Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Cenový odhad míšenského porcelánu

Vykupminci.cz
Numisargo

Cenový odhad míšenského porcelánu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, potřeboval bych poradit s odhadem ceny jednoho kousku míšeňského porcelánu. Vytvořil jsem pro tyto účely velmi jednoduché stránky, které jsou soupisem všech mně dostupných informací:

stránka o sošce Vinaři (stránka je i česky, stačí vpravo nahoře klepnout na "česky")

Dokázal by mi prosím někdo poradit, jak by se dal takový kousek ocenit?
Nejedná se o nic, co jsem objevil na půdě; rád bych tento kousek zakoupil, ale nejsem si jistý, jaká je reálná hodnota této sošky, byť orientační.

Díky.
Registrovaný uživatel
dobry den,,,otazkou je,zda vase soska vubec misni je...existovalo mnoho manu-
faktur,ktere znacku misne imitovalo..tato mi pripada na Wallendorf,ale pockejme na ostatni...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

díky za reakci. Prodejce tvrdí, že se jedná o pravou Míšeň. Nejde o nezávislého starožitníka, ale o starožitnictví v centru Prahy. Samozřejmě, ani to není jistota, proto se pokouším dopátrat nezávislého pohledu.
Registrovaný uživatel
tato značení mi připadá :značka sprohnutými meči z předvalečného období.Protínaní mečů uprostřed,ostří mečů kdydy se prodloužily ,tak se meče setkají.Míšen má spoustu označení-mečů.
Registrovaný uživatel
Dle informací od prodejce by měla soška pocházet z 2. poloviny 19. století, přesněji 1880. Tohle by tedy nejspíš odpovídalo.
Registrovaný uživatel
mejte trpelivost..vice hlav -vice rozumu...skutecnost je takova,ze i renomovane
porcelanky misenske znacky v minulosti casto imitovaly,znackovani ve vyrobe
provadely hlavne deti a ty se s nimi proste "nemalovaly",pockame jeste na jine
nazory..
Registrovaný uživatel
ahoj miris...podobne figuralni skupiny se nabizeji za pozoruhodne ceny,prozradi-
te nam co za tu vasi prodejce pozaduje?
Registrovaný uživatel
Určitě. Prodejce za ni chce 125.000 Kč. Mně ta cena přijde poměrně vysoká, když nejsem schopen ani pořádně identifikovat výrobce. Dal jsem si záležet a pokoušel jsem se určit vzor Meissen značky, ale jsem na pochybách. Je to vysoká částka na to, aby se mi chtělo riskovat.

Myslíte, že obavy jsou na místě, když pominu výši ceny?
Registrovaný uživatel
cena je velmi vysoka...podobne skupinky se na zapade nabizeji nepomerne
levneji s jasnymi misenskymi znackami...


http://www.ebay.de/itm/Prachtige-grosse-meissen-Figur-Gruppe-Vogel-gartnerkinder-19-jhdt-1-wahl-/201003937517?pt=Porzellan_Keramik&hash=item2eccc4aeed

http://www.ebay.de/itm/Prachtige-grosse-meissen-Figur-Gruppe-Vogel-gartnerkinder-19-jhdt-1-wahl-/201003948806?pt=Porzellan_Keramik&hash=item2eccc4db06

http://www.ebay.de/itm/Aus-Nachlass-Meissen-Figur-Muse-Paar-um-1880-1-Wahl-/400626057730?pt=Porzellan_Keramik&hash=item5d472c8202

http://www.ebay.de/itm/Meissen-Figur-Die-Liebeserklarung-Krinoliengruppe-/251393131530?pt=Porzellan_Keramik&hash=item3a8832c40a

http://www.ebay.de/itm/Meissen-Figur-Urania-Muse-der-Astronomie-Knaufzeit-um-1860-1-Wahl-RAR-/221234162083?pt=Porzellan_Keramik&hash=item33829569a3

zde jen na ukazku...posudte sam.
Registrovaný uživatel
mám pochybnosti o pravosti Misenského porcelánu.Když se podívate na Samson -Paříž značení,také napodobovali značení Mišně-zkřížení ostří mečů uprostřed 1810-1894.Hodně porcelánky napodobovaly to značení Míšně.Byla bych velice opatrná.Starožitník muže vypracovat smlouvu o pravosti porcelánu určení roku značení,po případě kdyby došlo omylu vracení peněz,požadovala by k posudku foto-dokumentaci,vypracovaní kupní smlouvy-hlavně dobře ošetřit smlouvu 125.000 není malá častka.
Registrovaný uživatel
Dobry den. Prosím Vás o odhad ceny vázy.
Registrovaný uživatel
kde máš vázu?
Registrovaný uživatel
Z mobilu mi to nešlo vložit, tak teď se to snad povede.
Registrovaný uživatel
Jak se vkládají fotky?
Registrovaný uživatel
Vedle mečů je tiskařská značka 67 a ručně psaný nápis D 159.
Kdysi jsem tam viděl i číslice 1897, ale dnes jsem je nemohl najít, snad příště s brýlena.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.1stdibs.com/furniture/decorative-objects/vases-vessels/vases/meissen-tall-amphora-multicolored-vase-two-handles/id-f_1266976/
Registrovaný uživatel
Díky.
Registrovaný uživatel
Vysoká je cca. 80cm a podstavec je k váze přišroubovaný.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s odhadem ceny 10 ks míšeňského porcelánu, které jsou na fotkách. Jde o 6 ks hrnečku, 1 ks miska, 1 ks váleček a 2 ks suprava na louhování čaje. Jestli by jste vedeli, jaká je, byť orientační cena tohohle porcelánu. Ďekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jedna bližší fotka k příspěvku výše

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi vás nepotěším, ale toto NENÍ Míšeň!!!
Značka je Dubí(Eichwald), B.Bloch, platná od cca 1900 do 1939.
Registrovaný uživatel
Sorry, nepotěšení je na mé straně!!! ;)

Přehlédl jsem PLNOU hvězdičku, což je tedy značka

Meißner Ofen- und Porzellanfabrik (C. Teichert),

které "pravá Míšeň" prodala licenci na dekor i původní formy.
Registrovaný uživatel
Přesněji, Dubí má hvězdičku pod oválem a obrysem.
Registrovaný uživatel
Co se tohoto dekoru týká, tak pravá Míšeň co vím má vždy skřížené meče také v dekoru. Nedávno jsem viděl originální míšeňský cibulák, který v dekoru ty meče neměl a byl značený druhým stupněm jakosti. Tomu stupni jsem přisuzoval ty chybějící meče v dekoru. Je to pravděpodobné nebo to mohl být nějaký straší model, kdy se meče do dekoru nedávaly?
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

také bych se chtěl zeptat na odhad ceny tohoto porcelánu. Nejsem si jist, zda je to pravá Míšeň. Prosím tedy o radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Cenový odhad míšenského porcelánu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1