Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Vykupminci.cz
Numisargo

Čajovna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Filozof napsal
Pozor - na kofeinu ano. Na teinu je to něco jiného. I když chemické složení má stejné, působí zcela jinak!


Kdyz ho nazvu fujtajbl, tak to bude pusobit take jinak? Jde o stejnou latku, takze pokud plati fyzikalni zakony, pusobi pochopitelne stejne, akorat caj ma tech latek ponekud vice, takze celkove caj pusobi jinak nez napr. kava. Ale pri dlouhodobem piti vetsiho mnozstvi caje se nejaky navyk proste vytvori.
Moderátor
hurley: v lete mam radsi dobre vychlazene pivo :mrgreen:

kacuro: to je znama vec, ze v cinskych restauracich (pozor, nemluvim o ruznych asijskych bistrech, ktere jsou stejne vetsinou vietnamske) byva lepsi jasminovy caj nez v ceske cajovne :)
Registrovaný uživatel
tenzor
Vždyť si logicky odporuješ. Co znamená "samostatné působení teinu"?
Tein je jistá látka v čaji. Piji vždy čaj, nikoliv samotný tein. Působení teinu JE SPOLUOVLIVNĚNO jinými látkami v čaji. Výsledek? Působení komplexu látek z čaje na lidský organismus (pravděpodobně) NEPŮSOBÍ návykově.

Jak by působil vyseparovaný tein sám o sobě je pouze teoretická otázka, nemající u diskuze o návyku na čaj smysl.
Registrovaný uživatel
Ano, jasmínové miničaje v čínských restauracích mi vždy přišly na běžné pití k obědu ok a osvěžující. (Konkrétně Pardubice, Řím, Brusel, Mnichov, Florencie). ROzhodně lepší, než všechny jiné čaje i z luxusnějšíxh restaurací, chlubíbích se výběrem (samé sáčky) mnoha čajů. Ale v čajovně jsem nikdy jasmíňák nepil, tedy porovnávat nemohu.
Registrovaný uživatel
Tak jasně, asiati si vozí svůj čaj, který v případě, že je pro jejich potřebu, musí být vynikající, o tom žádná. A je pro ně plus, že dobrý čaj podávají i ve svých podnicích, ostatně byli by sami proti sobě, kdyby tak nečinili. Další otázkou je, zda si sami připravují čaj lepší sorty a v restauraci prodávají nějakou horší jakost, byť stále velmi chutnou, nebo servírují to samé, co pijí v soukromí ...

Proto jsem tu už někde psal, že je dobré mít z této komunity nějakého známého a brát od něj jejich čaje, jako jsem kdysi dávno odebíral jeden lahodný vietnamský čaj, než ten zdroj skončil ...
Moderátor
Filozof napsal
tenzor
Vždyť si logicky odporuješ. Co znamená "samostatné působení teinu"?
Tein je jistá látka v čaji. Piji vždy čaj, nikoliv samotný tein. Působení teinu JE SPOLUOVLIVNĚNO jinými látkami v čaji. Výsledek? Působení komplexu látek z čaje na lidský organismus (pravděpodobně) NEPŮSOBÍ návykově.

Jak by působil vyseparovaný tein sám o sobě je pouze teoretická otázka, nemající u diskuze o návyku na čaj smysl.

Já nejsem ten, kdo si odporuje, napsal jsi, že:
"Pozor - na kofeinu ano. Na teinu je to něco jiného. I když chemické složení má stejné, působí zcela jinak"
Kofein=tein, takže je to tvrzení logicky nesmyslné.

