zase tolko nestal.
Ale aj tak najvacsi zazitok som mal z bratislavskej aukcie. Prisiel som hodinu po zaciatku, no co mi pani organizatori odmietli ukazat material, vraj ma tam uz nikto nebude strazit. Boli tam dvaja zaneprazdneny zahrievanim stolicky...kedze uz mam s posudzovanim stavov v tejto aukcii skusenosti - na minulej aukcii bol stav 3 popisovany ako N...tak som sa otocil a isiel som kade lahsie. Asi im vyhovuje, ked licitator neustale opakoval cislo polozky a slovo "spat".
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
O stavech bankovek na minulé aukci jsem taky slyšel nemálo kritiky, takže asi jsi udělal dobře, žes nekupoval bez prohlídky.
Registrovaný uživatel
No v tejto aukcii nikdy nic zaujimave nie je, ale tento raz tam boli dve bankovky 4*specimen 1000K 1940 a 5000 Ks 1944. Zaujimalo ma ci sa jedna o originalnu perforaciu alebo teraz sa objavujuci home made, ktory bol predavany aj na vystave.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
A aká bola ich konečná cena?
Moderátor
Fidzi napsal
No v tejto aukcii nikdy nic zaujimave nie je, ale tento raz tam boli dve bankovky 4*specimen 1000K 1940 a 5000 Ks 1944. Zaujimalo ma ci sa jedna o originalnu perforaciu alebo teraz sa objavujuci home made, ktory bol predavany aj na vystave.


o aku aukciu sa jednalo?
_______________
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Ako som uz pisal v inej diskusii, kupil som skoro vsetky tlacove novych 5 EUR bankoviek a podla reci ochodnikov najlepsie isli prave EURo bankovky. Ani som netusil, ze na Slovensku je uz tolko zberatelov. V piatok sa dalo vyberat a v sobotu uz nebolo z coho. Co sa tyka Ceskoslovenska, tak vela veci bolo klasicky u Kohouta. Jeden talian mal v ponuke hnedeho legionara, ale vyzeral ako 50 rocna kurva po plastickej operacii...privelmi reparovany, no zase tolko nestal.


Ten legionár stál 4 tisíc, minimálne bol pekne vylisovaný... Mal tam pár zaujímavých vecí, ale ceny prestrelené až hrôza... :evil:
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
A aká bola ich konečná cena?

Už si nepamätám, ale bolo to nad 300 EUR. Brala ich Aurea.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Koho tam budem moct spoznat ?.......mna spoznate jednoducho, urcite ma oslovte
Registrovaný uživatel
Ja sa chystám v sobotu, dúfam, že budem mať dobrý lov. 8)
Registrovaný uživatel
Ako to vidite? Je lepsie tam ist sobotu ci piatok?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
radsej vobec :-)
_______________
Registrovaný uživatel
Jano, lepšie je ísť v piatok, ale je to EURo-positive, tak neviem či si tam niečo vyberieš. 8)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 6. 6. 2014, 16:16. »
Registrovaný uživatel
Vybehol som tam a za dve hodky som tam nenatrafil na ziadnu pohladnicu pre mna. Asi vypisem odmenu :P
Ale inak to tam preslo. Aj ked 3€ vstupne je podla mna uz moc :?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Tak ako ste dopadli na tohtoročných BZD?

Pre mňa tohtoročné BZD je veľké sklamanie. Síce je pravda, že naposledy som na nich bol asi pred 6 rokmi. Oveľa menej predajcov, prevažná väčšina "numizmatika". Áno v úvodzovkách, lebo na kila ponúkané eurové pamätné dvojky nepovažujem za predmet numizmatiky.
Filatélia tiež, prevažne novodobá moderna. A pohľadnice.... Aj keď som si doniesol dve kusy domov.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Smith – je to už asi klasika a trend aj do budúcna :(

BZD by mali byť v princípe niečo iné ako klasické zberateľské burzy, ale žiaľ nie sú ... Bol som vlani a v 2014. Pozeral som si sprievodný program ... Po minulé roky býval na stránkach BZD aj zoznam "vystavovateľov", teraz som ho nenašiel ...
Snáď jediný rozdiel je v tom, že na BZD prichádzajú firmy ako Mincovňa Kremnica, Slovenská pošta a podobne + k tomu výrobcovia zber. potrieb ako Leuchtturm, Lindner a podobne. Ale ťahákom je určite tohtoročná účasť národnej pokladnice ... :roll:
Hovoril som s pár predajcami, ktorý bežne chodievajú predávať na burzy, ale nemajú záujem o BZD, kvôli poplatkom za prenájom "stolov" ... A čo sa týka zastúpenia predajcov a sortimentu, ktorý ponúkajú - asi druhý Trenčín ...
Registrovaný uživatel
Ja som si veru urobil radosť. Chybotlač 20 Sk s defektným vertikálnym číslovačom. Neviete mi niekto povedať ako takáto chybotlač mohla vzniknúť ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Pekná chybotlač.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Nikto nič ? Je to v skutku záhada. Číslovač s hodnotou 5 tam jednoducho nie je (praskol ?)! Hodnota 7 sa posunula na jeho miesto a za ňou vznikla medzera bez akéhokoľvek čísla.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Sberatel (2017) aky bol lov prip. ine zazitky ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » BZD? kdo a co?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1