Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Čajový set Hardtmut

Vykupminci.cz
Numisargo

Čajový set Hardtmut

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Spíše pro pochlubení a vyzkoušení náhody, zda někdo nemá další části.

Konvička s šálky Hardtmut (České Budějovice). Myslím, že z let kolem 1866.

V Jihočeském muzeu mají vyfocenu mlékovku pravděpodobně k tomuto servisu, tak je chci oslovit, zda nemají náhodou vyobrazení celého servisu.

Co mě trochu mate je to, že v knize Česká keramika od pana Konečného je značka uváděna jako Hardtmuth a stejně i když ji hledám na internetu. Na šálcích je ale naprosto jasně vytlačena Hardtmut (tedy na konci bez H). Značka je tlačená pouze na šálcích a podšálku. Konvice je bez značení.

Budu rád, když mě případně opravíte nebo se dozvím něco dalšího. Pokud by měl někdo na prodej další části servisu, může mě kontaktovat.
Je obrovskou náhodou, že jsem konvičku a šálek koupil minulý týden a v sobotu jsem na bleším trhu našel druhý šálek s podšálkem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pěkné tvz.Vídenská kamenina-sběratelské ...
Registrovaný uživatel
prosím vás rozluští někdo z vás jaké je to značení nemohu z toho nic vyčíst děkuji TOMÁŠ CHEB

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
prosím vás rozluští někdo z vás jaké je to značení nemohu z toho nic vyčíst děkuji TOMÁŠ CHEB

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi ne, protože je to strašně škaredý a nový porcelán, nezlob se. Hoď to do popelnice :D
Registrovaný uživatel
china..nic sběratelského,pouze využití dekorativní,pokud se vám to libí..
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
pěkné tvz.Vídenská kamenina-sběratelské ...


Děkuji. Tento výraz slyším poprvé. Progooglil jsem v češtině a dozvěděl se základ o co šlo. Zítra zkusím cizojazyčně a třeba najdu nějaké fotografie dalších výrobků. V češtině mi toho přijde zoufale málo.

Nejvíce mně vrtá hlavou to scházející H. Zde už evidentně je: https://www.eantik.cz/misa-nebo-velky-talir-hardtmuth-1854-prumer-32-cm-101239-p/
Registrovaný uživatel
Tak servis je datován do let 1854 - 1859. A konvička měla na víčku toto... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta imitace Wedgwoodu je moc pěkná. Ještě jsem jí neviděl. Sám kameninu a porcelán z Hardtmuthky trochu sbírám, takže bych si rád vyměnil nějaké informace, popřípadě doplnil sbírku. Můj email je sir.humphrey(zavináč)seznam.cz.
_______________
Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Čajový set Hardtmut

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1