Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Cena archů

Vykupminci.cz
Numisargo

Cena archů

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc, jelikož jsem úplný laik. Jedná se o Československo 1945 - Londýnské vydání. Podle galerie jsem našla, že každá známka sama o sobě nemá téměř žádnou cenu. Mění na tom něco, když jsou známky v archu? Jeden arch obsahuje 200 kusů známek. Moc děkuji za pomoc
Moderátor
Záleží také na tom, v jakém jsou stavu. I od toho se ta případná cena bude odvíjet.
Registrovaný uživatel
Řekla bych, že jsou v perfektním stavu. Žádné ohyby ani potrhané okraje. Jsou to veliké archy i s těmi okraji, tak jako z tiskárny. Je to celá ta série Londýnského vydání, od každé hodnoty jeden arch.
Registrovaný uživatel
Známky Londýnskeho vydania vlastní každý zberateľ, pretože ich bolo vydané veľké množstvo a sú lacné. Zberateľov celých archov je málo a tí, ktorí sú, už tie lacné známky majú. Pokiaľ za to neočakávate majland, tak sa mi ozvite na crv4@pobox.sk, možno, že sa dohodneme.
Registrovaný uživatel
děkuji za odpovědi, pokud to má cenu pár stovek, tak to to raději nechám dětem na hraní. Škoda, děda do toho tenkrát vrazil opravdu spoustu peněz a dnes to nemá žádnou cenu.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, no "na hraní" je to zase škoda. Já bych ty archy koupil, protože jsem sice sběratel, ale celé archy ještě nemám. Ale jak píšou již jiní nahoře, zbohatnout se z toho nedá. Trh tak bohužel funguje. Před 1989 bylo v ČSSR nějakých 50.000 registrovaných filatelistů, dnes jsou jich asi 4000 a věkový průměr vysoko nad 60 let. Prostě je velký převis nabídky nad poptávkou. Tak když tak dejte vědět, kdybyste to chtěl prodat. Díky :-)
Registrovaný uživatel
Anoaa napsal
děkuji za odpovědi, pokud to má cenu pár stovek, tak to to raději nechám dětem na hraní.

By som si to rozmyslel ...
A) Niečo s tým polepia (nábytok, dvere a podobne) a dosť zle sa to zoškrabuje.
B) Deti majú citlivé žalúdky a ten lep vo väčšom množstve môže spôsobiť problém ...
Anoaa napsal
Škoda, děda do toho tenkrát vrazil opravdu spoustu peněz a dnes to nemá žádnou cenu.

Čo je zvláštne na tom, že v minulosti niekto do niečoho vrazil peniaze a dnes to nemá cenu? Veď pre Vášho deda to pravdepodobne bola záľuba a tá niečo stojí nie?
Registrovaný uživatel
to David Neil:

určitě bych zájem o filatelii nedefinoval počtem registrovaných filatelistů. V dobách komunismu jste se ke známkám prakticky bez registrace nemohl dostat, v dnešní době internetu již toto dávno neplatí. navíc ceny na sálovkách nebo jiných aukcích soustavně stoupají, o sběratelský materiál je myslím velký zájem.

to Anoaa:

počkal bych s unáhleným prodejem, můžete tam mít arch s OHZ, dále některé archy obsahují DZ,DV, třeba i nějakou složku, barevnou skvrnu od výroby atd. Za pár stovek to určitě nepouštějte. Vemte to k nějakému odborníkovi, na internetu jich pár určitě dohledáte
Registrovaný uživatel
to neominius: no nevím, jste ochoten to koupit? Ono je hodně lidí, co řekne "za pár stovek to nepouštějte" ale sami nejsou ochotni to koupit. Jasné, ať prodávající počká, posbírá po trhu pár cen od lidí, co to chtějí 100% koupit (a ne jen od žvanilů), a pak to prodá nejlepší nabídce. To by byla moje rada. Na těchto známkách nezbohatnou ani děti prodávajícího a asi ani vnoučata... A co se týká sběratelů - zajděte na nějakou burzu, ať vidíte, jaký tam je věkový průměr. Nebo se zeptejte v zahrnaičních aukčích domech, kdo jsou jejich zákazníci (já to teď udělal na sběrateli (pan Orsi od Feldmana nebo Wagner od Felzmanna)... sběratelství už opravdu není masové, jako před revolucí...
Registrovaný uživatel
neominius napsal
navíc ceny na sálovkách nebo jiných aukcích soustavně stoupají, o sběratelský materiál je myslím velký zájem.

Áno a vojnu vyhral Hitler :D
Registrovaný uživatel
David Neil napsal
to neominius: no nevím, jste ochoten to koupit? Ono je hodně lidí, co řekne "za pár stovek to nepouštějte" ale sami nejsou ochotni to koupit. Jasné, ať prodávající počká, posbírá po trhu pár cen od lidí, co to chtějí 100% koupit (a ne jen od žvanilů), a pak to prodá nejlepší nabídce. To by byla moje rada. Na těchto známkách nezbohatnou ani děti prodávajícího a asi ani vnoučata... A co se týká sběratelů - zajděte na nějakou burzu, ať vidíte, jaký tam je věkový průměr. Nebo se zeptejte v zahrnaičních aukčích domech, kdo jsou jejich zákazníci (já to teď udělal na sběrateli (pan Orsi od Feldmana nebo Wagner od Felzmanna)... sběratelství už opravdu není masové, jako před revolucí...


