Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » casopis Mince a bankovky , Co na něj řikate ?

Vykupminci.cz
Numisargo

casopis Mince a bankovky , Co na něj řikate ?

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Brett napsal
http://numpszi.com/aukro/main.php?dir=./page/book/sberatel

Tu je toho dosť na čítanie :-)


Brett, ty odkial mas meno/heslo? :)

zdravim,
Numpszi , tvoje knihovna uz nefunguje ??
Registrovaný uživatel
Snáď Ti numpszi odpovie. Ja som mu na túto tému kládol otázku pred viac ako týždňom (príspevok č. 75) https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/knihovnicka-6657x3 a odpoveďou sa neunúval.
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Snáď Ti numpszi odpovie. Ja som mu na túto tému kládol otázku pred viac ako týždňom (príspevok č. 75) https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/knihovnicka-6657x3 a odpoveďou sa neunúval.

jo jo , sledoval jsem tu rozpravu , ohledne te knihovnicky
nebudu ho tim zatezovat, pac asi ho to taky stvalo ten problem,kdyz za to plati tolik penez
Registrovaný uživatel
mike - poslal som Ti e-mail
Registrovaný uživatel
Brett napsal
mike - poslal som Ti e-mail

jo jo dekuji , trvalo to necely dve minuty :-)
Registrovaný uživatel
Toto je hezké číslo, že máme tolik neplatných peněz(20,- + 0,50Kč) doma schovaných:
http://finance.idnes.cz/v-obehu-je-stale-288-milionu-v-neplatnych-dvackach-a-padesatnicich-pw6-/bank.asp?c=A110224_131351_bank_bab
Registrovaný uživatel
chtel bych mit aspon polovinu :-)
Moderátor
36 padesátníků na každého člověka v průměru? To mi nepřijde reálné...
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
36 padesátníků na každého člověka v průměru? To mi nepřijde reálné...

no kdyz pocitate i kojence :-)
Moderátor
No právě - to by každá průměrná rodina musela mít kolem 100. Já třeba nemám žádný a myslím že spousta lidí taky ne :) Takže by tu musely být tisíce lidí, kteří si schovávají tisíce padesátníků, aby to ten průměr vytáhlo.. což se mi opravdu nezdá.
Registrovaný uživatel
Nezapomeňte tam započítat i ty, které jsou v sadách. ;)
Registrovaný uživatel
presne tak , ja mince nesbiram a tech 50 haleru mam asi padesat , a plno dvacetniku a desetniku :-)
a staci se kouknout na aukro tam jich je plno
Registrovaný uživatel
a co hráči mariáše, ty mají drobných mincí hromady ;) mě to přijde tak akorát, že jich je tolik na hlavu. ;)
Moderátor
Tak ok, je normalni, ze clovek ma doma bezne par desitek neplatnych minci a nekteri stovky nebo tisice :) Sice zadneho neznam, ale asi jsem divnej :))
Moderátor
A kolik těchto drobných skončilo "pro štěstí" na dně studní, propastí a podobných "institucí" :).
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
A kolik těchto drobných skončilo "pro štěstí" na dně studní, propastí a podobných "institucí" :).

Plno plno :) :) :) :) a jeste mnoho mnoho
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Tak ok, je normalni, ze clovek ma doma bezne par desitek neplatnych minci a nekteri stovky nebo tisice :) Sice zadneho neznam, ale asi jsem divnej :))


V jedné hospůdce mají, plnou láhev od okurek, drobných mincí právě na mariáš, netroufám si říct, kolik je tam kusů? :roll:
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
tenzor napsal
Tak ok, je normalni, ze clovek ma doma bezne par desitek neplatnych minci a nekteri stovky nebo tisice :) Sice zadneho neznam, ale asi jsem divnej :))


V jedné hospůdce mají, plnou láhev od okurek, drobných mincí právě na mariáš, netroufám si říct, kolik je tam kusů? :roll:

no zachvilku se dozvime presny pocet ks na obyvatele :--)
staci aby se ozvaly vsichni co hraji marias :-)
Registrovaný uživatel
No, budu se držet původního tématu. Reakce na MB časopis, co mi přišel včera do schránky. Vypíchl (jako grošák) bych dva příspěvky o groších. Jak Václav IV. , tak i Karla IV.....mám rád takové zajímavosti...... ;) 8)
Moderátor
A co podrobny typologicky rozbor haleru Ludvika Jag. od Pavla, to neni nic?! ;)
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
A co podrobny typologicky rozbor haleru Ludvika Jag. od Pavla, to neni nic?! ;)

No, jasně, že jo.....je to nářez, dokonce jsem začal laškovat i s myšlenkou zabrousit di těch vod a pořídit si nějaký ten kousek.....Dále p.Budaj.....depoty v kostech...hooooodně zajímavé...( kolik lidí asi po přečtení toho článku navštíví Kostnici... :mrgreen: ). Mám MB rád....ikdyž nejsem na bankovky, rád si něco přečtu.....
Registrovaný uživatel
Domnívám se, že každý se snaží přispět podle svých schopností a možností.Ovšem když se kolegové vyjadřují ve smyslu "pokený,ukecaný,okecaný" jeden by ztratil chuť.Od tohoto nejmenovaného kolegy jsem zatím nic nečetl, ani u nás a ani v zahraničí.Je potřebné se jistě věnovat studiu, ale napsat publikaci není zase až tak jednoduché.Děkuji,Doc.Kudweis
Registrovaný uživatel
Pokud jde o časopis Mince a bankovky, lze jej považovat za dobrý zdroj informací.To, že neobsahuje příliš informací o bankovkách, našich i zahraničních, je škoda.Je to ovšem o ochotě sběratelů přispívat a snažit se své znalosti zůročit publikováním. Proto se domnívám, že kritika není na místě.Je pravda, že ne každý sběratel sbírá vše, to by nebyla sbírka.Ale z konkretního zaměření může vzniknout pěkná informace, která stojí za uveřejnění.Také potvrzuji to, že v našich podmínkách mnoho literatury, především o světových bankovkách, není.Je to škoda ale je to způsobeno i složitostí nalézt vydavatele.
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
tak už mi dnes časopis dorazil, docela rychlost :shock: :D

z bankovek je tam pokračování článku o metalografii, pak další díl o čs. bankovkách (více méně okecanej katalog :) ) a pak ještě na konci jsou na toto téma rozvedený rady pro začátečníky ;)


Myslím si,že termín okecaný je dost nevhodný.Ať kolega napíše něco sám, třeba o bankovkách Haiti
Moderátor
samozřejmě jsem se Vás pane Kudweis nechtěl dotknout, nebylo to vůbec myšleno ve zlém. Vaší práce si velmi vážím a myslím, že co se týče publikací o zahraničních bankovkách, tak u nás nemáte konkurenci. Sám také vlastním několik Vašich katalogů.
Slovo okecaný jsem nepoužil v pejorativním smyslu, ale jiný přívlastek mě opravdu nenapadl ;)
Na druhou stranu a teď se neuražte, opravdu to nemyslím ve zlém, sám musíte uznat, že konkrétně tento díl je rozepsaný Pick a Novotný.
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 26. 7. 2012, 16:10. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » casopis Mince a bankovky , Co na něj řikate ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1