Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Vykupminci.cz
Numisargo

Čajovna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hurley
Slyšel a četl jsem ledacos. Ale že by to v Argentině pili z kalabasy bez mléka - jen s vodou?? To je pro mne úplná novinka. Já jsem byl pro smích, když jsem to zalil vodou... :-)) Asi se místy už nakazili od zkažených Evropanů. :-))
Registrovaný uživatel
Slíbil jsem komusi fotku čaje z divokého čajovníku...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že když máš ten čaj v čirých prachovnicích, že je máš uložené v temnu v nějaké skříňce?
Registrovaný uživatel
Filozof: Argentinci jsou pravda více nakloněni alternativním způsobům přípravy, ale znovu opakuju, tradiční příprava, tedy zalévání vodou (ať už horkou či studenou) je zdaleka nejrozšířenější. Je až s podivem, že je to pro tebe novinka.. Ono je to s tou nákazou od zkažených Evropanů přesně naopak. Jistě víš, že Argentina je spolu s Uruguayí jedna ze zemí s nejvyšším % evropské populace, původní obyvatelstvo radno pohledat, drtivá většina obyvatel jsou přistěhovalci ze Španělska, či Itálie. Naopak Paraguay je typická tím, že až 95 % obyvatel jsou míšenci mezi Guaraníjci a Španěly, mají tedy ke kořenům daleko blíže než země Cono sur a zalévají maté vodou tak, jak to dělali jejich indiánští předkové ;) Zkažení jsou Argentinci s jejich mlékem :twisted:
Moderátor
Pristi tyden se vraci dva kolegove z delsi sluzebni cesty z Argentiny, tak se jich schvalne zeptam. I kdyz mam podezreni, ze budou mit vetsi prehled o tamejsich alkoholickych napojich :D
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 6. 3. 2015, 20:19. »
Registrovaný uživatel
kacuro
V čirých prachovnicích? Ty vidíč 2x? Nepi tolik! :-))
V temnu je - je v zavřené skříňce.
Registrovaný uživatel
Hurley
Moc jsem nepochopil, co jsi chtěl říci. Argentince někdo zkazil, že zalévají čaj mlékem? Kdo? Kdy?
Registrovaný uživatel
tenzor
Třeba si ani nebudou pamatovat, že v nějaké Argentině byli. :-))
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
V čirých prachovnicích? Ty vidíč 2x? Nepi tolik! :-))
V temnu je - je v zavřené skříňce.


To jsem zase nepochopil já, vidím celkem dobře, brýle nenosím a vidím prachovnici z čirého (bezbarvého) skla ...
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
Hurley
Moc jsem nepochopil, co jsi chtěl říci. Argentince někdo zkazil, že zalévají čaj mlékem? Kdo? Kdy?

Tak pokud chceš vést diskusi v podobném duchu, ve kterém jsi ji vedl, připrav se na to, že tak budou činit i ostatní. Psal jsi o tom, že je Evropané zkazili tím, že zalévají maté vodou. Nu a já ti předložil protiargument.
Znovu opakuju, maté s mlékem je alternativní způsob přípravy, který se tedy pravděpodobně vyskytuje spíše v Argentině a to ještě jak kdo. Tradiční způsob je vodou a také je nejrozšířenější. Nebo mi stále jako kolovrátek budeš tvrdit opak? Tedy i v Paraguayi všichni mlékem?

Spíše mi připadá, že jsi se chtěl jako "vševěd" zapojit do diskuse, kategoricky jsi zablábolil:
Filozof napsal
Yerba maté se hlavně má zalévat mlékem, nikoliv vodou!! Nikdo ho tam s vodou nepije - osobní informace.

ale realita je taková, že o tom moc nevíš a nedopadlo to vůbec dobře..
Registrovaný uživatel
Hurley: možná bys měl uvést i Ty své zdroje, ze kterých čerpáš ;)
Registrovaný uživatel
Tak tvrzení, že je v Paraguayi vedro a že tam žije 95 % míšenců, nemusím snad dokládat :D
Ale vážně, jsem při škole v kontaktu s mnoha latinoameričany, kteří mě vlastně pít maté naučili, na výměnné pobyty sem jezdí Argentinci, moc pěkné Bolívijky, Mexičané, Nikaragujci atd.. Na druhou stranu Atlantiku zase jezdí zdejší studenti a i s nimi jsem v kontaktu. Spolužačka se nedávno vrátila z půlročního studia v Misiones nebo tam někde na severu Argentiny a když jsem se ptal na maté, ochutnala, ale o mléku nebylo ani řeči. V termoskách mají všichni vodu, všude jsou automaty s vodou.