Samozřejmě, že jsem ochoten to koupit a ne za pár stovek, ale minimálně za pár tisíc. Nikdo netvrdí , že je to na zbohatnutí, ale dostat za to slušnou cenu, ne směšnou. Proto jsem psal, že dnes to již není o burzách, ale o internetu, mladý Vám na burzy chodit nebudou.
Registrovaný uživatel
Brett napsal
neominius napsal
navíc ceny na sálovkách nebo jiných aukcích soustavně stoupají, o sběratelský materiál je myslím velký zájem.

Áno a vojnu vyhral Hitler :D


Myslíte, že to tak není?
Registrovaný uživatel
neominius napsal
Myslíte, že to tak není?

Ono by to bolo na dlhú debatu. Už len polemika čo je zberateľský materiál ... Čo a kto tvorí ceny na trhu (obchodníci, investori, zberatelia), v akom sú percentuálnom zastúpení, čo sa stane s trhom, keď nastane to, alebo ono ... Je toho veľa, čo a kto riadi súčasný filatelistický trh. A keď by sme aj o tom debatovali, tak vždy to bude len subjektívny názor každého z nás. Môj názor je ten, že záujem o filateliu je momentálne tak nízky, ako ešte nikdy v histórii nebol ...
Registrovaný uživatel
Brett napsal
neominius napsal
Myslíte, že to tak není?

Ono by to bolo na dlhú debatu. Už len polemika čo je zberateľský materiál ... Čo a kto tvorí ceny na trhu (obchodníci, investori, zberatelia), v akom sú percentuálnom zastúpení, čo sa stane s trhom, keď nastane to, alebo ono ... Je toho veľa, čo a kto riadi súčasný filatelistický trh. A keď by sme aj o tom debatovali, tak vždy to bude len subjektívny názor každého z nás. Môj názor je ten, že záujem o filateliu je momentálne tak nízky, ako ešte nikdy v histórii nebol ...

Od toho se to tu jmenuje diskuze, proto je mnohem lepší, když napíšete svůj konstruktivní názor, než blbost s Hitlerem. Samozřejmě, že s vámi ve vašem názoru nesouhlasím. Definice sběratelský materiál je snad všem jasná, o tom se přít nebudeme. Cenu vždy tvoří nabídka versus poptávka. Procentuální zastoupení dle úspěšnosti prodeje na aukcích je téměř vždy vyšší než 50% takže asi dobré. Co se stane s trhem jasně ukázala krize 2007, a naopak když se daří, tak to funguje i ve filatelii. Můj názor je zase ten, že filatelie na tom není tak špatně.
Registrovaný uživatel
neominius napsal
... Samozřejmě, že s vámi ve vašem názoru nesouhlasím.
Můj názor je zase ten, že filatelie na tom není tak špatně.

Ja Vám Váš názor neberiem - rešpektujem ho. Podľa mňa je na tom filatelia viac, ako špatne a nemyslím tým len vývoj cien na trhu a záujem zo strany zberateľov ...
Čo sa týka prispievania tu na fóre. Je to asi, ako u každého z nás. Niekedy necítim potrebu reagovať vôbec (z rôznych dôvodov), niekedy zareagujem len veľmi stroho / stručne a niekedy, keď cítim dôvody a vidím zmysel, tak sa snažím reagovať obsiahlejšie a prípadne reagovať opätovne.
Registrovaný uživatel
Také já Vám Váš názor neberu, ale protože se názorově velmi rozcházíme, bude lepší diskuzi na toto téma ukončit a potkat se u jiné, názorově bližší. Díky
Registrovaný uživatel
Kruh sa uzavrel.
Anoaa ako údajný úplný laik ponúkne na predaj archy Londýnskeho vydania s kompletným popisom falatelistických zaujímavostí, o ktorých úplný laik nemá ani šajnu / perfektný stav, žiadne ohyby ani potrhané okraje/, ale bez pevnej cenovej ponuky, ako to vyžadujú pravidlá tohto fóra. Ja som sa celú vec snažil, stiahnuť mimo toto fórum, ale neominius už ponúka " pekných pár tisíc". Nepripomína vám to sváka Ragana a jeho utajeného prihadzovača ? Nakoniec to pomaly celé skončí hádkou.
Klobúk dole pred pravidlom fóra pri každej ponuke uviesť aj cenu. Ináč sa to ozaj iba zvrhne ...
Registrovaný uživatel
kosican napsal
Kruh sa uzavrel.
Anoaa ako údajný úplný laik ponúkne na predaj archy Londýnskeho vydania s kompletným popisom falatelistických zaujímavostí, o ktorých úplný laik nemá ani šajnu / perfektný stav, žiadne ohyby ani potrhané okraje/, ale bez pevnej cenovej ponuky, ako to vyžadujú pravidlá tohto fóra. Ja som sa celú vec snažil, stiahnuť mimo toto fórum, ale neominius už ponúka " pekných pár tisíc". Nepripomína vám to sváka Ragana a jeho utajeného prihadzovača ? Nakoniec to pomaly celé skončí hádkou.
Klobúk dole pred pravidlom fóra pri každej ponuke uviesť aj cenu. Ináč sa to ozaj iba zvrhne ...

