Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » cechovní truhlice

Vykupminci.cz
Numisargo

cechovní truhlice

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl jsem poprosit o radu o jaký cech by se mohlo jednat, osobně si myslím že jde o cech koželuhů nebo jirchařů, děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle se dá najít detektorem?
Nemyslím si, že je to cechovní věc, spíš osobní nebo firemní kus nábytku pánů Josefa Feindela a Franze Hallashce z roku 1792. Moc hezké, takové věci se mi líbí. Odkud to je?
Registrovaný uživatel
Detektorem asi ne :D, je to z vlastivědného muzea v Olomouci a mám to jako absolventskou práci. Je to moc hezká truhla, že se nejedná o cechovní věc by jste usoudil podle toho že jsou zde jejich jména?
Registrovaný uživatel
Spíš bych tak usoudil z toho, že v té době už byly cechy poměrně na ústupu. Ale třeba to je z nějakého cechu, nevím. A v muzeu to nevědí?
Registrovaný uživatel
V muzeu to měli akorát v depozitáři kde se jím na to prášilo a nevědí o tom vůbec nic...
Registrovaný uživatel
Symboly koželuhů tam jsou - viz např. znak cechu koželuhů v Mostě.
A pokud je to z muzea v Olomouci, pak bych asi začal zde .
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
to by člověk (nebo někdo kdo studuje nehumanitní obor) nevěřil o jakých blbostech se dá dělat absolventská práce a navíc o své témě nic nevědět...
Registrovaný uživatel
Děkuji, do archivu chci jet příští týden, jen jsem se chtěl ujistil jestli je to opravdu tento cech, abych věděl co hledat.

Právě proto se snažím něco o té věci zjistit, abych ji mohl restaurovat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » cechovní truhlice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1