Mě přijde opravdu absurdní, abych zde dokládal zdroje o tom, co je tradiční a co alternativní příprava.

http://es.wikipedia.org/wiki/Mate_(infusi%C3%B3n)

Dole máte spoustu odkazů..
« Poslední úpravu provedl(a) Hurley v 7. 3. 2015, 7:59. »
Registrovaný uživatel
Jasně, ale pokud neuvedeš relevantní zdroj svých informací, je to tvrzení proti tvrzení, protože se stejně jako kolega Filozof odvoláváš na ústní podání od někoho místního nebo přespolního (přesoceánského :))

Jinak ten odkaz nefunguje.
Registrovaný uživatel
kacuro, představ si, že by ti filozof podobně zatrollil i u klasického čaje, že by pronesl "Čaj se má hlavně zalévat mlékem, nikdo ho s vodou nepije" :D

Normální zbytečná provokace, nic víc.

Chápu, rodina od rodiny má jiný způsob přípravy, někdo přidává džus, někdo mléčný karamel, někdo mléko. Dle chuti a libosti. Voda je však (už poněkolikáté opakuju) tradičním a nejrozšířenějším doplňkem k maté, je nejdostupnější a nejlevnější.
Registrovaný uživatel
http://www.yerba-mate.cz/
Tu je nějaký český web
Registrovaný uživatel
Ale je pravda, že když jsem si zadal na tomto odkazu: http://es.wikipedia.org/wiki/Yerba_mate slovo voda "agua", tak se v textu objevilo několikrát, kdežto mléko "leche" ani jednou ... I na českých webech o matéčku je zmíněna pouze vařící voda ...
Registrovaný uživatel
Hurley: nehádám se s Tebou, jen jsem chtěl podpořit věcnou argumentaci, aby i laik pochopil, kdo z vás dvou má pravdu ;)

Co se týká mléka a čaje, tak Indové čaj s mlékem a kořením pijí normálně :D
Registrovaný uživatel
Apropó ... Když už nejedeš na VČS, měl bys za sebe poslat alespoň ty krásné Bolivijky, aby nám po schůzi udělaly nějaký animační program :D :D
Registrovaný uživatel
Bolivijka ted v unoru odjela, tak jedine ze by se schuze presunula do Sucre, verim ze by se na 600 let stare mince prisla podivat spousta mistnich :)
Registrovaný uživatel
Škoda, tak budu muset opět přespat se svými kolegy :D
Registrovaný uživatel
Tak zrovna sedim ve skole a bavim se s tou divkou co byla pulrok v Argentine (Resistencia, ne Misiones) a kdyz jsem ji rikal ze tu kdosi tvrdi ze se mate pije jen s mlekem, tak vytrestila oci :)
Registrovaný uživatel
Hurley, bohužiaľ on Filozof by si mal občas tvdo zahryznúť do jazyka pokým tresne nejakú somarinu a svojim poučovaním nebude ostatným členom úplne na smiech. Všimnite si jeho niektoré príspevky, ktoré končia takým ironickým dodatkom, že bolo načase opustiť tieto končiny a presťahovať sa do normálneho sveta. Pravdaže sme sa okrem toho dozvedeli, že niet postihnutejšej rodiny okrem jeho a ako tvrdo finančne dopadol. Predpokladám, že na vine boli len tí druhí a nie on. Pokiaľ som pochopil jeho príspevky, tak žije vo Švajčiarsku a je momentálne nezamestnaný a pravdaže vlastné auto má za hranicami v Nemecku, lebo ho nesmie používať v mieste bydliska. Čo je fantazmagória a čo skutočnosť, to nechám na zvážení ostatným. Normálny súdny človek by asi také informácie nezverejňoval na fóre. Niekto má možno potrebu sa prezentovať aj takým spôsobom.
V prvom rade chcem povedať, že každý z nás občas urobí nejaký lapsus, uvedomí si to a dokáže sa druhému i ospravedlniť a sú takí, ktorí si to neuvedomia a svoje názory budú druhým vnucovať hlava-nehlava.
Moderátor
Pro mne je prachovnice takový ten váček s černým prachem, co se z něj sypal prach do pušky (muškety atd.). :)
Registrovaný uživatel
Prachovnice je název i pro tyto skleněné dózy se zabroušeným hrdlem: https://www.google.cz/search?q=prachovnice&safe=active&hl=cs&biw=1280&bih=871&noj=1&site=webhp&source=lnms&tbm=shop&sa=X&ei=dhD7VP-oO8XsO9uZgKAI&ved=0CAkQ_AUoAg
Moderátor
My tomu říkáme sklinky na bonbóny. Máme takové veliké (takové jak jakože leží na boku), pokud je kočky už nerozflákaly. Děda z nich prodával. A ty hnědé stojaté jsou na léky a chemikálie (např. na vývojku).
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 7. 3. 2015, 15:57. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1