Zvykne sa tomu hovoriť - volavka ... V niektorých prípadoch obchodná stratégia. V tomto konkrétnom mi je z toho na grcanie ...
Moderátor
Asi špatně čtu - můžete mi někdo přesně označit příspěvek, ve kterém nabízí Anoaa archy k prodeji?
Registrovaný uživatel
dejvy – keď niekde na za mestom na výpadovke pri odpočívadle uvidím slečnu v kratučkej latexovej sukničke, sieťovaných pančuškách, na vysokých podpätkoch s množstvom farbičiek na tvári, ktorá veselo točí ružovou kabelkou, tak nepotrebujem, aby mala na čele napísané čo tam robí a o čo jej ide. Dám si veci do súvislosti a pomyslím si svoje.
Ale je možné, že len došlo, ako hovoril bývalý pán prezident – "k hlubokému nedorozumění" a tá slečna len zmeškala posledný autobus, stopuje a ponáhľa sa domov ku svojím najbližším ... :P
PS: Buď tak zlatý a sprav niečo s tou ikonkou ...
Registrovaný uživatel
To jsou neuvěřitelný reakce :-) Myslím tím přispěvatele Brett a kosican, kteří si myslí, že jsou Anoaa a neominius spolčení a jednomu je z toho špatně. To tvrzení by mi ani nevadilo, i když je to podle mě nesmysl, ale to vyjadřování teda nic moc. Abych to trochu vyvážil, tak můj názor je, že neominius se snažil udělat dobrý skutek a zabránit tomu, aby Anoaa prodala známky za pakatel, třebaže nic nenabízela, ale už se začali slétavat supi, tak co kdyby. Kosican je zklamán, že je za pakatel nekoupil a věčný pesimista Brett je také zklamán, ale z něčeho jiného, že nenašel v protivníkovi dostatečnou podporu v tom, jak je filatelie na tom špatně jak nikdy předtím. Což už tvrdí poměrně dlouho, kdykoliv k tomu dostane příležitost, jestli se nepletu. Osobně si také myslím, že archy mají mnohem větší cenu než několik stovek, nejsou vůbec běžné, navíc ten perfektní stav. A na to musí být opravdu odborník, aby na dotaz na stav napsal, že archy nejsou potrhané a zpřehybané :-)
Registrovaný uživatel
Brett napsal
dejvy – keď niekde na za mestom na výpadovke pri odpočívadle uvidím slečnu v kratučkej latexovej sukničke, sieťovaných pančuškách, na vysokých podpätkoch s množstvom farbičiek na tvár


Věř, že ta suknička latexová nebyla. Kdyby ano, tak tam nestojí, ale čeká na tebe v bordelu ;-)
Registrovaný uživatel
Zareagujem len na dve veci.
otavel napsal
věčný pesimista Brett je také zklamán, ale z něčeho jiného, že nenašel v protivníkovi dostatečnou podporu v tom, jak je filatelie na tom špatně jak nikdy předtím. Což už tvrdí poměrně dlouho, kdykoliv k tomu dostane příležitost, jestli se nepletu.

O nejakom sklamaní, čo sa týka tej zmieňovanej podpory nemôže byť reč. Ja ju nežiadam a nepotrebujem. Ja mám v tomto smere jasno a to mi stačí.
Môžme polemizovať o tom, ako je na tom trh s filatelistickým materiálom, ale polemizovať o tom, ako je na tom záujem o filateliu myslím nemá
zmysel.

otavel napsal
Osobně si také myslím, že archy mají mnohem větší cenu než několik stovek, ...

Ja som tu nikdy netvrdil opak. Vlastne si myslím to isté.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Brett napsal
dejvy – keď niekde na za mestom na výpadovke pri odpočívadle uvidím slečnu v kratučkej latexovej sukničke, sieťovaných pančuškách, na vysokých podpätkoch s množstvom farbičiek na tvár


Věř, že ta suknička latexová nebyla. Kdyby ano, tak tam nestojí, ale čeká na tebe v bordelu ;-)

8) Keď ja tomu moc nerozumiem. Ledva päty vytiahnem z našej dediny. A k tomu ja som taký typický rodinne založený typ. Od vtedy čo som sa oženil som sa na druhú ani nekukol. A ešte som aj trochu hanblivý 8)
PS: Inak Tvoje nechty ... ľúbia sa mi ;)
Registrovaný uživatel
Ekonomická trieda aršíka Sagan.Celá tá plachta sa mi zdala drahá. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Cena archů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1