Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » ceny českých a československych mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

ceny českých a československych mincí

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Rád bych otevřel nové téma, diskuzí na ceny ruznych mincí zvláště raritních. Příklad pokud serfujete na veb. stránkách někdy se zarazite nad cenou a to i na sseriózních prodejců. .Nedavno jsem prohlížel stránky mince numismatika a byl jsem překvapen jak ceny některých i poměrne běžných kousků jsou vysoké, třeba 1 koruna 1953 kvalita 1/1 skoro za 300 Kč a mnoho dalsi zajímavých cen. Samozřejme je otázka co je aktuální průměrna cena a kde by ji člověk mohl najít. :|
Registrovaný uživatel
Ked sa za tolko penazi predalo viacero rovnakych minci tak to asi bude realna cena
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ceny a stavy mincí... :roll:
Mám v tejto súvislosti otázku:
Dá sa podľa vás súhlasiť s určením aspoň približnej ceny mincí povedzme s cenami na catawiki,alebo NGC? Podľa mňa nerúbu moc vysoko,skôr nízko.Na rozdiel od cien na Au,Eb,v eshopoch,v kamenných predajniach,na burzách (nie numizmatických,tam som v živote nebol a ceny neviem),v starožitníctvach a podobne.Všade tam je to x-krát drahšie.Nemyslím len naše mince,na tie je cenníkov (reálnych?) dosť,ale mince európske,svetové,skrátka všetky.Majú ich tam dosť.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Catawiki pouzivam a podla ich cien som aj predaval a nebol problem...kupujuci suhlasil,ja som bol spokojny...
Registrovaný uživatel
Díky tomi,fajn.Ináč je to veľký hokej.Myslím tie rôzne iné zdroje.
Aj stavy sú hokej...Človek sa nestačí diviť.
-s-
Registrovaný uživatel
Stavy mincí, to je hodně diskutované téma. Je to tím, že označováním 0/0 atd. vzniká spousta subjektivních pohledů, kdy pro někoho může jít o minci bezvadnou a pro někoho spíše horší. Tím jsou potom i samozřejmně markantní rozdíly v ceně. Všeobecně naše kamenné obchody přestřelují jak v zachovalosti i cenách, aukce jak na aukru a ebay apod. taky závisí od toho, jak kdo si sáhne do svědomí a kupující do peněženky. Orientačně poslouží samozřejmně katalogy, ale výsledná cena se nakonec odvíjí od momentální poptávce a nabídce. Cenově v nejpřijatelnější hladině jsou samozřejmně na numismatických burzách a aukcích. Co se týče mincí světových, tak na NGC i catawiki jsou ceny i stavy mincí přijatelné...
Registrovaný uživatel
No toto by bolo na debaty.Veď píšeš,že je to diskutované.
Tak si to vysvetľujem v podstate správne.Ale aj pri ctwk musí byť človek opatrný.Tam sa s nejakými "miestnymi" R mincami (napr.Čsr,ČSSR) moc nezapodievajú.
Ja som si to ešte trocha upravil.Ale len teoreticky.Mince skôr kupujem,žiadnu som zatiaľ nepredal..
Ctwk cena za stav VF-2/2 je povedzme 1€.Vyššie som menoval inštitúcie,kde by si za ňu pýtali 4,5,6....8 €.O numizmatikoch nehovorím.Špičkový numizmatik si predsa bežnú mincu v takom stave nekúpi.Myslím si,že 0,5-1€ by sa dalo pripočítať a cena by nebola až tak mimo realitu.Pre takých,ktorí sa bavia,začínajú,skrátka nie zberateľská špička.Alebo nie?Samozrejme záleží na stave toho "VF",keďže jednoznačné VF,F atd.vlastne neexistuje a ani asi nikdy nebude.
-s-
Registrovaný uživatel
Máš pravdu, ale víš, jak to dnes chodí a je to všude, v každém oboru. Každý se snaží profitovat co nejvíc, vytřískat co nejvíc money. Řekl bych, že do doby než byl internet bylo sběratelství čistší a uplně o něčem jiném, já osobně jsem to nezažil, ale víc to fungovalo na směnném obchodě a získávání mincí bylo takovým dobrodružstvím. Dnes sednem na net, vygooglime co chcem, projedem od obchodu pres aukce a je dost velkej vyber. Ale tim to zacina....tam je vysoka cena, tam je to od korunky (taky by mne zajimalo, v kolika procentech si tam mince udela cenu sama a v kolika jde o umele prihazovani prodejce),fotky jak ze zurnalu kde vse je 100% Unc a pak doma pod lupou světe div se...ale ne vseci jsou takovy, jak jsem psal, je vyber a da se najit pěkné mince za rozumnou cenu, evropu a svět sice nesbírám, ale catawiki a NGC jsou k tomu fajn, ceny jsou tam nekdy az prekvapivé ;)
Registrovaný uživatel
snukr napsal
Řekl bych, že do doby než byl internet bylo sběratelství čistší a uplně o něčem jiném, já osobně jsem to nezaži


