Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Vykupminci.cz
Numismatika

Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Fórum pro diskuzi členů i hostů pobočky
Registrovaný uživatel
Dnes jsem rozeslal e-mail na svoje známé numismatiky a pobočky ČNS:

Obrázek vložený uživatelem

Vážení přátelé, kolegové, numismatici,

je mi radostnou příležitostí podělit se s Vámi o informaci, že v těchto dnech dochází k zakládání nové pobočky České numismatické společnosti. Nová je pobočka nejen názvem a působištěm, ale především formou působení a činnosti. Jde o pobočku internetovou – virtuální – první svého druhu u nás a pokud je mi známo i první takovou organizační jednotkou podobné společnosti na světě.

Jde o pobočku s názvem ČNS, pob. Pražské groše.

Pobočka Pražské groše je zakládána, aby vytvořila první platformu pro členství v České numismatické společnosti prostřednictvím Internetu. Pobočka Pražské groše chce sdružovat především zájemce o české mincovnictví vrcholného středověku, teoretické zájemce i praktické sběratele pražských grošů, amatérské zájemce z řad nejširší veřejnosti i profesionální numismatiky. Pobočka má virtuální charakter, tzn. pravidelné členské schůzky se budou odehrávat prakticky denně na internetovém diskusním fóru www.sberatel.com. Jedenkrát ročně bude pobočka pořádat Výroční členskou schůzi v Kutné Hoře.

Termín první - ustavující schůze byl stanoven na sobotu 23. února od 15:00 hod. (místo bude upřesněno).

Členství ve virtuální pobočce ČNS Pražské groše bude plnohodnotným členstvím v České numismatické společnosti se všemi právy i povinnostmi. (Členství v ČNS je mimo jiné spojeno s bezplatným odběrem členských časopisů (Numismatické listy a Informace ČNS) nebo s možností účasti na členských aukcích všech poboček ČNS (osobní i korespondenční = prostřednictvím limitů).)

ČNS, pob. Pražské groše chce svým působením povzbudit zájem o nejslavnější českou minci - pražský groš a jeho díly a podpořit studium vývoje českého mincovnictví tohoto období (tj. 1300 - 1547). Za tím účelem bude v rámci jejích internetových stránek (jejichž přípravná verze je prozatím k nahlédnutí na http://gros.hunarovi.com ) vybudovaná obrazová databáze pražských grošů a jejich dílů, která by měla být výchozí studijní základnou především pro typologicko-chronologické zpracování pražských grošů, ale i pro případné obecné numismaticko-historické či populárně-naučné práce.

Pokud se Vy, nebo někdo z Vašeho okolí zabývá grošovým obdobím a chtěl by se aktivně účastnit na shora uvedeném projektu nové virtuální pobočky ČNS, nenechte si ujít šanci stát se jejím zakládajícím členem a přijměte srdečné pozvání na ustavující schůzi pobočky... kam jinam, než do Kutné Hory. Případné zájemce prosím o potvrzení účasti (současně je budu na uvedený e-mail informovat o místě konání), aby mohli organizátoři zajistit odpovídající prostory.

S přátelským pozdravem a přáním příjemného dne:

za přípravný výbor pobočky:

Jiří Hána

PS: stávající členy ČNS, resp. funkcionáře poboček prosím, aby informaci předali také svým kolegům na pobočkách. Cílem projektu není přetahování členů stávajícím pobočkám, ale naopak získání nových členů s vyhraněným zájmem o grošové období, odbornějšího založení, kterým stávající organizace a náplň členských schůzek ať už z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje. Pokud by se někdo ze stávajících členů ČNS rozhodl pro členství v nové pobočce, nemusí nutně měnit současnou kmenovou pobočku. Stanovy ČNS nevylučují členství ve dvou pobočkách! JH.
Registrovaný uživatel
Tak jsem zvědav, kolik vážných zájemců o PG se v KH sejde :)
Moderátor
doufam, ze s nama, co jsme zajem projevili se pocita...
Registrovaný uživatel
Samozřejmě! 8)
Moderátor
Ach jo... mne to teraz do Kutnej Hory fakt asi nevyjde, jedného by porazilo. :| Nehádžem flintu do žita a sľubujem že sa zo všetkých síl pokúsim prísť, nechcel by som si to nechať ujsť. 8)
Registrovaný uživatel
Archy ty tam prostě nemůžeš chybět!!! Se tady v Česku domluvíme a do Tater si pro tebe přijedeme :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Rád bych se účastnil, ale časově mi to zatím nevychází. Členem ČNS Pražské groše bych byl velmi rád, tak věřím, že případná neúčast nebude problémem. Díky
Moderátor
:lol: :lol: :lol: Stačí len do Hlohovca, to je dosť na západe... Ale nie, naozaj skúsim prísť, naozaj pre to urobím všetko. Inak ďakujem, potešil si ma naozaj veľmi. :P
Registrovaný uživatel
Archy: bylo by to fajn...
Max and All other: neúčast na ustavující schůzi pochopitelně není a nebude řekážkou pro členství... avšak pouze účastníci ustavující schůze se budou "prsit" titulem "zakládající člen"!
Registrovaný uživatel
Archy, jak jsem říkal, stačí se dostat třeba do Brna a já tě dál vezmu autem!
Moderátor
Vďaka Topa, ani nevieš ako mi to dobre padlo. Normálne mi čítaš myšlienky, práve som na Teba myslel s touto vecou. Veď uvidíme, ak mi do toho nič nepríde, tak sa uvidíme. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
No proto! ;)
Registrovaný uživatel
patason napsal
Tak jsem zvědav, kolik vážných zájemců o PG se v KH sejde :)

Já se tam chystám :P
Moderátor
ja pochvalim tu www stranku. na zaciatok super ;)
Moderátor
Podruhé v životě lituji,že nejsem chlap. (poprvé u porodu) a teď,že se nemohu též dostavit,manžel bohužel hraje a na 100% mě nepustí samotnou. :|
Takže budu jako Max doufat v členství bez účasti.
Velmi mě mrzí,že se nebudu moct"prsit" titulem "zakládající člen"! ;) :(
Registrovaný uživatel
už se těším a potvrzuji účast .... ;) by se měla vydat nějaká listina (když už ne pamětní groš :)) pro ustavující členy :D
Moderátor
to neni spatny napad ;)
Registrovaný uživatel
listina i groš; proč ne... pokud se najde někdo, kdo si to vezme na starost...
Registrovaný uživatel
patason napsal
listina i groš; proč ne... pokud se najde někdo, kdo si to vezme na starost...

na té fotce Tvých grošů jich bylo dost, tak bys je mohl přerazit datumem a místem konání ;)
Moderátor
:D dobree ;)
Registrovaný uživatel
:x Groše nedám! :x
To All: Potřeboval bych dát dohromady nějaké alespoň orientační počty účastníků ustavující schůze toho 23. 2. Prosím napište, kdo plánujete přijet - v KH je sice spousta míst k jednání pro cca 15 lidí, ale asi jen jeden větší salónek, kam se vejde kolem 30 lidí. Nejpozději začátkem února to chceme závazně zarezervovat! Díky!
Moderátor
ja se budu snazit prijet ze vsech sil
Registrovaný uživatel
Já přijedu! 8)
Registrovaný uživatel
Tož sa hlásím - musím tam Archymu koupit paňácu (dlužím mu ho)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1