A poprosím o doložení, tvrzení že některé látky v čaji zcela zabraňují návykovosti kofeinu, i když nezabraňují jeho samotným účinkům :)
Netvrdím, že to není možné, i když mám jiné zkušenosti, jenom jsem o tom ještě nikde nečetl.
Moderátor
Jinak ad maté.. kolegové bohužel klasické maté v kalabase nepili, nicméně u obyčejného, "do hrníčku" si někteří Argentinci mléko prý dolévali a někteří ne. Nicméně asi nikdo to nezaléval čistě mlékem. Podotýkám že šlo o Rosario, tedy severnější část Argentiny.
Každopádně ani v žádném cestopisném filmu ani článku jsem o zalévání mlékem nečetl, v návodech (přičemž některé jsou od lidí, kteří v Argentině opravdu delší dobu byli) se také vždycky píše o vodě, takže asi jde o nějaký hodně regionální zvyk :)
Registrovaný uživatel
kacuro
Vůbec nemusí být dobrý. Asiati jsou čajoví gurmáni taky jen zřídka.
Registrovaný uživatel
tenzor
Dobře, tak jinak:
Působení teinu - minimálně díky spolupůsobení látek, které ho nutně obklopují (a možná i jiným faktorům), je jistě jiné, než kofeinu v kávě.
A k dalšímu bych jen opakoval příspěvek 388.
Registrovaný uživatel
Nevím, nemohu posoudit, s žádným asiatem se osobně neznám ...
Registrovaný uživatel
U mně byl dnes jeden Číňan, čaj odmítl, dal si kafe a gin. ;)
Registrovaný uživatel
Tak já bych u Tebe také čaj odmítl, kdybys mi nabídl nějakou pytlíkovou srač*u :D
Registrovaný uživatel
On ale nevěděl jaký čaj mám , stejně jako to nevíš Ty.
Chtěl jsem jen poukázat na to že ne všichni Asiati jsou čajomilci.
Registrovaný uživatel
Jasně, to tu nikdo netvrdil. Kort ti dnešní dobou zdegenerovaní ...
Registrovaný uživatel
:-) Včera odpoledne jsme měli návštěvu - šéf a šéfová. Šéf původem Asiat, šéfová tuším s polovinou kořenů odněkud z Blízkého východu.
Udělal jsem jim malou (neměl jsem čas si naít slovíčka) přednášku o čaji spolu s ochutnávkou 4 druhů. Vypadali, že je to zajímá a naštěstí se mi všechny čaje povedly - byť ani jeden nebyl špičkový druh.
Registrovaný uživatel
Či Hong Mao Feng + PF Dark Side... uáááááá, tomu říkám balzám na duši i jazyk....
Registrovaný uživatel
Pro případné pijáky maté vřele doporučuji argentinskou značku Taragüi, která mi ze všech chutná nejvíce, ta výrazná "travnatá" chuť je boží a není tak kouřová jako hutné paraguayské značky..
Registrovaný uživatel
Filozof: dnes mi přišlo do mailu, mohlo by Tě zajímat: dovolujeme si upozornit na prvního zástupce letošních čajů z Darjeelingu v nabídce: Darjeeling ff FTGFOP 1 NAMRING - http://www.caj.cz/index.php?detail=119%20000046
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Filozof: dnes mi přišlo do mailu, mohlo by Tě zajímat: dovolujeme si upozornit na prvního zástupce letošních čajů z Darjeelingu v nabídce: Darjeeling ff FTGFOP 1 NAMRING - http://www.caj.cz/index.php?detail=119%20000046


díky. Můžu Amanu zkusit. Na fotce čaj nic moc nevypadá, ale třebu bude výborný. Zrovna zadarmo ale není...

V každém případě je na FF dost brzy.
Registrovaný uživatel
Toast namazaný Dulce de leche, zapíjený doušky Taragüi con palo, tomu říkám chuťový orgasmus :twisted:
Málem jsem v tom delíriu začal mluvit guaraníjsky :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Sigur: tak jak, už jsi něco ochutnal?
Registrovaný uživatel
Ochutnal, ochutnal a to až tak, že som v nedeľu a vlastne aj včera nemohol zaspať...oči vypleštené do stropu, potom do televízora a potom zas do stropu :lol: Každopádne, chutia zatiaľ všetky, lepšie ako som dával doteraz.
Akurát som sa ťa chcel spýtať, že koľko nálevov sa odporúča pri jednotlivých modeloch, hmm?
Registrovaný uživatel
Tak to je dobře, že chutnají. Nálevů dej, kolik jich čaj snese, dokud to má chuť, tak pij :D Záleží tam na mnoha faktorech - množství listí, objem konvice, teplota vody ... Musíš si to vychytat, to Ti nikdo přesně neřekne. Každopádně na oolongy doporučuji konvici s vnitřním sítkem, aby neslitá voda stekla na dno a listí neleželo ve vodě. Používám tuto konvičku (nevýhodou je, že se ty jemné drátky po čase teplem deformují, výhodou je, že se sítka dají dokoupit): http://www.caj.cz/index.php?detail=863 TP0029.
Registrovaný uživatel
Sakryš, ten odkaz nefungule, ale je to kód 863 TP0029 na této stránce: http://www.caj.cz/k60-porcelan-a-sklo.html
Registrovaný uživatel
kacuro: pri tech 0.25l nabehas za vecer maraton, ne:)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1