Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » caracalla?

Vykupminci.cz
Numisargo

caracalla?

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o určení téhle provinční ražby,řekl bych že je to Caracalla nebo Elagabalus,na reversu tyché a opis......LAOD......díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rekl bych Caracalla, nejaka Laodikea... kolik to vazi a jaky to ma prumer?
Registrovaný uživatel
průměr 2,5cm,váha 10g
Moderátor
Ja nevim. Trochu se to podoba tady tomuto - Laodekia ad Lycum ve Frygii, ale nominal je to jednoznacne jiny:
http://wildwinds.com/coins/ric/caracalla/_laodikeia_BMC_223.jpg
A nemuzu koneckoncu vyloucit ani toho Elagabala.
Jinak je divne, ze to LAOD na reversu vypada jako by to bylo ciste v latinice, u provincnich minci neobvykle.
Dalsi zajimava vec je ta, ze to vahove odpovida dupondiu/asu a podle barvy na fotce by dokonce clovek rekl, ze je to orichalcum (nicmene dupondius to podle vzhledu samozrejme byt nemuze).
Registrovaný uživatel
mám jí 2 roky sem tam jí vytáhnu ale zatím jsem nic nezjistil.Má pro mě zajímavej portrét toho císaře má takový jemný rysy na tom fotu to tak nevyzní.
Moderátor
Jemne? Spis setrele, ne? :)
Registrovaný uživatel
...když se na to kouknu po výtvarné stránce, asi to bylo myšleno ve smyslu "něžné", ale setřelý je také dost :mrgreen:
..když jsem si nedávno prohlížela hromadu portrétů nejběžnějšího Gordiana, zaujalo mne, jak se hodně portréty liší. Ať ve výrazu, ale i v tom, jak portréty působí. Jinými slovy, každý umělec do ritiny dal kus sebe, proto v umění rytiny, ale i obrazy, jejich výraz a to jak působí prozrazuji nejen panovníka, ale i jaký byl samotný výtvarník. Je to jako v grafologii, v písmu se odráží povaha člověka, v umění to platí naprosto stejně.
Moderátor
Pritom je zajimave, jak zakladni styl v ramci urciteho obdobi zustava stejny - alespon u stejnych mincoven. Nove zakladane vychodni mincovny se lisi na prvni pohled. Pozdeji, v konstantinovske dobe uz ale neni mozne rozlisit mincovny podle portretu, ktery byl v ramci nekolika vzoru cim dal vic unifikovany.
Registrovaný uživatel
jo setřelý je ale když jsem srovnával portréty na provinčních mincí tak tenhle portét se mě zdá jako portrét na římský minci tím propracováním tak jsem to myslel možná blbě ale je to taky názor.mince se mě zdá zajímavá ne stavem ale tím portrétem ale hlavně nemůžu zjistit co je zač a to mě docela s....Hledám dál snad to zjistím.
Registrovaný uživatel
nechci dělat jiný vlákno tak se chci zeptat na tohohle Maximiana jestli je to mincovna Cyzikus.dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano.
Registrovaný uživatel
tak je to Elagabalus našel jsem podobný bronz ale s marsyasem.
opis by měl být A:IMP.M.AVR.ANTONINUS R:COL:LAOD:METROPOLEOS ta bohyně s kormidlem jestli je Tyché tu nevím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » caracalla?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1