Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Cena zlata

Vykupminci.cz
Numisargo

Cena zlata

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Gold Hits Record Against Euro
On May 23, the price of gold reached a record as measured in euros at about 1,080 euros per ounce of gold.
http://www.numismaster.com/ta/numis/Article.jsp?ad=article&ArticleId=20545&et_mid=505779&rid=2238379
8)
Registrovaný uživatel
neboj sa :D to ešte nie je posledná rekordná cena. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
And what about silver? Your opinion, please... Buy or not? :P
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
And what about silver? Your opinion, please... Buy or not? :P

Já bych řekl že ano, zvláště pak ve formě denárů Jaromíra či Boleslava I.
;)
Moderátor
Přiznej, že máš pod prahem zakopané 3 pytlíky dotyčných stříbrných mincí, kterýchžto se potřebuješ radikálně zbavit ;) Já to cpu do prvorepublikových stříbrňáků, tabatěrek, broží a jiného dobového stříbrného zboží :P
Moderátor
Na nakup stribra byl nejlepsi cas pred 3/4 rokem :D
Moderátor
Máš recht tenzore... Správněji řečeno, já to tam cpal do stříbra vrchem dolem před rokem... Nyní vyčkávám :P
Registrovaný uživatel
striebro sa ešte oplatí nakupovať v Afrike ,stále to berú popri zlate ako druhotnú surovinu. ;)

Osobne to mimoriadne ocenujem. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Kdyby měl někdo zájem, tak budu v neděli v Brně na Dukátu s posledním zlatým ruským pětirublem :D :mrgreen:
Moderátor
To si teda dopadnul Jene... zlato, koukám, došlo, snááád tedy bude ještě v prasátku nějaké to stříbro, o měďákách ani nemluvě ;) Chce to vzornou životosprávu a nehýřit po nocích :P
Moderátor
grofik napsal
striebro sa ešte oplatí nakupovať v Afrike ,stále to berú popri zlate ako druhotnú surovinu. ;)

Osobne to mimoriadne ocenujem. :D


Když já těm "opičkám" ( s prominutím) nějak nevěřím...než to dojde do Evrpoy bude z druhotné suroviny (při nejlepším) nikl...
Moderátor
Wjem napsal
To si teda dopadnul Jene... zlato, koukám, došlo, snááád tedy bude ještě v prasátku nějaké to stříbro, o měďákách ani nemluvě ;) Chce to vzornou životosprávu a nehýřit po nocích :P


Holt, těžký život studenta :mrgreen: Nějaké zlato by se našlo, ale pouze s nějakou historickou hodnotou. Investiční mince typu pětirubly, R-U desetikoruny, sovereigny a podobné jdou jaksi mimo můj sběratelský zájem a mám je na výměnu - když už se mi dostanou do ruky :twisted:
Moderátor
Hola, ty slezský špeciálisto... což takhle nějaké, byť klidně nemincovní, artefakty tamního rodu "von Larisch"? Nebyli by? ;)
Moderátor
Jistě, moje babička Ti může povyprávět, jak se s Janem Larischem setkala ve Fryštátě :D. Kdepak, nic takového doma nemám. Mám dojem, že na blešáku na Černé Louce byly před časem nějaké vizitky rodu Larischů, ale jinak o ničem nevím.
Moderátor
Ano, Jane,potkali se , ...a jsi třebárs čvrtinový Larisch :P To, víš, věř těmhle vrtošivým babičkám:-) Vizitky jsem nemyslel...spíš porcelán, dobové písemné artefakty, starožitnosti či jiné kulturně umělecké skvosty ;)
Moderátor
Po bazarech nechodím, takže vůbec netuším. Karvinsko a Těšínsko nejsou jen Larischové, ale i Mattencloitové, Bludovští, Beesové z Chrostiny, Guttmanové, Küenburg - Spensové - těch rodů tady bylo víc. Zvláště pak předměty ze zámků v Ropici a Hnojníku se jaksi "vytratily" mezi lidi.
Moderátor
Máš pravdu...bohužel :( Těžko se to dává a shání zpátky...
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Zvláště pak předměty ze zámků v Ropici a Hnojníku se jaksi "vytratily" mezi lidi.


Jak to vlastně s tou ruinou vypadá? Už ji někdo koupil?
Moderátor
Myslím že neee, bojím se, že ten zámek už se zachránit nedá :( Už se zbortila střecha.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zajímavosti » Cena zlata

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1