Možná bylo čistčí, ale čisté opravdu nebylo :-)
Registrovaný uživatel
Šmelina vždycky byla a bude..... :?
gorila napsal
snukr napsal
Řekl bych, že do doby než byl internet bylo sběratelství čistší a uplně o něčem jiném, já osobně jsem to nezaži


Možná bylo čistčí, ale čisté opravdu nebylo :-)
Registrovaný uživatel
Z debát s kamarátom,bývalým numizmatikom viem,že skutočne nebolo.
Teraz si ten kto chce, aspoň aké také informácie môže zohnať.Len sa zas nesmie upnúť na najvyššiu cenu,na ktorú narazí.Alebo na cenu varianty a zmätok v duši (v hlave) je na svete.Špekulanti to majú ťažšie. ;)
Snukr píšeš prijateľné......Myslíš nízke?Mne sa to tak niekedy javí.Ale predpokladám,že odborníci z ctwk,NGC to majú dobre overené a bežný výskyt,bežných mincí sa odráža aj v ich cene.Len by ma zaujímalo,či by mi niektoré mince predali za ceny,ktoré uvádzajú.Pochybujem... :roll: Preto som si tak sám pre seba pridal 50-100 % (?) k ich cenám.Nie 500 a viac..
-s-
Registrovaný uživatel
Ano, myslím nízké ;)
stani napsal
Z debát s kamarátom,bývalým numizmatikom viem,že skutočne nebolo.
Teraz si ten kto chce, aspoň aké také informácie môže zohnať.Len sa zas nesmie upnúť na najvyššiu cenu,na ktorú narazí.Alebo na cenu varianty a zmätok v duši (v hlave) je na svete.Špekulanti to majú ťažšie. ;)
Snukr píšeš prijateľné......Myslíš nízke?Mne sa to tak niekedy javí.Ale predpokladám,že odborníci z ctwk,NGC to majú dobre overené a bežný výskyt,bežných mincí sa odráža aj v ich cene.Len by ma zaujímalo,či by mi niektoré mince predali za ceny,ktoré uvádzajú.Pochybujem... :roll: Preto som si tak sám pre seba pridal 50-100 % (?) k ich cenám.Nie 500 a viac..
-s-
Registrovaný uživatel
Tak sme dvaja... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/100-kcs-1993-slovenska-muzealni-spolecnost-proof-i6570650423.html

Tak toto je cena, kterou bych od této mince rozhodně nečekal, sice pořád říkám, že potenciál československých proofek není rozhodně vyčerpán, ale je to pecka.
Já sám ji koupil před nedávnem víc jak o tisíc míň.... :D
Registrovaný uživatel
Co jsem se nedávno vrátil ke své dětské vášni sbírání mincí, tak nic jiného než české a československé mince nesbírám. A navíc ještě sbírám jenom a pouze stříbrňáky - hlavně si myslím, že člověk má sbírat to, co bezpečně zná. A běžné, laciné ražby, co se dají sehnat i za cenu stříbra, považuju i za dobrou investici. Stříbrné pětikačky i v dobrém stavu jsem vždy vyhandloval za ne víc jak 60 korun (i rok 1928), poválečné stokoruny leckdy i opravdu jen za tu stovku.
Ty ceny jsou každopádně i tak někdy mazec. Teď v létě jsem sehnal pamětní z roku 1969 (SNP) za pouhou tisícovku, v absolutně perfektním stavu a s ohledem na ceny v obchodech si můžu gratulovat.
Lenina z roku 1970 jsem ve stejné době usmlouval za čtyři stovky.

Takže i když nakupuju v numismatikách, asi s tím přestanu úplně.

Jde taky o to, že se mi tam už stalo dvakrát, že ze mě pán zkoušel udělat blbce: za minci, co jsem posléze střelil za 4000, mi chtěl dát 300, a když jsem šel prodat hromadu rakouských měďáků 1800 - 1850 (z mojí staré klukovské sbírky, už mě nebavily), tak mi do očí tvrdil, že to to vezme tak za korunu kus, že to nemá žádnou cenu :))
Sranda je, že pak jsem zasakroval, rozprodal to sám po kouskách, dal si tu práci, a ve finále jsem měl padesát korunek průměrně z každé.

Nutno dodat, že já jsem z kupců voly nedělal, vždycky to bylo okolo nebo mírně pod katalogovou cenu.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 16. 9. 2017, 12:23. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » ceny českých a československych mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1