Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Černobílé pohlednice, má smysl je nadále uschovat?

Vykupminci.cz
Numisargo

Černobílé pohlednice, má smysl je nadále uschovat?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o radu.
Našla jsem spoustu starších černobílých pohlednic, nepoužitých.
Všechny se mi zdají tzv. na jedno brdo, tak jsem vyfotila jen čtyři z nich na ukázku.
Má smysl je nadále uchovávat? Nebo jsou úplně bezcenné a mohu je dát třeba do sběru?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Větší šanci na to, že najdete kupce, je u místopisných pohlednic, zvláště, pokud by to byly méně běžné motivy. Konkrétně tady tu první nepoznám, na těch dalších je Zvíkov a Orlík ještě před napuštěním Orlické přehrady. Jsou to dosti běžné záběry, kterých je všude plno, ale třeba by je někdo koupil po 10 Kč, budete-li mít štěstí. Rodinné fotografie, jako je tahle, jsou prakticky neprodejné - ledaže by na nich byl někdo, kdo se později stal slavným.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
Není zač :-)
Jen doplním z vlastní zkušenosti: Kdysi jsem cosi odvážel do sběrového dvora. U kontejneru tam stál jejich pracovník a přebíral starou korespondenci z vyhozené krabice - vybíral místopisné pohlednice, ostatní dával zpět. Zřejmě to dělal pro nějakého sběratele nebo antikváře. Takže vyhodit to můžete kdykoli, ale podle mne by to byla škoda. Ve sběrně za pohlednice opravdu moc peněz nedostanete. I kdyby se Vám nechtělo pokoušet se to rozprodat, možná je ve Vašem okolí někdo, komu to udělá radost, a Vy můžete mít aspoň dobrý pocit.
A co by bylo vůbec nejlepší: Pokud Vám ty pohlednice nepřekážejí ("spousta" je dosti vágní pojem - je to krabice od bonbonů? krabice od bot? plná skříň?), schovejte si je. Třeba jim ještě přijdete na chuť. Co takhle pokusit se navštívit třeba v rámci dovolených všechna ta místa a sehnat pohlednice zachycující současný stav?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Černobílé pohlednice, má smysl je nadále uschovat?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1